همسرتان را چقدر شناخته اید؟ تست روانشناسی

این تست به شما کمک می‌کند بفهمید نسبت به همسرتان چقدر شناخت دارید و رابطه شما در چه وضعیتی است

درست است که از قدیم گفته‌اند ازدواج مثل یک هندوانه سربسته است و نمی‌توانی بفهمی داخلش چه خبر است ولی آنطور هم نیست که اگر مثلا کمی سفید یا بی‌مزه باشد دیگر نشود کاری کرد...

روابط بین همسران یک جریان پویاست و مدام تغییر می‌کند. ضمن اینکه حتی بهترین رابطه‌ها هم به مراقبت و پرستاری نیاز دارد. دکتر جان و دکتر جولی گاتمن (Drs John & Julie Gottman) که از پیشگامان علم مشاوره ازدواج، در سطح جهانی هستند، دریافته‌اند یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت بین زوج‌ها، کیفیت روابط دوستانه و میزان شناختی است که از هم دارند، بنابراین، سوال مهمی که باید از خودتان بپرسید این است که تا چه حد نسبت به همسرتان و روحیات درونی‌اش شناخت دارید؟ آیا او را خیلی خوب می‌شناسید و حتی می‌توانید ادعا کنید بهتر از خودش او را می‌شناسید؟ یا شناختی در کار نیست و مثل دو غریبه کنار هم زندگی می‌کنید؟ این تست به شما خواهد گفت شناخت شما از همسرتان چقدر است. به همه سوالات با بله یا خیر جواب بدهید.

می‌توانم به نامزدم لقب بهترین دوست را بدهم.
بله خیر

دقیقا می‌دانم نامزدم در حال حاضر با چه مشکلاتی روبرو است و چه مسائلی باعث ایجاد اضطراب و استرس در او شده است.
بله خیر

اسم بعضی از کسانی را که این اواخر باعث ناراحتی همسرم شده‌اند، می‌دانم.
بله خیر

می‌توانم چند تا از آرزوهای بزرگ همسرم را خیلی شفاف توضیح بدهم.
بله خیر

می‌توانم در مورد اینکه فلسفه او از زندگی چیست و چه دیدگاه‌هایی دارد، صحبت کنم.
بله خیر

می‌توانم اقوامی را که همسرم کمتر از آنها خوشش می‌آید و تمایل کمتری به رفت و آمد با آنها دارد، نام ببرم.
بله خیر

احساس می‌کنم همسرم مرا تقریبا خوب می‌شناسد.
بله خیر

وقتی از همدیگر دور هستیم، اغلب خوش‌بینانه و عاشقانه راجع به او فکر می‌کنم.
بله خیر

او واقعا به من احترام می‌گذارد.
بله خیر

هنوز هم ارتباطمان سرشار از شوق و شور و هیجان است.
بله خیر

ابراز عشق، محبت و تمایل نسبت به یکدیگر، یقینا بخش مهمی از ارتباطمان را تشکیل می‌دهد.
بله خیر

همسرم به خاطر کارهایی که برای بهبود زندگی‌مان انجام می‌دهم، از من قدردانی می‌کند.
بله خیر

همسرم در مجموع، شخصیت مرا دوست دارد و اخلاق‌هایم را می‌پسندد.
بله خیر

زندگی‌مان در حوزه روابط زناشویی اکثرا بی‌مشکل و رضایت‌بخش است.
بله خیر

در پایان یک روز کاری، وقتی همدیگر را می‌بینیم، با تمام وجود از دیدن هم خوشحال می‌شویم.
بله خیر

همسرم یکی از بهترین مشاوران من برای تصمیم‌گیری‌های مختلف است.
بله خیر

ما عاشق صحبت کردن با یکدیگر هستیم و واقعا از این کار لذت می‌بریم.
بله خیر

در بحث‌هایمان کاملا بده و بستان وجود دارد؛ یعنی هر دو هم می‌گوییم و هم می‌شنویم. همچنین هر دو روی هم تاثیر می‌گذاریم.
بله خیر

همسرم حتی زمانی که کاملا با آنچه من می‌گویم مخالف است با احترام و صبر و حوصله به حرف‌ها و نظرات من گوش می‌کند.
بله خیر

همسرم معمولا یکی از بزرگ‌ترین گره‌گشاهای زندگی من است.
بله خیر

ما اغلب در مورد مسائل اساسی و اهداف کلی زندگی، با هم تفاهم داریم. به عبارت دیگر کاملا باهم جفت و جور هستیم.
بله خیر

چطور بود؟
اگر امتیازتان کم شده وحشت‌زده یا ناامید نشوید. تحقیقات نشان داده‌اند آنچه باعث موفقیت یک رابطه می‌شود، انجام کارهای در ظاهر خیلی کوچک و جزئی است. اینها در حقیقت جملات و اعمالی است که نشان می‌دهد در روابط بسیار عالی و ایده‌آل همسران با هم چطور رفتار می‌کنند که البته برای یاد گرفتن بسیار ساده و برای امتحان کردن بسیار لذت‌بخش هستند. این آزمون فقط قصد دارد بر عناصری که دکتر جان و جولی گاتمن، «نقشه عشق برای رسیدن به خوشبختی» می‌نامند، تاکید کند و این یکی از گام‌هایی است که می‌توانید برای استحکام بخشیدن به رابطه‌تان بردارید. این کار اعتماد مقابل شور و هیجان حس قدردانی و تحسین را بین شما و همسرتان افزایش می‌دهد.

نتیجه‌گیری
15پاسخ بله یا بیشتر
تبریک! رابطه شما از عمق و استحکام زیادی برخوردار است. این تست به شما یادآور می‌شود قدر این هدیه الهی را بدانید و از آن مراقبت کنید.

8 تا 14 پاسخ بله
این یک دوران حیاتی و سرنوشت‌ساز در رابطه شماست. نقاط قوت زیادی در رابطه‌تان وجود دارد که قابل‌تغذیه کردن است ولی همچنین در نقطه مقابل ضعف‌هایی وجود دارد که توجه و هوشیاری زیاد شما را می‌طلبد. پس حسابی حواستان را جمع کنید و چشمانتان را باز نگه دارید!

7پاسخ بله یا کمتر
احتمالا رابطه شما در معرض یک مشکل و خطر جدی است. اگر این موضوع شما را نگران می‌کند، این حس نگرانی به این معناست که شما هنوز هم به این رابطه اهمیت می‌دهید و به ادامه آن امیدوارید. پس احتمالا حفظ آن آنقدر برایتان با ارزش هست که بخواهید برای بهبود آن تلاش کنید. اگر اینطور است، پیشنهاد می‌کنیم برای کمک به بازسازی رابطه‌تان در جلسات مربوط به خانواده و روابط زناشویی شرکت یا با یک مشاور در خصوص مسائل و مشکلاتتان صحبت کنید و از او راهنمایی بخواهید.
منبع :
http://www.beytoote.com/psychology/test ... sting.html

ارسال پست

بازگشت به “مراحل ازدواج”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 5 مهمان