کیست

با سلام من دختری 22 ساله هستم که 4 سال پیش به علت نامنظم بودن پریود ،ریزش موهای سر و رویش موهای زاید سونوگرافی دادم.در این 4 سال مرتب قرص سیپترون کامپاند مصرف کرده ام.پریودم منظم شده در حین مصرف قرص ها اما ریزش موهای سرم و رویش موهای زاید زیر چانه ام درمان نشده باید چه کنم؟

با سلام
من چند سال پیش که سونوگرافی رفتم کیست داشتم اما نمیدونم از چه نوع و با چه اندازه ای چون جوابشو گم کردم .میخواستم بدونم با توجه به عدم تغییر در رویش موهاغی سرم و موهای زاید یعنی کیست درمان نشده؟

سلام دوست عزيز

اطلاع از وجود كيست خيلي خيلي مهمه ......... پس حتما يه سونو بده

تا بعدا به مشكل بر نخوري

عزيزم قسط بارداري داري يا نه ؟؟؟؟؟؟؟
يه فرشته از آسمون برای عزیزترین موجود خدا مادر...............

تا یه سال دیگه قراره تو عقد باشم
دکتر غدد که تو این چند سال پیشش میرفتم واسم آزمایش خون داده اما به نظر شما سونو بهتر نیست؟
این علایمی که گفتم نشونه کیست نیست؟

مبارك باشه عزيزم اميدوارم هميشه خوشبخت باشيد............

انشاله كه كيست نباشه خانمي .........

ولي سونو خيلي بهتره و زودتر جواب ميده ..............

با سلام
من امروز به سونوگرافی رفتم نتیجه این بود:
رحم به ابعاد 83*33 میلیمتر اکوی میومتر طبیعی است.ضخامت آندومتر 6 میلیمتر است.اورای راست 26*13 میلیمتر و طبیعی به نظر میرسد. در اورای چپسیستی به ابعاد 28*23 میلیمتر مشاهده می شود بیشتر دارای نماد سیستهای فولیکولر است.
من نمیفهمم اینا یعنی چی.باید چیکار کنم؟؟؟

سلام خانمي اين مطلب رو جايي خوندم :

توده‌هاي خوش خيم تخمداني به دو دسته توده‌هاي غيرنئوپلاستيك و نئوپلاسمهاي خوش خيم تخمدان تقسيم مي‌شوند :
توده‌هاي غير نئوپلاستيك مجموعه‌اي شامل : كيست‌هاي فوليكولار ، كيست جسم زرد ،

كيست‌هاي تكالوتئين ، اندومتريوم تخمدان و لوتئوم حاملگي مي‌باشد . و نئوپلاسمهاي

خوش خيم شامل : تراتوم كيستيك بالغ ، استروماي تخمداني و تومورهاي اپي‌تليالي

( سروزسيست آدنوما ، موسينوس سيست ، سيست آدنو فيبروم و تومور برنر ) و تومورهاي

طناب جنسي ـ استروما ( شامل تكوما و فيبروما ) مي باشد.

در كيست‌هاي تخمداني غالباً قبل از تشخيص پاتولوژي ، برنامه درمانی بيمار مشخص

مي‌شود . و اين بر اساس علائم ، نوع ، اندازه كيست و همچنين سن بيمار و نهايتاً تمايل

بيمار به بچه‌دار شدن مي‌باشد .

بيماران با كيست‌هاي كوچكتر از 4-3 سانتي متر كه علائم خفيف دارند را مي‌توان در خانه با

مسكن درمان نمود و بوسيله سونوگرافي مكرر پيگيري كرد . و درمورد بيماران با كيست‌هاي

بزرگتر از 4 سانتي‌متر مي‌توان از قرص های جلوگيري خوراكي كمك گرفت .

در مورد كيست‌هاي بزرگتر از 8 سانتي متر و يا در موارد مشكوك به بدخيمي يا عدم جواب به

درمان دارويي و يا شك به تورشن يا پارگي ، كيست تخمدان مورد لاپاراتومي قرار مي‌گيرد .

عزيزم كيست شما خيلي كوچيك هست و با دارو خيلي راحت برطرف ميشه . پس حتما

پيش يه دكتر زنان خوب برو ........ موفق باشي خانمي

helenbahar نوشته شده:با سلام
من امروز به سونوگرافی رفتم نتیجه این بود:
رحم به ابعاد 83*33 میلیمتر اکوی میومتر طبیعی است.ضخامت آندومتر 6 میلیمتر است.اورای راست 26*13 میلیمتر و طبیعی به نظر میرسد. در اورای چپسیستی به ابعاد 28*23 میلیمتر مشاهده می شود بیشتر دارای نماد سیستهای فولیکولر است.
من نمیفهمم اینا یعنی چی.باید چیکار کنم؟؟؟
سلام
عزیزم این سونو لزوماً نشان دهنده ی این نیست که شما کیست یا فولیکولهای ریز متعدد دارید و تشخیص PCO , ... بلکه در تخمدان چپ فولیکولهایی که به فاز فولیکولار مربوطند دیده شده که اگر شما این سونو را در ابتدای سیکل یعنی از روز اول سیکل تاپیش از تخمک گذاری داده باشید علتی برای آنرمال بودنش نداریم.
آزمایش هورمونی در شرایطی که با موهای زاید پایدار سر و کار داریم کمک کننده است
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مراحل ازدواج”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان