سلام پدرام بزرگوار و تشکر از سوالتون

اصولا برای انتخاب همسر باید به دنبال راههای مناسبی جهت شناخت باشیم.

دنیای مجازی به این دلیل که این شناخت به صورت واقعی و کامل امکان پذیر نیست ، محیط مناسبی جهت همسر یابی نمی باشد.
كارشناس روانشناسي فيروز

سلام و تشکر از پاسختون
میشه دلایلتون رو کاملتر بفرمایید؟
من مگه خودم ادم بدی هستم که میرم چت؟
خب خیلی خوب هم توی چت روم ها هست...
لطفا من رو قانع کنید..

سلام من 9ماهي هست با اقايي ازطريقه تلفن اشنا شدم وهمديگرو ميبينيم وقصدش ازدواجه اما اينكه گاهي بهم زنگ ميزنه من خونه باشم ميگه توكوچتونم بيروني كه ديروزم من داشتم افطارميكردم قبلش بهش اسمس دام گفتم ميخوام برم حموم اگه نشدجواب بدم حمومم 1ساعت بعد اسمس داده دروغگو بيروني ديدمت چندبارتكرار كرده كارشو منم قسم كه بيرون نيستم ديگه خسته شدم گفتم نميخوامت همش زنگ زد التماس كرد كه روت حساسم زمونه خرابه بهت اعتماددارم منم گفتم چندبار تكرار كردي ديگه نميخوام خيلي ناراحت شد نفرينم نكه ؟من باايشون 1بار رابطه داشتم 5ماهه پيش كه داغونم ميكنه 7كيلوكم كردم ازاون رابطه عذاب وجدان دارم چون 1بارباهاش رابطه برقراركردم بايدبهش برسم رابطمون اونجوري نبود ولي خب بود كلي بعدش از غصه ونگراني حاملگيو....افسرده شدم كه خداروشكرهيچي نشداما داغونم چيكاركنم نفرين نشم؟باهاش بهم بزنم؟ببخشيدزيادشد

بنام خدا
سلام دوباره خواهرم

شما فرمودین با این اقا رابطه داشتین و اکنون عذاب وجدان دارید ، آیا به نظرتون مردی که با ناموس مردم رابطه نامشروع برقرار کنه مرد زندگیه؟
آیا شما تا آخر عمرتون میتونید به این مرد اعتماد کنید؟
کسی که مقید به هیچ قید و بندی نباشه میتونه تکیه گاه شما در زندگی باشه؟

خیر خواهرم ، به این آقا اعتماد نکنید و به هیچ عنوان قول ازدواج به ایشون ندهید.

برای برداشتن بار سنگین گناهی که مرتکب شدید با یک مشاور دینی صحبت کنید ؛ از توبه و استغفار به درگاه خداوند شروع کنید و تصمیم قاطع بر پاکی و پاک ماندن بگیرید.
شما خطایی مرتکب شدید ؛ اما همین عذاب وجدان نشان دهند پشیمانی شما از آلوده شدن به این گناه است ، پس سعی کنید ضمن حفظ آرامش خودتون بنا را بر ترک گناه بگذارید.

رابطه برقرار کردن با این اقا حتی به صورت نوشتاری از جمله اس ام اس اشتباهی است که متاسفانه بیشتر شما را به بیراهه می برد .
در اولین فرصت هر گونه رابطه را با این آقا قطع کنید برای همیشه.

از ناله و نفرین ایشون نترسید و بدونید که خدا جای حق نشسته و نفرین بی اساس و پایه تاثیری نخواهد داشت.

قبول کنید که شما هم اشتباه کردید و حد و حدود ارتباط با نامحرم را رعایت نکردید .
اما جلوی ضرر را از هر جا بگیریم منفعته !!!

با سلام و آرزوي قبولي طاعات و عبادات شما در اين ماه عزيز؛ و تشكر به خاطر ارتباطتان با اين مركز؛ اطلاعات بيش تر در اين زمينه مي توانست به درك مسايل موجود كمك كند. فردي كه قصد ازدواج دارد، مزاحم نمي شود، بلكه به صورت منطقي و معقولانه و اجتماع پسندانه عشق و علاقه خود را ابراز مي درد . نه آن كه امنيت رواني فرد مورد علاقه خود را به هم بريزد. بايد ديد كه اين فرد در صورتي كه واقعاً چنين قصدي هم داشته باشد، آيا مي تواند همسر مناسبي باشد. فردي كه قصد ازدواج دارد، نبايد ضربه زننده باشد ، بلكه بايد داراي رفتاري خردمندانه باشد . به همين دليل اين نشانه خوبي براي همسرگزيني نيست. متأسفانه چنان كه از نامه شما پيداست ،ارتباطي نسبتاً وسيع با او برقرار نموده ايد يا به هر دليل بر شما تحميل نموده است و اين نشانه اي مناسب به شمار نمي آيد. پديده اي كه در حال حاضر با آن روبرو هستيد، نوعي مزاحمت است كه دقيقاً منطبق با تعريف جديد جهاني از مزاحمت است. برقراري ارتباط جنسي با اين فرد شما را در وضعيت نامناسبي قرار داده است كه احتمالاً تمايل داريد با ادامه دادن به رابطه به هر صورت خودتان را به او پيوند دهيد تا اين رابطه توجيه گردد و خيال تان راحت شود . اين يعني شروع مكافات. به هر حال اين رابطه در هر سطحي كه باشد، اغلب دختر را در ضعف قرار مي دهد كه مجبور باشد هر شرطي را بپذيرد و در آخر هم پسر به او بگويد كه از كجا معلوم كه بعد از ازدواج تو پاك بماني و نسبت به من وفادار باشي؟ پرسش شما دربارة نفرين نشم نامفهوم است. حق داريد درباره خودتان نگران باشيد؛ هر چند كه ممكن است رفتار شما در گذشته تا اندازه اي آزادي انتخاب و آزادي عمل را از شما بگيرد. اين يكي از موارد دشوار است. به درستي نمي دانيم كه آيا دوشيزگي خودتان را از دست داده ايد يا نه؟ اگر چنين باشد، احتمال آن كه بتوانيد به طور قاطعانه با او رفتار كنيد ،بسيار اندك خواهد بود و به صورت جبري مجبور به پذيرش او در هر صورت و هر شرايطي هستيد؛ در حالي كه نبايد چنين باشد . دقيقاً مانند هر فردي ديگر دربارة او به تحقيق و بررسي بپردازيد. به هر حال پاسخگويي به اين پرسش مستلزم دريافت و ارايه اطلاعات دقيق و مناسب تر از سوي شما است.

Re: ایا میتونم همسر دلخواهم را ازتوی چت روم انتخاب کنم؟

سلام خسته نباشین من مدتیه با آقایی آشنا شدم که به گفته خودش خیلی دوسم داره و هرکاری برام میکنه تا حالا هرچی گفتم نه نگفته و اگه حرفام منطقی بوده قبول کرده دلم میخواد امتحانش کنم ولی نمیدونم چطوری شما کمکم کنید؟!!!! ممنون مشم زودتر جوابمو بدین!

Re: ایا میتونم همسر دلخواهم را ازتوی چت روم انتخاب کنم؟

سلام
آشنایی تون از چه طریقی بوده؟
آیا راضی هست همراه خانواده اش به خواستگاری بیاد یانه؟
چقدر تناسب دارین از نظر سن؟طبقه اجتماعی؟تحصیلات؟
یا رب دستانم را سوی تو می گیرم

اگر دستانم را بگیری

کسی مرا دست کم نمی گیرد
ارسال پست

بازگشت به “ملاکهای انتخاب همسر”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 7 مهمان