کارشناس مامایی

سلام عزیزم خسته نباشی
من باردارم و در هفتههای آخر بارداری به سر می برم یک کمی ترشح واژینال دارم ترشح تقریبا سفید رنگ نه خارش و نه سوزش دارم فقط ترشح خالی چیکار کنم ممنون می شم راهنمایی کنید

سلام
ترشح بی رنگ یا سفید بدون علامت دیگر حتی اگر فراوان هم باشد هیچ مشکلی ندارد.
اما فراموش نشود آبریزش که نشانه پارگی یا سواره شدن کیسه آب است در مادران باردار نباید با ترحش اشتباه شود.
آبریزیش به رقّت ادرار است (مانند ادرار ،فقط بی رنگ ) و هیچ غلظتی شبیه به ترشح وازینال ندارد.
كارشناس مامايي فيروز

سلام خانم كارشناس..بازحمتاي ما.... :D
يك سوال داشتم من توهفته بيست وپنج بارداريم شكرخدا...دوروزي بود حس ميكردم ترشحاتم ابكيه...الان قطع شده..بنظرتون اين ازكيسه ابه؟ اخه ميگن كيسه اب اگه پاره شه ادم بطور ناگهاني و بمقدارزياد خيس ميشه!!! ميشه راهنماييم كنين؟

سلام! هیچ مزاحتمی ندارید مریم جان!
بله اگر کیسه آب پاره شود آب فراوانی که در حدی که رانهای پاتون هم خیس م یشود حس می کند اما گهگاه شک به سوارخ شدن ان می رود(در صورتی که مادر مطمئن باشید آبی به رقت ادرار اما بی رنگ از او خارج شده)که در این صورت تستهای مربوطه(آمنیو شٌر) گرفته می شود و یا مایع دور جنین در سونو پایش می شود که کم نشده باشد
كارشناس مامايي فيروز

Re: کارشناس مامایی

سلام خسته نباشید من دختر خانمی ۲۲ ساله و مجرد هستم ،پریود های منظم هم دارم امروز در روز۱۳ سیکل قاعدگی قرار دارم و سون وی انجام شده در همین روز تخمدان ها را نرمال و ابعاد رحم را۵۶*۳۷نشان داده و ضخامت اندومتر۱۷ میلیمتر،میخواستم علت ضخامت بیش از حد اندومتر رو بدونم و راه های درمانش رو
و اینکه ایا ضخامت رحم در این زمان از سیکل نشانه بارداری است؟
خیلی ممنون

سلام و عرض ادب من امروز رفتم سونو واژینال که بهم گفتن دیواره رحم خیلی ضخیم شده و اندازه آن ۲۳ است باتوجه به این که تست پاپ اسمیر رو یک ماه پیش انجام دادم و مشکلی نداشتم باز هم احتمال وجود سرطان رحم هست ؟؟؟؟
خیلی نگرانم ممنون میشم راهنماییم کنید

[quote="فاطمه مامان طهورا"]سلام و عرض ادب من امروز رفتم سونو واژینال که بهم گفتن دیواره رحم خیلی ضخیم شده و اندازه آن ۲۳ است باتوجه به این که تست پاپ اسمیر رو یک ماه پیش انجام دادم و مشکلی نداشتم باز هم احتمال وجود سرطان رحم هست؟؟؟؟
البته باید بگم که تقریبا ۶ ماهه پریودی نامنظمی دارم و دوره آن خیلی کوتاه شده و مدت لکه بینی ۱۵ روزه
و اینکه ۱۰ روز از پاک شدن قاعدگی گذشته که این ضخامت رو نشون داده
یک زایمان هم ۴ سال پیش داشتم و سه ساله که آیودی گذاشتم
خیلی نگرانم ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام. کسی که فقط با خوردن قرص دیان پریود میشه و 3 ماهه که قرص نخورده و پریود نشده ممکنه با پیشاب حامله بشه؟ بدون دخول.... البته قرص اورژانسی خورده و یک هفته بعدش پریود شده ولی یک روز قبل پریودی رابطه بدون دخول فقط در حد پیشاب داشته

سلام خسته نباشید.
۱۲آذر روز پریودیم بود ...روز ۱۲سیکل سونوانجام دادم همه چیز خوب بود یه فولیکول ۱۷وچندتا۱۰توی تخمدان راست و چندتا فولیکول۸ توی تخمدان سمت چپ...روز ۲۴.۲۵رو روز تخمک گذاریم مشخص شد...الان یه روز از تاخیر دارم به نظر شما چه موقع تست انجام بدم...در ضمن نوک سینه ام یه کم درد داره خیلی جزیی.چند پیش هم درد کمر داشتم ولی الان دردی ندارم...

anita00 نوشته شده:سلام خسته نباشید.
۱۲آذر روز پریودیم بود ...روز ۱۲سیکل سونوانجام دادم همه چیز خوب بود یه فولیکول ۱۷وچندتا۱۰توی تخمدان راست و چندتا فولیکول۸ توی تخمدان سمت چپ...روز ۲۴.۲۵رو روز تخمک گذاریم مشخص شد...الان یه روز از تاخیر دارم به نظر شما چه موقع تست انجام بدم...در ضمن نوک سینه ام یه کم درد داره خیلی جزیی.چند پیش هم درد کمر داشتم ولی الان دردی ندارم...
بنظرم بارداری تست بزن

Re:

KarshenaseMamaee نوشته شده:سلام
ترشح بی رنگ یا سفید بدون علامت دیگر حتی اگر فراوان هم باشد هیچ مشکلی ندارد.
اما فراموش نشود آبریزش که نشانه پارگی یا سواره شدن کیسه آب است در مادران باردار نباید با ترحش اشتباه شود.
آبریزیش به رقّت ادرار است (مانند ادرار ،فقط بی رنگ ) و هیچ غلظتی شبیه به ترشح وازینال ندارد.
کارشناس محترم میشه جواب منم بدیر
ارسال پست

بازگشت به “عفونت در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان