Re: کارشناس مامایی

سلام دوست عزیز
اصطلاح نازایی زمانی به کار میرود که شما یکسال اقدام به بارداری نمایید ولی به نتیجه نرسیدید که در مورد شما صادق نیست ولی در صورتیکه عجله دارید باید به متخصص حاذقی مراجعه نمایید تا علل نازایی را بررسی نمایند و در صورت نیاز دارو تجویز نمایند
كارشناس مامايي فيروز

سلام nt2.5بود دکترم ازم خواست که سل فری انجام بدم دادم مشکلی نداشت غربالگری مرحله اول انجام دادم همه چی نرمال بود بعدش انومالی همه چی خوب بود مشکلی نداشت که دکترم گفت باید اکو قلب جنین انجام بدین که دادم خداروشکر قلبشم هیچ مشکلی نداشت که اونجا دکتر سنو گفتن کلیه هاش ورم داره‌ این متن پایین اکو قلب نوشتن:فولنس دوطرفه جنین درکلیه های جنین با دیامتر APپلویس معادل8mmدرسمت چپ و 7mmدر سمت راست مشاهده شد

KarshenaseMamaee نوشته شده:
پنج‌شنبه 30 مرداد 1399, 12:03 am
سلام دوست عزیز
در صورتیکه سونوی آنومالی اسکن هم مشکلی نداشته و اینها تنها یافته های غیر طبیعی باشند مشکلی نیست نگران نباشید فقط بعد از تولد پیگیری نمایید
[/quote یافته های غیر طبیعی یعنی چی

سلام من تازه این سایت رو پیداکردم وعضو شدم ونمیدونم سوالم رو کجاوچطوربایدمطرح کنم
من۲تاکیست داشتم یکی۳سانت ویکی۵سانت روز۱۹تا۲۵دوره ام نزدیکی داشتم و پریودم عقب افتاد
۴۲روز از اولین روز اخرین پریودم گذشته بود بتا دادم جواب تخمینی بالای۱۰۰۰بود
(که طبق تاریخایی که نزدیکی داشتم حدس میزدم باید هفته۳یا۳/۵بارداری باشم)
اما استرس وفشارروحی وعصبی بدی این مدت تحمل میکردم که شب۴۶ام خونریزی خیلی سبکی داشتم تا فردای روز۴۷خونریزی خیلی کم ودرحد چندقطره بود روز۴۸ام چندلخته کوچیک درحدبندانگشت دفع کردم و سونوواژینال دادم چیزی دیده نشد وگفتن که یکی ازکیستارفع شده ودیگری هم که۵سانتبود۳سانت شده
بعدسونو خونریزی کاهش پیداکرد وروز۵۰ام ازمایش بتارو مجدد تکرارکردم.اینبار بتاتیتر دادم وعدد۸۰بود...خیلی کاهش پیداکرده نه؟؟؟
کلا۴روزخونریزی داشتم که خیلی سبک بوده و هیچ گونه دردی این۴روزنداشتم
حتی درپریودی های معمولیم هم من بدن درد شدیدی همیشه داشتم اماالان نه اصلا دردی نداشتم

این کاهش بتا دلیلش چیه؟
ممکنه ازمایش اول اشتباه بوده باشه؟چون بتاتیترنبوده(ازمایش ها رو در مرکزهای متفاوت دادم)
ممکنه خونریزی بخاطر دفع کیست بوده باشه؟یاسقط بوده؟چون اصلا دردی نداشتم

با سلام, خواهش میکنم عکس رنگی منو تفسیر کنید ممنون
پس از تزریق ماده حاجب کاویته رحم نرمال است ولی رحم در وضعیت رتروفلکشن دیده میشود.
لوله فالوپین هر دو سمت مشاهده شد

انسداد یا اتساع در لوله ها دیده نشد.
Spillageماده حاجب از میان هر دو لوله به درون حفره لگن مشاهده میگردد که بیانگر باز بودن هردو لوله میباشد,ولی استاز ماده کنتراست اطراف لوله فالوپ راست به نفع تغییرات سالپنژیت دیده میشود.

N.F نوشته شده:
جمعه 31 مرداد 1399, 12:35 pm
سلام من تازه این سایت رو پیداکردم وعضو شدم ونمیدونم سوالم رو کجاوچطوربایدمطرح کنم
من۲تاکیست داشتم یکی۳سانت ویکی۵سانت روز۱۹تا۲۵دوره ام نزدیکی داشتم و پریودم عقب افتاد
۴۲روز از اولین روز اخرین پریودم گذشته بود بتا دادم جواب تخمینی بالای۱۰۰۰بود
(که طبق تاریخایی که نزدیکی داشتم حدس میزدم باید هفته۳یا۳/۵بارداری باشم)
اما استرس وفشارروحی وعصبی بدی این مدت تحمل میکردم که شب۴۶ام خونریزی خیلی سبکی داشتم تا فردای روز۴۷خونریزی خیلی کم ودرحد چندقطره بود روز۴۸ام چندلخته کوچیک درحدبندانگشت دفع کردم و سونوواژینال دادم چیزی دیده نشد وگفتن که یکی ازکیستارفع شده ودیگری هم که۵سانتبود۳سانت شده
بعدسونو خونریزی کاهش پیداکرد وروز۵۰ام ازمایش بتارو مجدد تکرارکردم.اینبار بتاتیتر دادم وعدد۸۰بود...خیلی کاهش پیداکرده نه؟؟؟
کلا۴روزخونریزی داشتم که خیلی سبک بوده و هیچ گونه دردی این۴روزنداشتم
حتی درپریودی های معمولیم هم من بدن درد شدیدی همیشه داشتم اماالان نه اصلا دردی نداشتم

این کاهش بتا دلیلش چیه؟
ممکنه ازمایش اول اشتباه بوده باشه؟چون بتاتیترنبوده(ازمایش ها رو در مرکزهای متفاوت دادم)
ممکنه خونریزی بخاطر دفع کیست بوده باشه؟یاسقط بوده؟چون اصلا دردی نداشتم

سلام دوست عزیز
معمولا به ندرت اتفاق میافتد که جواب آزمایش بتا به صورت کاذب مثبت شده باشد.متاسفانه حاملگی بوده که منجر به سقط شده. و اکثر سقطهای زیر ۸ هفته به دلیل نقایص کروموزومی میباشد.ضمنا دفع کیست همراه با خونریزی نمیباشد
كارشناس مامايي فيروز

فروغ گلی نوشته شده:
جمعه 31 مرداد 1399, 4:41 pm
با سلام, خواهش میکنم عکس رنگی منو تفسیر کنید ممنون
پس از تزریق ماده حاجب کاویته رحم نرمال است ولی رحم در وضعیت رتروفلکشن دیده میشود.
لوله فالوپین هر دو سمت مشاهده شد

انسداد یا اتساع در لوله ها دیده نشد.
Spillageماده حاجب از میان هر دو لوله به درون حفره لگن مشاهده میگردد که بیانگر باز بودن هردو لوله میباشد,ولی استاز ماده کنتراست اطراف لوله فالوپ راست به نفع تغییرات سالپنژیت دیده میشود.

سلام دوست عزیز
همه موارد خوب است به جز اینکه لوله سمت راست احتمالا دچار التهاب و عفونت میباشد ونیاز به درمان با آنتی بیوتیک توسط متخصص دارد
كارشناس مامايي فيروز

ممنون که جوابم رو دادید, تا حالا واسه خیلی ها عکسمو فرستادم ولی هیچ کس جواب نداده, خدا خیرتون بده.
به دکتر مراجعه کردم ولی هیچ انتی بیوتیکی تجویز نکردن, میگن درمان نداره, منم خیلی تو فکر هستم و اضطراب دارم. یعنی واقعا هیچ درمانی واسه این التهاب نیست?
ارسال پست

بازگشت به “عفونت در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 59 مهمان