عفونت ادراری در هفته 38 بارداری

با سلام خدمت کارشناس محترم من هفته قبل که توهفته 37بودم ازمایش دادم که دکترم گفت که عفونت شدید ادراری داری وبه من قرص نیتروفور انتوئین داد ایا به نظر شما من از این هفته که وارد هفته 38 حاملگیم میشم مصرف این دارو را شروع کنم اخه من 3تیر نوبت سزارین دارم یا بگذارم بعداز سزارینم مصرف این دارو را شروع کنم ایا این دارو تو این هفته هیچی تاثیری بر جنین نمیگذاره مصرفش من سوزش ندارم فقط ترشح شیری رنگ وبعضی اوقات کمی مایل به سبزرنگ دارم دارم وتکرر ادراربه نظر شما عفونتم خیلی شدیده لطفا منو هرچه زودتر راهنمایی کنید اگر لزومی نداره فعلا درمانم را بگذارم بعداز سزارینم
fasting blood sugar 88
GCT 198 در ضمن
من دیابت حاملگی دارم وانسولین مصرف میکنم
COLOr yellow
APPereance clear
specific Gravity 1027
ph 7
W.B.C 4-5
R.B.C 0-1
EPithelial cells 6-8
Bacteria few

عزیزم داروی درمان عفونت ادراری در بارداری به مراتب خطر کمتری از بی درمان ماندن عفونت دارد. عفونت ادراری در صورت جدی بودن می تواند به بارداری صدمه بزند .این دارو هم در بارداری مجاز است
اما سوالی که دارم تشخیص این عفونت شدید آنهم از نوع ادراری رو فقط از روی همین آزمایش دادند؟
کشت ادرار یا .... نداشتید؟ گلبول سفید که زیاد بالا نیست! می خواهید با درمانگر دیگری مشورت کنید؟ چون ترشحاتتون هم بیشتر به عفونت زنان می خورد تا ادراری.
سوزش ادرار که ندارید؟
كارشناس مامايي فيروز

با سلام ممنون از اینکه جواب منو دادید بله از روی همین ازمایش تشخیص دادند که عفونت ادراری دارم و هیچ گونه سوزشی موقع ادرار کردن ندارم وامروز بخاطر اینکه فشارم کمی بالا رفته بود وهم دیابت حاملگی دارم برام ازمایش protien نوشتن که جواب ازمایشم این بود که نشون دکتر دیگری دادم که گفت عفونتت زیاد نیست وفعلا نمیخواد دارو مصرف کنی و ازمایشت مشکلی نداردلطفا منو راهنمایی کنید بگید چکار کنم دارو مصرف بکنم یا نه وفشار خون از چند بالاتر بره خطر ناکه اخه من همیشه فشارم 10 بود نهایتش میشد 11 ولی دیروز وامروز شده بود 12. 13که دکترم این ازمایش رابرام نوشت که اگر پروتئین دفع میکنم زایمانم را زودتر انجام بده که جوابش این شد البته اینو بگم که امشب دوباره فشارمو چک کردم که شده بود10که دکتر بهم گفته مشکلی نداری در ضمن کارشناش عزیز روزی که من رفتم دکتر که فشارمو گرفت خبر بدی شنیده بودم وامروز صبح هم که دوباره رفتم وفشارم بالا رفته بود ناراحت اینکه دکتر بهم بگه فشارت بالا هست بودم که دکتر که عصری رفتم بهم گفت مال استرس بوده color yello
APPereance turbid
specific gravity 1005
PH 8
Protien neg.
glucose neg.
ketones neg.
BLOOd neg.
Bilirubin neg.
nitrite neg.
W.B.C 3-4
R.B.C 0-1

سلام همانطور که پیشتر هم عرض کردم من در مورد عفونت ادراری نظر درمانگر دومتون رو دارم.
عزیزم فشار خون در بارداری هم اگر با پروتئین در ادرار همراه باشد( پس از 20 هفته) مربوط به مسمومیت حاملگی می شود و خوب قابل تامل است و خطراتی دارد اما شما که پروتئین ادرارتون نرمال است و این شرح حال هم از فشار خون دادید کلاً جای نگرانی نیست عزیزم.راستی اگر ترشحات رنگی تون ادامه دار شد احتمال عفونت زنان هست نزد پزشک زنان حاذقی بروید و پس از معاینه درمان دریافت کنید.
كارشناس مامايي فيروز

باسلام خدمت شما کارشناس عزیز ممنون از اینکه با راهنماییهای خوبتون منو از نگرانی در اوردید لطفا برام دعا کنید که این 3 روز هم بخوبی سپری بشه تا اینکه منم بعد از چند سال چشم انتظاری بچمو تو اغوشم بگیرم باز هم ممنون

Re: عفونت ادراری در هفته ۲۲ بارداری

سلام خدمت کارشناس محترم
من در اوایل بارداری یعنی ۸ هفته ازمایش ادرار دادم
Ph 5
Bacteria moderate
WBC 4-6
RBC 0-1
Epith/cell 10-12
و بقیه نرمال بوده
ولی دکتر هیچ دارویی برام تجویز نکرده و چیزی از عفونت نگفت منم دیگه نمیدونستم عفونت دارم تا وقتی که بهداشت در هفته ۲۱ با دیدن همین ازمایش گفت عفونت داری من که تا حالا هیچ اقدامی انجام ندادم ایا خیلی برا بچه و خودم ضرر داره فقط گاها خودمو با اب وسرکه میشورم خیلی نگرانم لطفا کمکم کنید چیکار کنم من هیچ علائمی از عفونت هم ندارم

Re: عفونت ادراری در هفته 38 بارداری

سلام دوست عزیز
این آزمایش عفونتی نشان نداده البته بایدنتیجه کشت ادرار را هم مینوشتید.با توجه به این آزمایش و در صورتیکه علائم بالینی نداشته اید فقط رعایت نکات بهداشتی کفایت میکرده و نیازی به مصرف دارو نبوده است
كارشناس مامايي فيروز

سلام خدمت کارشناس محترم
من تازه رفتم تو هفته ۲۴ میشه کمکم کنید بگید عفونت ادراری وجود داره و‌لازمه دارو مصرف کنم یا نه؟
Color Yellow
APpearence. Clear
Specefic gravity. 1.015
Ph. Acidie
پروتئین اینا کلا نگاتیو
Wbc. 2_3
Rbc. 0_1
E_p. 1_2
Bacteria. Moderate
و بازم کریستال اینا نگاتیو
ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام دوست عزیز
با توجه به اینکه باکتری در آزمایش دیده شده و احتمالا با توجه به شرح حالی که از شما گرفته شده و علائم بالینی که ذکر کرده اید تشخیص عفونت واژینال داده و برای شما دارو تجویز شده است
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوست عزیز
علت انجام آزمایش چی بوده؟ آیا علائم بالینی مثل سوزش ادرار، تکرر ادرار و... دارید؟ آزمایش کشت ادرار هم انجام شده یا نه؟ این آزمایش مشکلی نداره ولی جهت تفسیر بهتر است به سوالات مطرح شده پاسخ دهید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “عفونت در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان