عفونت در بارداری

با سلام به کارشناس عزیز
من الان هفته10 بارداری هستم ازمایش خون و ادرار دادم که مشخص شده توی ادرار عفونت هست البته هیچ علائمی سوزش یا خارش ندارم
توی برگه ازمایش نوشته bacteriea few
ph 5
sepific gravity 1015
appearance little turbid
wbc 10-12
دکتر بهم گفته خیلی خطرناکه احتمال سقط هم داری گفت 50 درصد ادرار عفونته
اگه ممکنه راهنمایی کنید خیلی نگرانم

سلام
دوست عزیزم! نگران نباشید درتسه که بررسی و تحت نظر بودن لازم دارد اما این مشکل رو مادران زیادی پیدا می کنند و دلیل ندراد که شما با داشتن آن دچار استرس فراوان و به دنبال آن عارضه به بارداری بر اثر استرس و نه عفونت! شوید!
کاملاً اسوده باشید. حال کشت ادرار برای شما درخواست نشد؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام مجدد!
نه عزیزم اصلاٌ اینطور نیست که با یک عفونت مادر را به فکر سقط بیاندازیم!
توصیه دارم اگر برای شما مقدور هست از مشاوره ی یک متخصص دیگر نیز با مراجعه بالینی بهره بگیرید!
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوست عزيز من هم دقيقا مشكل شمارو دارم ولي در هفته 7بارداري هستم.دكتر به من هم همينو گفت وبه 10شياف پرژسترون 400و15تا قرص سفيكسان400داد.خيلي استرس دارم ميخاستم بدونم اين قرصا روي جنين چه اثري داره؟؟ bacteriea few
wbc 2-3
sepific gravity1025
ph5

mehrnaz نوشته شده:سلام دوست عزيز من هم دقيقا مشكل شمارو دارم ولي در هفته 7بارداري هستم.دكتر به من هم همينو گفت وبه 10شياف پرژسترون 400و15تا قرص سفيكسان400داد.خيلي استرس دارم ميخاستم بدونم اين قرصا روي جنين چه اثري داره؟؟ bacteriea few
wbc 2-3
sepific gravity1025
ph5
سلام
مهرناز جان! آزمایش شما به علت اینکه گلبول سفید بالاتر از حد نرمال نیست، عفونت را اثبات نمی کند!
آیا کشت ادرار داشتید که آنتی بیوتیک برای شما تجویز شد؟
كارشناس مامايي فيروز

با سلام كشت ادرار يعني چي؟؟تكرر ادرار خيلي دارم واز امروز كمي خارش داخل بدنم دارم و2باره يه لكه ديدم.به خاطر داروهاست؟؟بچم سقط ميشه ؟ترخدا جواب بدين؟

مهرناز جان! کشت ادرار نوع و میزان باکتری را مشخص کرده و آنتی بیوتیک های حساس و مقاوم را تعیین می کند. منظورم این است که مورد شما شاید اصلاً نیاز به آنتی بیوتکی نداشته باشد.
اگر خارش ادامه دار شد باید مراجعه بالینی کنید اما تکرر ادرار در بارداری طبیعی ست.
چرا نگران هستید؟ الان مشکلی وجود ندارد...
كارشناس مامايي فيروز

سلام عزیزم خسته نباشی
من باردارم و در هفته های آخر بارداری به سر می برم یک کمی ترشح واژینال دارم ترشح تقریبا سفید رنگ نه خارش و نه سوزش دارم فقط ترشح خالی چیکار کنم ممنون می شم راهنمایی کنید

سلام
ترشح بی رنگ یا سفید بدون علامت دیگر حتی اگر فراوان هم باشد هیچ مشکلی ندارد.
اما فراموش نشود آبریزش که نشانه پارگی یا سواره شدن کیسه آب است در مادران باردار نباید با ترحش اشتباه شود.
آبریزیش به رقّت ادرار است (مانند ادرار ،فقط بی رنگ ) و هیچ غلظتی شبیه به ترشح وازینال ندارد.

بازگشت به “عفونت در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان