عفونت بارداري؟

سلام.من در پايان هفته 12 بارداري هستم.چند روزي هست كه احساس مي كنم ترشح دارم البته لباس زيرم فقط نمناك ميشه و هيچ رنگي نداره و سوزش يا خارش هم ندارم.اما امروز كه با دستمال كاغذي بدنمو تميز كردم (وقتي خشك بود ) احساس كردم يك تكه سفيد رنگ با رگه سبز پسته اي كمرنگ روي آن ديدم آيا اين نشانه عفونت هست؟ممنون ميشم راهنماييم كنيد

سلام
ترشح بی رنگ در بارداری و افزایش آن نرمال است. در صورت تکرار ترشح زرد یا سبز نیازمند بررسی ست در غیر این صورت نیازی نیست.
هنگام پارگی کیسه آب مادر چیزی شبیه به خروج آب را احساس می کند.
كارشناس مامايي فيروز

Re: عفونت بارداري؟

سلام وقتتون بخیر

من هفته 21 بارداری هستم. یک هفته میشه ترشحات سبز رنگ دارم دکتر رفتم پماد واژینال داد الان دو روز مصرف میکنم احساس میکنم ترشحات سبز رنگ ندارم اما در کل وحشتناک تکرر ادرار دارم. ادرارم هم زیاد نیست ولی در هر 5 دقیقه دو بار باید دسشویی برم قبلا هم قبل بارداری این مشکل داشتم و گفتم عفونت داری. میخاستم بدونم اینکه با اب و جوش شیرین خودم رو بشورم اشکالی داره با اب و سرکه؟ یا در کل برای تکرر ادرارم چیکار باید انجام بدم؟
با تشکر

KarshenaseMamaee نوشته شده:
سه‌شنبه 12 شهریور 1398, 2:45 pm
سلام دوست عزیز
از آنجاییکه عفونت ادراری در بارداری خطرناک است و باید هرچه سریعتر درمان شود بهتر است قبل از هر اقدامی اول یک آزمایش کشت ادرار انجام دهید
سلام وقتتون بخیر
من دکتر رفتم ازمایش ادرار برام نوشت و میزان باکتری ادرار رو few زده بود. قبلش یعنی دو هفته هست که وحشتناک تکرر ادرار داشتم. الان 5 روز هم میشه که به طور وحشتناکی پایین کمرم یعنی وسط کمرم درد میکنه طوری که نصف شب از درد بیدار میشم خیلی هم ادرار دارم. موقع ادرار هم سوزش دارم خیلی. دکترم هر 8 ساعت اموکسی سیلین برام نوشته. دو تا امپول همولایف هم داده. تو رو خدا بگین راه دیگه چیه اصلا نمیتونم راه برم همش دراز کشم و فقط تا دسشویی میرم
ممنون

سلام دوست عزیز
بهتر بود آزمایش کشت ادرار انجام میدادید تا وضعیت عفونت مشخص شود.تکرر ادرار هم در بارداری طبیعی است البته به شرطی که سوزش نداشته باشید.اگر سوزش دارید بهتر است از جهت عفونتهای واژن هم بررسی شوید.ناحیه ای از کمرتان که درد میکند معمولا به دلیل برهم خوردن تعادل ستون فقرات به دلیل بارداری میباشد که بهتر است با ارتوپد مشورت نمایید
كارشناس مامايي فيروز

چهارشنبه 27 شهریور 1398, 7:55 pm
سلام دوست عزیز
بهتر بود آزمایش کشت ادرار انجام میدادید تا وضعیت عفونت مشخص شود.تکرر ادرار هم در بارداری طبیعی است البته به شرطی که سوزش نداشته باشید.اگر سوزش دارید بهتر است از جهت عفونتهای واژن هم بررسی شوید.ناحیه ای از کمرتان که درد میکند معمولا به دلیل برهم خوردن تعادل ستون فقرات به دلیل بارداری میباشد که بهتر است با ارتوپد مشورت نمایید

من احساس میکنم کمردردم از عفونت باشه چون قبلش یعنی اوایل بارداری کمردرد داشتم ولی نه به این شدت . الان اینقدر شدیده که به سختی راه میرم. ممکنه از عفونت کمردرد باشم؟ ازمایش ادرار با کشت ادرار چه تفاوتی داره. من که ازمایش ادرار دادم مقدار باکتری few زده بود. و یک چیز دیگه هم اینه که وقتی یک چیز گرم مثل معجون میخورم بدنم و کمرم داغ میشه و اروم اروم دردش کمتر میشه

سلام دوست عزیز
آزمایش کامل ادرار و کشت ادرار داریم.بعضی از کمردردها مربوط به عفونت میشود حتما توسط درمانگرتان معاینه شوید تا در صورت عفونت آنتی بیوتیک مناسب تجویز شود عفونتهایی که در دوران بارداری درمان نشوند عوارض متعددی بر پیش آگهی بارداری خواهد داشت
كارشناس مامايي فيروز

پنج‌شنبه 28 شهریور 1398, 4:31 pm
سلام دوست عزیز
آزمایش کامل ادرار و کشت ادرار داریم.بعضی از کمردردها مربوط به عفونت میشود حتما توسط درمانگرتان معاینه شوید تا در صورت عفونت آنتی بیوتیک مناسب تجویز شود عفونتهایی که در دوران بارداری درمان نشوند عوارض متعددی بر پیش آگهی بارداری خواهد داشت

من دکتر که رفتم معاینه نکرد فقط بر اساس ازمایش ادرارم که عفونت رو few زده کپسول اموکسی سیلین برام تجویز کرد که هر 8 ساعت باید بخورم دو تا امپول همولایف هم برای جلوگیری از سقط تجویز کردن. الان یک امپول رو زدم هفته پیش و امپول دوم رو این هفته باید بزنم کپسول ها رو هم 3 روزه دارم به صورت 8 ساعته استفاده میکنم اما همچنان در ادرارم سوزش دارم و تکرر ادرار و همچنان کمردرد. دوره درمان با این داروهایی که تجویز کردن چه مدت هست؟ ایا لازمه دکترم رو عوض کنم؟

سلام دوست عزیز
عفونت ادراری در مرحله اول به صورت سه روزه درمان میشود.در صورتیکه علائمتون همچنان پابرجاست درمانگرتان را در جریان قرار دهید تا داروهایتان را تغییر دهد احتیاجی نیست پزشکتان را عوض کنید
كارشناس مامايي فيروز

سلام وقت بخیر
دو هفته وحشتناک کمردرد بودم و تکرر ادرار همراه با سوزش داشتم ازمایش ادرار دادم و عفونت ادراری داشتم و میزان باکتری رو few زده بود. دکتر اموکسی سیلین داد که هر 8 ساعت مصرف میکردم خدا رو شکر کمردرد شدیدی که داشتم بعد 4 روز برطرف شد. اما از ان زمان دو هفته میگذره که خیلی تکرر ادرار همراه با سوزش دارم الان که ازمایش ادرار دادم میزان باکتری رو rare زده . ممنون میشم تفسیر کنید:
http://uupload.ir/files/caqy_ghan1.jpg
http://uupload.ir/files/9x2j_ghan2.jpg
با تشکر

یک‌شنبه 14 مهر 1398, 7:23 pm
سلام دوست عزیز
خوشبختانه عفونت ادراری درمان شده.تکرر ادرار گاهی اوقات در عفونتهای واژینال نیز پیش می آید بهتر است توسط درمانگرتان معاینه بالینی شوید

خب یک سوال داشتم در ازمایش قبلی میزان باکتری رو few زده بود و few هم یعنی کم . این بار که ازمایش دادم باکتری رو rare زده که فک کنمrare هم همون کم میشه ؟ فرقشون در چیه؟
ارسال پست

بازگشت به “عفونت در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان