عفونت مکرر

سلام خدمت کارشناس محترم
من رحم دوشاخ دارم بعد از سقط اول عفونت پیدا کردم.یک دوره مترونیدازول خوردم یک دوره هم کلیندامایسین وآزیترومایسین بعد از سقط دوم دو دوره آزیترومایسین خوردم ویک دوره 40تا کوتریموکسازول و14عددآمپول جنتامایسین البته بار آخر گفتند زخم هم دارم.الان برای عمل رویان وقت گرفته ام که دوباره متوجه شدم عفونت دارم.فردا باید بروم دکتر واحتمالا عملم به تعویق می افتد.می خواستم شما لطف کنید توضیح بدهیدعلت این عفونت مکرر چیست آیا علت آن زخم است من قبل از سقط هایم عفونت نداشتم.دکترها برایم توضیح نمی دهند علت چیست.متشکرم

عفونت مکرر

سلام با تشکر از توجه شما
بعد از سقط اول سونو دادم بقایایی دیده نشد وخونریزی 12 روز طول کشید.سقط دوم 7 روز خونریزی داشتم.بعد یک بار سونو واژینال کردم بقایایی دیده نشد.بعد شهریور یعنی دو ماه بعد از سقط رویان سونو وازینال داپلرکردند گفتند بقایایی دیده نمی شود.در ضمن گفتند رحم سپتید است.که من به آن شک دارم .چون سونو سه بعدی هم گفته بود دوشاخ است.اگر هیسترو سکوپی ولاپاراسکوپی کنند وببینند دوشاخ است روش عمل همان است.شما دکتر زنان که در لاپاراسکوپی وهستروسکوپی این جور رحمها تخصص داشته باشد می شناسید.می بخشید که طولانی شد وحاشیه رفتم .ذهنم خیلی مشوش است وهیچ کس به من کمک نمی کند .در ضمن پیام های خصوصی به دستم نمی رسد .از لطف و توجه شما متشکرم :( :roll:

سلام دوست عزیز!
نمی شود تاثیر دستکاری های رحمی و ... نظیر کورتاژ و ... را در ایجاد یا عود عفونت نادیده گرفت. اما در درمان آن: اولاً بعضی از انواع عفونتها نیاز به درمان همسر و عدم نزدیکی تا پایان دوره درمان دارند که در صورتیکه پزشک به آن توصیه کرده باشد اکیداً باید رعایت شود وگرنه درمان بیهوده است. تشخیص مشکل شما به عهده ی پزشکتان است اما چنانچه دچار سرویسیت(التهاب و عفونت دهانه ی رحم ) مزمن بوده باشید:
یک دوره درمان لازم دارد که اگر ظرف 2-3 ماه بهبود حاصل نشد درمان جراحی آغاز می شود:کرایو لیزر و ...
برای حداقل کردن شانس عفونت این روشها چند روز پس از تکمیل خونریزی قاعدگی صورت می گیرد. التیام کامل س از این اعمال حدود6 هفته زمان لازم دارد بعد از 6 هفته دهانه ی رحم باید معاینه شود تا از التیام کامل اطمینان حاصل شود.
در رابطه با پزشک حاذق در این زمینه هم سعی می کنم پرس و جو کنم و اگر به نتیجه رسیدم مطلعتون می کنم دوست عزیزم...
امیدورام که زودتر سلامتی کامل پیدا کنید.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “عفونت در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 6 مهمان