علائم جنین پسر چیست؟

#1
علائم جنین پسر چیست؟حتما بیشتر شما پیش بینی‌های خانم‌های مسن فامیل را در مورد جنسیت کودکان تجربه کرده‌اید و یا حداقل باورهایی را که مبنی بر تشخیص جنسیت نوزاد است، شنیده‌اید. اما واقعیت این است که این باورها پایه‌ی علمی نداشته و هیچ پژوهشی صحت آن‌ها را تایید نمی‌کند. برخی از این موارد عبارتند از: 
ولع غذاهای شورتحقیقات نشان داده است که به طور معمول  50% تا 90% از کل زنان باردار در برخی از دوران بارداری هوس به غذاهایی خاص را تجربه می‌کنند. یک عقیده‌ی رایج بیان می‌کند که زنانی که فرزند دختر حمل می‌کنند، میل به خوردن شیرینی‌جات دارند. و در عوض مادرانی که فرزند پسر حمل می‌کنند، غذاهای شور هوس می‌کنند. حقیقت این است که هوس‌های زنان باردار به نیاز بدن به مواد غذایی مربوط می‌شود نه به جنسیت. بنابراین این یک نشانه برای بارداری پسر نیست.
ضربان قلب پایین جنین یکی دیگر از ادعاهای عموم در مورد جنسیت کودک به تعداد ضربان قلب جنین مرتبط می‌شود. اعتقاد بر این است که اگر ضربان قلب جنین در حدود 140 ضربه در دقیقه باشد، جنین یک پسر است و ضربان قلب سریع‌تر به معنی دختر بودن کودک شماست. اما مطالعات علمی نشان داده‌اند که بین ضربان قلب جنین‌های دختر و پسر تفاوت چندانی وجود ندارد. در حقیقت، ضربان قلب جنین‌های پسر کمی سریع‌تر (اما فقط در حدود 3 ضربان در دقیقه) است.
مو و پوست سالم‌تر مادربرخی معتقدند که اگر بارداری پسر دارید، پوست شما سالم‌تر و موهای‌تان ضخیم‌تر و براق‌تر به نظر می‌رسد و وقتی فرزند دختر حمل می‌کنید، زیبایی شما کمتر می‌شود. لازم به ذکر است که این‌گونه تغییرات فقط به هورمون‌های بارداری بستگی دارد که در برخی از خانم‌ها می‌تواند رنگدانه یا آکنه پوستی ایجاد کنند، در حالی که در برخی دیگر موجب درخشش و ضخامت مو می‌گردد.
کم‌تر بودن نوسانات خلق و خویمتاسفانه برخی معتقدند، کسانی‌که فرزند پسر حمل می‌کنند نوسانات خلقی کمتری را تجربه می‌کنند ولی این باور درست نیست. نوسانات خلق و خوی شما ارتباطی به جنسیت کودک‌تان ندارد. فرزند شما هر جنسیتی که داشته باشد شما نوسانات خلقی را تجربه خواهید کرد. این یک مورد بسیار شایع برای بسیاری از زنان باردار است.
منبع:https://gahvare.net/articles/hj7ee/%D8% ... 8%B3%D8%B1


ارسال پست

بازگشت به “عفونت در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان