افسردگی بعد از سقط جنین

سلام خسته نباشید
من دو هفته پیش به دلیل تشکیل نشدن قلب جنین سقط داشتم
مدتها منتظر بودم تا باردار شدم برای این بارداری برنامه ریزی کرده بودم الان که جنین از دست دادم ناراحتم
هر چه از زمان سقط گذشته حالم بدتر شده احساس تنهایی می کنم مسافرت رفتم تو جمع فامیل خوب بود اما حالا که برگشتم به زندگی و کارم همه چیز برام آزار دهنده شده دوست ندارم همسرمو ناراحت کنم واسه همین وقتی با هم هستیم خودم شاد نشون می دم
اما وقتی تنهام حوصله ندارم احساس خستگی و سردرد دارم شبها چند ساعت طول می کشه تا بخوابم صبح با کسلی و کم خوابی بیدار می شم باید چیکار کنم از خونه ام بدم میاد جایی که باردار شدم و جایی که جنینم و از دست دادم لطفا راهنماییم کنید
ممنون

سلام دوست عزیز و تشکر از اعتمادتون
متاسفم از اینکه این اتفاق بر روحیه مادرانه شما تاثیر منفی گذاشته ؛ شرایط شما قابل درک هست و افسردگی بعد از سقط کاملا طبیعی است.
مهم اینه که چطور با این موضوع کنار بیائید ؟!
تنها کسی که میتونه به شما کمک کنه در درجه اول خودتون هستید ، این شمائید که باید بخواهید تا روحیتون را بازیابید.
لازم به ذکر است که این دوره گذراست و تنها گذشت زمان میتونه این غم را برای شما کم رنگ کنه ؛ خودتون را با ارامش و توکل به خدای کریم به دست گذشت زمان بسپارید و از هر فرصتی برای تجدید روحیه تون استفاده کنید.
سعی کنید خودتون را با کارهای منزل ؛ مطالعه و سرگرمیهای مورد علاقتون سرگرم کنید ؛ این روزها توصیه من به دوستانم قرائت قرآن هست که اثر عجیبی در ارامش روحی شما داره ، از بیکار بودن و فکر و خیال تا میتونید دوری کنید.
این روزها سپری خواهد شد و شما و همسرتان به امید خدا به زندگی قشنگتون ادامه میدین و باز هم امکان مادر شدن برای شما مهیاست.
امیدتون را به خدا از دست ندهید و سعی کنید برای آینده ای بهتر برنامه ریزی کنید.
انشاله روزهای خوبی در انتظار شما خواهد بود ؛ اگر صبور باشید و بردبار.

با ما همراه باشید تا تکنیک هایی را برای کاهش افسردگی خدمتتون ارائه خواهم داد.

در پناه خدای خوبیها همیشه شاد باشید/

دوست عزیز اگر فکر می کنید میزان افسردگی شما به حدی است که در انجام کارهای روزانه شما اختلال ایجاد کرده و موجبات نگرانیتون را فراهم اورده پیشنهاد می کنم به یک روانشناس بالینی مراجعه کنید تا انشالله با یاری و همکاری ایشون مشکلتون حل بشود.

Re: افسردگی بعد از سقط جنین

سلام دیبا جان. منم سقط داشتم ومثل تو حاله روحیم خوب نیست. انگار هرچی از زمانش دور میشم بدتر میشم. عصبی بهانه گیر بی حوصله و ... . خدارو شکر شوهر خوبی دارم و تمام این رفتارهامو درک میکنه. امیدوارم که هرچه زودتر باز باردار بشیم و این حالات روحی هم از بین بره.

Re: افسردگی بعد از سقط جنین

سلام خاومي ايشالله كه زودتر باردار ميشي منم يه سقط داشتم تازه اونم با عمل اي وي اف باردار شده بودم با كي بد بختي اما چي شد از دستش دادم ولي بايد توكل كرد صبر برات بهترين ها رو آرزو ميكنم.
يا ارحم الراحمين ويا اكرم الاكرمين
ارسال پست

بازگشت به “روانشناسي”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 19 مهمان