چه واکنشی در مقابل فرزندم نشان بد

با سلام
پسری 7 ساله دارم که دوست همسنش به او گفته من وقتی بزرگ شدم میخواهم معتاد شوم و بعد قرص بخورم تا خوب شوم و مواد مخدر را در دستشویی رفته به دستم زده و بعد در دستشویی ریخته و سیفون را بکشم تا پدر مادرم نفهمند ... من چه واکنشی باید نشان دهم و از چه سنی و چگونه باید کودکان را با خطرات مواد مخدر اشنا کردو ایا باید به پدر و مادر دوست پسرم که از همسایگان یک ساختمان هستیم تذکر بدهم یا نه؟

با سلام و پوزش از تاخیر و تشکر از سئوال تان
بهتر است خونسردی خود را حفظ کنید. و برنامه آموزشی تدریجی برای آشنایی فرزندتان داشته باشید.
1- مهم ترین عامل در گرایش به مواد مخدر خانواده آشفته، ذهن ناآرام، کنجکاوی، الگوهای ناسالم و اطلاعات نادرست و...است.
2- باکودک تان رابطه صمیمی داشته باشید. و به موقع از آسیب های مواد مخدر برایش سخن بگویید.
3- زندگی برخی افراد معتاد اطراف خود را به آنها نشان دهید.
4- زمینه دوستی با افراد سالم را برایش فراهم کنید(شرکت در کانون های فرهنگی و مسجد و...)
5- برای افزایش اطلاعات تان از بهزیستی جزوه تهیه کنید.
6- همان گونه که سه وعده برای جسم سفره می اندازیم برای روح خود نیز سفره ارتباط صمیمی باید بیندازیم از حال و روز هم با خبر باشیم (حداقل هر روز یک ساعت در کنار هم باشیم بدون مزاحمت تلویزیون و..)
----------------
اگر والدین او ظرفیت دارند با آنها در این باره سخن بگویید ولی اگر او را می زنند یا تنبیه می کنند به طور غیر مستقیم به آنها با استفاده از نکات یادشده کمک کنید.
كارشناس روانشناسي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “روانشناسي”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 26 مهمان