سلام دوست عزیز
استرس یا فشارروانی حالت ناخوشایندی است که به عنوان یک عامل تهدید کننده سلامت روانی فرد را به خطر می اندازد وعلاوه برعکس العمل های فیزیولوژیکی با تعدادی ازعوامل هیجانی ازقبیل خشم و وغمگینی همراه است.
شما با مراجعه به یک متخصص روانشناسی می توانید عوامل استرس زا را که براساس تجربه های فردی شما قابل حل وفصل است را برطرف نمایید.
دررابطه با اعتماد به نفس یکی ازموثرترین کارها برای آن که به کیفیات مثبت خود توجه کنی ودر نتیجه صاحب اعتماد به نفس بالایی گردی این است که فهرستی ازرفتارهای خوشایند ونا خوشایندتان را تهیه کنید آگاه می شوی که کیفیات ویژه ای داری،این ویژگی ها را روی کارت بنویس وهمواره پیش رو داشته باش،به جای نتیجه کارتان که ممکن است منفی وخوشایند نباشد ازتلاش خودتان تعریف کنید، اجازه ندهید که همیشه خود را در شماربرندگان بدانید،درباره استقامت وشجاعت بیشترصحبت کنیدوبه کسانی اشاره کنید که با وجود سختی ها ومشکلاتی که دارند بازهم تلاش می کنند.ازبیان احساس گناه خود بکاهید.اگرانتظارات قبلی شما با آن چه درحقیقت اتفاق افناده است هم خوانی ندارد به سایرجنبه های خوب توجه کنید.احساس من می توانم رابسیار به خود تلقین کنید تا باورو اطمینان قوی درشماشکل بگیرد.

هستی جان
سلام سترس نداشته باش عزیز بدترین بیماری ها ازاسترس هست تمام سعی تو بکن استر س رو دورکنی عزیزم بخصوص برا باردارشدن در پناه حق موفق باشی وتندرست فدات
در آسانی ها خدا را بخوان تا در سختی ها صدایت برایش نا آشنا نباشد . . .

سلام هستي جان
هر استرسي براي خود دليل مختص به خودش را دارد و هر مشكلي هم كه به خاطرش استرس داري تا موقعي كه حل نشه ميتونه توو وجودت بد جوري رخنه كنه.. الان خود من كه به همه توصيه ميكنم از اضطراب دوري كنيد و دنبال دليل آن باشيد تا رفع شود از وقتي براي بارداري اقدام كردم منبع استرس شدم هر ماه مياد و ميره منتظر و منتظر..ميفهممت و كاملا بهت حق ميدم اما بيشترين علت استرس امثال انسانها باور نداشتن خودشونه. حتي خود من. آره من خودم و باور ندارم كه مضطرب ميشم نكنه اين ماه نشه نكنه باز منفي بشه.. خودم باور خودم و ميسازم. دارم سعي ميكنم خودم و كنترل كنم تا راحت تر با اين قضيه كنار بيام و زودتر خودم و باور كنم و قبول كنم من ميتونم باردار بشم و ميشم. همين باوره كه فاز مثبت ادامه راه و واسم باز ميكنه و از استرس دورم ميكنه.. خودت و باور كن و از ته دل تكرار كن من ميتونم و به زودي باردار ميشم يا هر نوع مشكلي كه بهت استرس ميده.
خودت و باور كن و تكرار كن من اين مشكل و حل ميكنم بايد حلش كنم.. خود به خود آروم ميشي و اضطراب ازت دور ميشه..
اميدوارم تونسته باشم منظورم و متوجهت كنم عزيزم..
یا امام رضا..
تو که آخر گره رو وا میکنی!
پس چرا امروز و فردا میکنی!
ارسال پست

بازگشت به “روانشناسي”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 25 مهمان