زخم دهانه رحم

با سلام خدمت کارشناس محترم
من حدود یکسال و نیم که ازدواج کردم و برای جلوگیری از دو روش شش ماه قرص تری فازیک و شش ماه کاندوم و دوباره قرص مصرف می کنم. از بعد از زمان استفاده از کاندوم درد زیر دل داشتم که به دکتر مراجعه کردم و گفت که زخم دهانه رحم دارم و پیشنهاد به فریز کردن داد. اما من قبول نکرده و پیش متخصص دیگری رفتم ایشان هم با من موافق بود . با مصرف آنتی بیوتیک و پمادهای واژینال بهتر می شدم اما با قطع دارو باز دل درد و ترشحات زیادی شروع می شد. الان هم باز تحت درمان هستم اما ترشحات سفت چسبنده کرم رنگ دارم. و خداروشکر تعداد دفعات درد دل کمتر شده. اما وجود ترشحات نگرانم می کند.با توجه به این سابقه مشروح چه کنم؟ آیا مصرف سرکه برای شستشو کمک کننده برای رفع عفونت هست؟ شما چه روشی برای از بین رفتن ترشحات و زخم من پیشنهاد می کنید؟
قابل ذکر است که تست پاپ اسمیر سالمی داشته ام.

سلام
دوست عزیزم! زخم دهانه ی رحم، مقوله ای جداگانه دارد و متاسفانه بیماران زیادی منتظر درمان آن مانده اند گاهی درمان دارویی گاهی فریز و کوتر و البته برای هیچکدام از آنها نمی توان گفت که موجب درمان قطعی می شوند.
اما برای ترشحات عفونی این مساله ای ست که باید با توجه به نوع عفونت ، درمان دارویی مناسب دریافت شود و در این جان باید انتظار درمان کامل را داشته باشیم! و اینطور نیست که با عفونتها مدارا کنیم . مسلماً باید قطعاً درمان شود. اگر د رحال حاضر فقط ترشحات سفید پنیری دارید به احتمال زیاد همان قارچ است. شستشوی خارجی با محلول آب و سرکه سفید در مواردی که شدید نمی باشد بسیار کمک کننده است.
توجه کنید نشستند داخل لگن و ...خودش موجب عفونت می شود، شما کافیست این محلول را از طریق ظرفی بر بدن خود بریزید و پس از 10 دقیقه، با آب شستشو دهید.
باقی موارد بهداشتی نیز جای خود دارد(خشک بودن همیشکی محل، از جلو به عقب خشک کردن و تعویض مرتب لباس زیر و ...)
موفق باشید !
كارشناس مامايي فيروز

Re: زخم دهانه رحم

باسلام وخسته نباشیدخدمت کارشناس محترم.من حدود4ماهه که ازدواج کردم.1ماه پیش رفتم دکترزنان گفتش که التهاب وعفونت خفیف دهانه رحم دارم که قرص مترونیدازول+کرم وازینال ویه قرص دیگه دادکه بایدقرصا روباهمسرم می خوردیم.این ماه 2باره مراجعه کردم وگفتن که زخمت بیشترشده وبرام پاپ اسمیرنوشتن البته من 1روزبعدازتموم شدن پریودم رفتم دکتر.من ترشح ودردآن چنانی ندارم.قرص سیپروفلوکساسین هر12 ساعتم برام نوشتن.ویه کولپوسکوپی هم گفتن که برم.من خیلی نگرانم.میشه بااین توصیفات بگین من چیکارکنم؟آیااین زخم خطرناکه؟تواین مدت نبایدنزدیکی داشته باشم؟
چشم ها را بستم و زیر باران رفتم

ای جان ، بوی “خـــدا” می آید !

Re: زخم دهانه رحم

منع نزدیکی یا خلاف آن ، با درمانگر بالینی شماست. با توجه به میزان شدت زخم و تاثیر درمان و ...اما نزدیکی عمیق رو حتماً نداشته باشید.
اما زخم و عفونت مشکل رایجی ست برای خانم ها نگران نباشید. چیزی که مهم است اگر تا به حال بارداری نداشتید ترجیهاً فریز و کوتر و .. نکنید.
پاپ اسمیر ها اقدام به جایی ست
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “بهداشت زناشویی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان