لکه بینی بعد از نزدیکی

سلام

خانمی 28 ساله هستم که مدت 3 ساله ازدواج کردم. فرزند هم نداریم.
روش پیشگیری مون (ک ا ن د و م) است. تقریبا مدتی ست که بعد از نزدیکی دچار لکه بینی می شوم و و اقعا نگران شدم.
چند ماه پیش تست پاپ اسمیر دادم و التهاب دیده شد 14 تا قرص واژینال (فکر کنم کوتریمازول بود) دکتر تجویز کرد و تضمین کرد که بعدش خوب می شم.
قرصها رو استفاده کردم.
این حالت لکه بینی معمولا بعد از سکس طولانی و با ک ا ن د و م طرح دار رخ می ده، آیا اصلا ارتباطی وجود داره؟
با توجه به اینکه من الان در خارج از کشور زندگی می کنم و تا مدتی دسترسی به دکتر ندارم خواهشمند است به من جواب کامل و واضح بدهید من واقعا نگرانم.
ممنون از شما

سلام
دوست عزیز! این دو مورد به خودی خود نمی توانند علت باشند ( مثلاً حساسیت به کاندوم علائمی نظیر التهاب، سوزش و ... ایجاد می کند)
امادر موارد لکه بینی بعد از نزدیکی اولین موردی که علماً باید ابتدا رد شود: پولیپ و دهانه ی رحم است زخم ها و عفونت نیز می توانند موجب شوند. پس توصیه می کنم دوست عزیز! پزشکی حاذقی رو بیابید با مراجعه و معاینه بالینی پیگیری نمائید چراکه این حالت وضعیتی نیست که با گذشت زمان و یا تغییر شرایط منتظر بعبود آن باشیم و باید حتماً علت یابی شود.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

ممنون که جواب دادید.
ولی من در 5 ماه گذشته 2 بار معاینه لگنی شده ام و تست پاپ اسمیر دادم!
اگر بتونه کمک کنه می تونم جواب تستم رو براتون بفرستم :(
لکه بینی های من یک آیتم مشترک دیگه هم دارند و اون اینه که تقریبا همه اونها در نزدیکی های پنج روز تایک هفته مانده به عادت ماهانه پیش می یاد و لکه بینی تقریبا 3 روز عادت ماهانه رو به جلو می ندازه.
در هر صورت توی دیار غربت پیداکردن پزشک خوب خیلی سخته و از اون سخت تر اینه که بخوام واسش جریان رو توضیح بدهم!!! :( فکر کنم بهتره یک ماهی رفتارهای بدن خودم رو کاملا تحت نظر بگیرم و اگه دوباره تکرار شد یه فکری می کنم!! :(

سلام
دوست عزیزم! اگر بررسی های کلینیکی را انجام داده اید و مشکلی نبوده می توانید اندکی صبر کنید. و برای امتحان کردن موضوع سیکلی که در پیش دارید را روزهای آخر مانده به قاعدگی نزدیکی نداشته باشید ببینید مجدداً دچار لکه بینی نمی شوید؟
در مورد جلوافتادن قاعدگی ها: عزیزم اگر تعریف شما به این معنی باشد که مثلاً اگر یک سیکل 30 ماه قاعده می شدید سیکل بعدی 3 روز جلو می افتد و 27 ام می شود و سیکل بعدی باز 3 رو زجلو می افتد و 24 ام می شوید خوب این به معنای جلو افتادن نیست بلکه سیکلهای شما خود به خود مثلاً 27 روزه است و نباید نگران شوید . وقتی می گوییم سیکل مدام جلو می افتدکه یک سیکل 30 روزه سیکل بعد 27 روزه و سیکل بعد 24 روزه باشد. و این نگران کننده است نه مورد قبلی.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “بهداشت زناشویی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان