ساک حاملگی

#1
با سلام من عضو جدید هستم . من در هفته 5 بارداری می باشم . و سونوگرافی انجام شده و ساک حاملگی در رحم مشخص شده. من درد زیادی داشتم در پهلو سمت راست و کشاله ران. دوباره سونو انجام دادم . معلوم شد که در هر دو کلیه ام شن ریزه وجود دارد . دکترم شیاف پروژسترون داد 15 عدد نمی دانم بارداری من ادامه دارد . آیا دیدن جنین الان زود است تو رو خدا من را راهنمائی کنید . آیا در هفته 5 ساک حاملگی معلوم میشود و در هفته 7 جنین ؟


#2
سلام و عرض خوش آمد
شما در حال طی کردن روال طبیعی بارداری هستید . در 5 هفتگی مشاهده ی ساک جنین طبیعی است و در 7 هفتگی با سونو گرافی فعالیت قلب جنین مشاهده خواهد شد . از جهت درد کلیه بایستی حتما تحت نظر متخصص باشید .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

#3
با تشکر از جواب شما . شیاف پروژسترون برای تقویت جنین داده شده ؟؟؟ آیا ممکن است بعد از 2 هفته جنین در ساک نباشد . پس چرا می گویند از 5 هفتگی جنین در ساک حاملگی است و قلب نیز کامل شده .پس چرا فقط ساک نماسان شده ولی جنین دیده نشده است . من خیلی نگران و با استرس هستم . آیا ممکن است با وجود شن در کلیه مشکلی برای من ایجاد شود ؟ من هیچ علائم خونریزی و دردی به غیر از کلیه ندارم لطفاً من را دوباره راهنمائی کنید .

#4
در بعضی موارد ممکن است تخمک گذاری دیر تر از زمان پیش بینی شده رخ دهد . در نتیجه مراحل بارداری نیز دیر تر از موعد پیش بینی شده ، خواهد بود . به همبن جهت ،
2 هفته به مادر فرصت داده می شود تا وضعیت جنین و فعالیت قلبش ارزیابی شود. موارد زیادی مانند شما بوده که حتی قلب در 8 هفتگی فعالیتی نداشته اما مراجعه ی مجدد در 9 هفتگی ، فعالیت قلب را نشان داده است .
پروژسترون معمولا جهت حفظ بارداری تجویز می شود.
با توجه به سونوی کلیه ، جای نگرانی نیست اما ممکن است در بارداری بیشتر مستعد عفونت ادرار باشید . مصرف مایعات می تواند در این زمینه کمک کننده باشد . با این وجود ، قطعا بایستی به توصیه های پزشکتان در این باره عمل کنید .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

#5
با سلام و تشکر مجدد از راهنمائیهای شما . یعنی من نگرانی بیخود در هفته پنجم دارم البته من الان 5 هفته و 3 روز دارم. و قبلاً هم گفته ام هیچ علائم ناراحت کننده ای در مورد بارداریم ندارم بجز درد در سینه هام و تغییر رنگ آن . من نمی دانم ممکن است که به خاطر سنگ کلیه دکتر نگذارد من به بارداریم ادامه بدهم . آیا با هم ارتباطی دارد . آیا شما کسی با شرایط من داشته اید . من امروز قرار است به دکتر کلیه برای معاینه بروم . من حاضرم به خاطر این جنین که در راه است درد را تحمل کنم ولی او را از دست ندهم . لطفاً شما من را راهنمائی کنید آیا شما کلاسهایی برای بارداری می شناسید . من شنیدم در بعضی جاها کلاسهای رایگان وجود دارد . این حقیقت دارد .

#6
سلام
سنگ کلیه مانع بارداری نیست . فقط بایستی تحت نظر باشید.
بیمارستان میلاد و شهید اکبر آبادی کلاس های آمادگی دوران بارداری را ارائه می کنند .
البته در ایران این کلاس ها برای هفته 16 به بعد ، تدارک دیده شده.
مراکز خصوصی هم هستند که البته رایگان نیست .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

#7
با تشکر . من به دکتر مراجعه کردم . خدا شکر سنگ کلیه نداشتم . من مشکل برگشت ادرار به کلیه دارم . با حاملگی به علت بزرگ شدن دهانه رحم این مریضی مشخص شده که دکتر به من قرص ب6 و هیوسین و شیاف دیکلوفناک برای درد داده . من الان در هفته ششم هستم . این مریضی برای من مشکلی ایجاد نمی شود .

#8
پگاه عزیز !
من دقیقا متوجه نشدم که شما سئوال داری یا نتیجه را بازگو کردید یا هر دو :) به هر صورت بيماري برگشت ادرار ( Reflax جريان ادرار) به حالب ها و كليه ، مي تواند صدماتي را به كليه وارد آورد كه ميزان صدمات وارده به شدت Reflex بستگي دارد.

اين بيماري ممكن است گاهی اوقات بدون علامت بوده و در گاهي موارد هم با بروز عفونت در كليه ها و مثانه قابل تشخيص است . در صورت وجود عفونت در ادرار،با علایم زیر روبرو خواهید شد :
دفع ادرار همراه بادرد، سوزش ، درد پهلو
روش هاي درماني برحسب شدت بيماري تعيين می شود .
در مواردي که Reflex خفيف تشخيص داده شود با تجويز آنتي بيوتيك ها از پيشرفت بيماري و عفونت كليه و مثانه جلوگيري می شود .
توصیه های ما :
1. تحت نظر متخصص باشید.
2. به علایم عفونت ادراری توجه داشته باشید .
3. پس از دفع ادرار ، قدری به جلو خم شوید تا باقیمانده ی ادرار خارج شود .
4. این حالت در مواردی ممکن است باعث افزایش فشار خون شود . بنابر این به این نکته نیز توجه داشته باشید .
5. یکی از اصول بارداری موفق دوری از شرایط استرس زا و کسب آرامش است . بنابر این با توکل بر خدا ،افزایش اطلاعاتتان و عمل به توصیه های پزشک ، بارداری آرامی را طی کنید .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی
ارسال پست

بازگشت به “بيماريهاي داخلي”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 4 مهمان