بارداری

با سلام
من بیست و نه سال سن دارم و نزدیک چهارساله ازدواج کردم و تمام این مدت با ااستفاده از کاندوم جلوگیری کردم چندماه پیش تصمیم به بچه دار شدن گرفتیم و وقتی برای چکاپ خودم به پزشک مراجعه کردم فهمیدم کیست دارم یک کیست شش سانتی که بعد از پانزده روز با قرص ال دی از بین رفت الان دکترم به من قرص کلومیفن داده که مصرف کنم و باردار شوم می خواستم بدانم اولا مصرف ان قرص ضرری ندارد؟ و دیگر اینکه به طور خوش بینانه من کی باردار می شوم و تا کی اگر نشدم نگران نباشم ممنونم از لطفتان

Re: بارداری

سلام
وقتی دکتر بهتون تجویز کرده و ایشون درمانگر بالینی شماست و وضعیت شمارو بهتر تشخیص میده
حتما ضرری نداشته تجویز کرده
شما بعد از قطع جلوگیری در همان اقدام ها ی اولیه انشاءالله باردار میشید
من بعد از اولین بچه ام 6 سال جلوگیری با کاندوم داشتم
که در دومین دوره اقدامم در واقع اولین دوره با برنامه ریزی باردار شدم
البته طبق توصیه پزشکان ممکنه تا یکسال طول بکشه و جای نگرانی نیست
امیدوارم هرچه زودتر خبر بارداریتو بهمون بدی
یا رب دستانم را سوی تو می گیرم

اگر دستانم را بگیری

کسی مرا دست کم نمی گیرد

عزیزم همیشه اتفاقاتی تو زندگی ما پیش میاد که انتظارشو داریم
حتما همین دوره باردار میشی گلم
ما پارسال همین موقع تصمیم به آوردن بچه دوم گرفتیم و الان پسرم کنارم هست انشاءالله قسمت همه آرزومندان بشه
یا رب دستانم را سوی تو می گیرم

اگر دستانم را بگیری

کسی مرا دست کم نمی گیرد

nasmar نوشته شده:با سلام
من بیست و نه سال سن دارم و نزدیک چهارساله ازدواج کردم و تمام این مدت با ااستفاده از کاندوم جلوگیری کردم چندماه پیش تصمیم به بچه دار شدن گرفتیم و وقتی برای چکاپ خودم به پزشک مراجعه کردم فهمیدم کیست دارم یک کیست شش سانتی که بعد از پانزده روز با قرص ال دی از بین رفت الان دکترم به من قرص کلومیفن داده که مصرف کنم و باردار شوم می خواستم بدانم اولا مصرف ان قرص ضرری ندارد؟ و دیگر اینکه به طور خوش بینانه من کی باردار می شوم و تا کی اگر نشدم نگران نباشم ممنونم از لطفتان
سلام
دوست عزیزم اگر بخواهیم نه خوش بین و نه بدبین باشیم باید به آمارگیری های علمی دراین زمینه مراجعه کنیم چراکه لزوما1 10تا 12 نفری که اطراف ما هستند ملاک نیستند و ما نباید خودمان رو با اونها بسنجیم.
از نظر علمی زوجهای سالم تا 12 ماه ممکنه باردار شدنشون طول بکشه. و بعد از 12ماه نیاز به اقدامات کمک باروری دارند.
بنابراین شما هم خودتون و هم همسرتون رو از این واقعیت علمی مطلع کنید و نیز از زود مطلع کردن خانواده و اطرافیان در این زمینه پرهیز کنید چراکه ممکنه اونها با ناآگاهی از این قانون علمی، موجب نگرانی و یا آزردگی شما (در طول زمان اقدام برای بارداری)شوند.
کیستی که با یک دوره درمان برطرف شده نگرانی برای بارداری شما ندارد فقط باید ضمن درمان با کلومیفن سونوهای مرتب داشته باشید تا فولیکولها رشد زیادی نکنند و تبدیل به کیست شود.(البته اگر مشکل خاصی ندارید درمان با کلومیفن از لحاظ علمی زود بوده عزیزم)
كارشناس مامايي فيروز

سلام
کارشناس عزیز
من این ماه باردار نشدم
از کلومیفن هم استفاده کردم
پزشکم گفت اگر این ماه نشدم برای دریافت آمپول برم
میخواستم بدونم آیا آمپول زدن زود نیست و عوارضی نداره در حالی که من هنوز مشکل خاصی ندارم
و دیگر اینکه چطور از کیت تخمک گذاری استفاده کنم تا حداقل شانس بالاتری داشته باشم
ممنونم از راهنماییتون
مرجان

سلام
شروع استفاده از کیت بستگی به طول سیکلتون داره . سیکلهای چند روزه دارید؟
در مورد آمپول هم همانطور که پیشتر عرض کردم کلآً شروع درمان زود بوده حداقل همین کلومیفن رو تا 3 سیکل پیش بروید و اگر تخمک گذاری انجام نشد از آمپول کمک بگیریم
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “بيماريهاي داخلي”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 16 مهمان