کیست تخمدان و خونریزی بعد از دو هفته

سلام
من 45 سال دارم. 18 فروردین روز پریودم بود که پریود نشدم. ولی 30 فروردین به مدت کمتر از 2 روز خونریزی خیلی کم که اصلا شباهتی به خونریزی پریود نداشت شدم. و دوباره بعد از دو هفته دچار خونریزی مشابه شدم. بسیار رقیق سرد و کم که هیچ شباهتی به خونریزی دوران پریود ندارد. من اصلا بچه دار نشده ام. مدتی است که سمت چپ شکمم بسیار درد میکند. من حدس میزنم که تخمدان سمت چپ باشد. موقع پریود روزهای اول و دوم درد بسیار شدید در ناحیه زیر دل و کمر داشتم. که با استراحت خوب می شدم. حدودا سه هفته است که فرص ویتاگنوس می خورم. و یک هفته قبل از خونریزی اول نزدیکی داشتم که بسیار دردناک و همراه با خونریزی بود. به دکتر مراجعه کردم و گفت همه چیز نرمال هست. لطفا راهنمایی ام کنید که این خونریزی بعد از دو هفته آیا به علت خوردن قرصهای ویتاگنوس هست؟ آیا احتمال بارداری می رود. آیا از نشانه های یائسگی است و یا اینکه نشانه کیست در تخمدان است؟

Re: کیست تخمدان و خونریزی بعد از دو هفته

با سلام،
من نتونستم به پزشک مراجعه کنم. تا یکماه دیگه به من نوبت نخواهند داد. بعداز 8 روز هنوز خونریزی ادامه داره. گاهی اوقات شدید و گاهی اوقات بسیار کم بعد از هر دفعه ادرار خون می بینم. دردی را هم در این مدت نداشتم. فقط خونریزی قطع نمیشه. دو هفته قبل هم که به دکتر مراجعه کرده بودم رحم رو چک کرده بود و گفت از نظر اون همه چیز نرمال هست هر چند اون موقع خونریزی من شروع نشده بود آیا آزمایش رحمی می تونه دلیل خونریزی باشه؟ آزمایش عفونت ادراری هم داده بودم که عفونت نداشتم. لطفا راهنمایی کنید.

سلام
خیز معاینه داخلی یا خارجی رحم چنین خونریزی رو ایجاد نمی کنه عزیزم
اگر خونریز بیشتر از 10 روز شود حتماً مراجعه فوری و انجام آزمایش بارداری و سونو ضروری تر می شود .
به هر درمانگری که وقت می دهند برای نوشتن سونو و آزمایش علی الحساب مراجعه کنید و جوابش رو برام تایپ کنید عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

من بالاخره به اورژانس رفتم. بارداری که اصلا منتفی بود. اولتروساند از رحم و هر دو تخمدان کردند. تشخیص کیست تخمدان سمت چپ دادند. باید به متخصص زنان مراجعه کنم. ولی خونریزی به دلیل کیست تخمدان بسیار بعید هست؟

Re: خونریزی غیر طبیعی

با سلام خدمت خانم دکتر
28 سالمه 17 فروردین پاک شدم ولی به علت واریس پام دو تا قرص گیاهی ونوویتال در تاریخ 29 فروردین خوردم که بلافاصله خونریزی گرفتم وتا الان حدود 1 ماه است که من خونریزی دارم حدود یک سال است که iudدارم که در سونو جایش طبیعی بود به دکتر که مراجه کردم 6 آمپول estradiolشبی سه تا و مصرف شبی یک ال دی و2تا استرومارین 1.25 ایرانی مصرف کردم که باز خونریزی داشتم در مراجعه بعد به دکترم گفتند که دیگر مصرف قرص های بالا را قطع کنم تا پریود شوم ودر روز 5 پریودی این داروها را مصرف کنم که الان مثلا در روز 4 پریودی هستم و 6 آمپول بالا شبی 3تا واسترومارین 1.25 خارجی شبی 2تا بعلاوه کپسول ترنسید250 .دیکلوفناک مصرف کنم .به نظر شما با مصرف این داروها وضعیتم بهبود پیدا میکند یا نه .لطفا راهنمایی بفرمایید. ضمنا از دیروز 30/2 تقریبا خونریزی قطع شد به داروهای بالا ادامه بدم و بازم پیگیر وضعیتم چه جور باشم که دیگه پیش نیاد. با تشکر فراوان

نازنین نوشته شده:من بالاخره به اورژانس رفتم. بارداری که اصلا منتفی بود. اولتروساند از رحم و هر دو تخمدان کردند. تشخیص کیست تخمدان سمت چپ دادند. باید به متخصص زنان مراجعه کنم. ولی خونریزی به دلیل کیست تخمدان بسیار بعید هست؟
بله یک کیست منفرد تا این حد خونریزی را زیاد نمی کند.
یک کیست بود یا چند کیست ریز؟
آزمایش بارداری هم منفی بود درسته؟
الان خونریزی تون قطع شده دوست عزیز؟
كارشناس مامايي فيروز

Re: خونریزی غیر طبیعی

rzmm1363 نوشته شده:با سلام خدمت خانم دکتر
28 سالمه 17 فروردین پاک شدم ولی به علت واریس پام دو تا قرص گیاهی ونوویتال در تاریخ 29 فروردین خوردم که بلافاصله خونریزی گرفتم وتا الان حدود 1 ماه است که من خونریزی دارم حدود یک سال است که iudدارم که در سونو جایش طبیعی بود به دکتر که مراجه کردم 6 آمپول estradiolشبی سه تا و مصرف شبی یک ال دی و2تا استرومارین 1.25 ایرانی مصرف کردم که باز خونریزی داشتم در مراجعه بعد به دکترم گفتند که دیگر مصرف قرص های بالا را قطع کنم تا پریود شوم ودر روز 5 پریودی این داروها را مصرف کنم که الان مثلا در روز 4 پریودی هستم و 6 آمپول بالا شبی 3تا واسترومارین 1.25 خارجی شبی 2تا بعلاوه کپسول ترنسید250 .دیکلوفناک مصرف کنم .به نظر شما با مصرف این داروها وضعیتم بهبود پیدا میکند یا نه .لطفا راهنمایی بفرمایید. ضمنا از دیروز 30/2 تقریبا خونریزی قطع شد به داروهای بالا ادامه بدم و بازم پیگیر وضعیتم چه جور باشم که دیگه پیش نیاد. با تشکر فراوان

ترنسید رو اغلب زمان خونریزی و درد هر 8 ساعت باید مصرف کرد که خونریزی را کم کند.
در مورد ادامه درمان تشخیص با درمانگر بالینی شما و تصمیم با شماست چراکه شما فقط همان 1 سیکل را داشتید که خونریزی شدید داشت . و این مشکل تمام سیکلهای شما نیست .
كارشناس مامايي فيروز

من در ایران نیستم. نتایج آلتروساند هنوز به دستم خودم نرسیده، معمولا به آدرس خونه پست میکنند. دکتر اورژانس به من گفت احتمال سرطان رحم و یا دهانه رحم هم وجود نداره فقط یک کیست در تخمدان چپ. نوبت گرفتن برای متخصص زنان هم خیلی ساده نیست. برای ده روز دیگه به من نوبت دادند. خونریزی کماکان ادامه داره گاهی اوقات شدید میشه و گاهی هم بسیار کم و به رنگ صورتی. خونریزی طولانی مدت نباید ربطی به کیست داشته باشه و من چطور میتونم جلوی خونریزی رو بگیرم. هر چند آزمایش خون دادم و همه چیز نرمال بود. با وجود خونریزی به مدت طولانی ولی مشکلی برای من پیش نیاورده.
بله منفی بود.

چنین کیستی اغلب موجب چنین خونریزی نمی شود و نیز این وضعیت خونریزی با توجه به نبود فیبروم در رحم چنانچه در سیکلهای بعد اتفاق نیفتد ممکن است نیاز به درمان ادامه دار نداشته باشد . البته باز هم تاکید می کنم تشخیص و درمانی که بالینی می گذارند نسبت به نوع مجازی آن ارجحیت دارد.
در مورد خود سونو هم اغلب چنین کیستهایی که کمی با کیستهای ساده و روتین تفاوت دارند (در سونو دیواره نازکی برای کیست گزارش شده) چنانچه بعد از یک ماه در مان نشوند نیاز به آزمایشی جهت سنجش چند فاکتور (CA125,CEAg,TOTAL HCGو الفافیتوپروتئین)دارد.
كارشناس مامايي فيروز

بسیار ممنون و سپاسگزار از توضیحات شما جناب کارشناس. من بدنبال تکمیل بیمه خودم هستم تا هر چه زودتر درمان رو شروع کنم. فقط خواستم یک سوال دیگر هم بپرسم. با توجه به بزرگی کیست و نوع آن احتیاج سریع به عمل هست و یا اینکه با دارو قابل درمان هست؟ با هم ممنون از لطفتان.
the myometrium is homogeneous and uniform without fibrous lesion.
small nabothian cysts are present lower uterine segment.
no evidence for abnormality of the endometrial stripe for patient's age.
a 3 cm left ovarian cyst with eccentric septation noted, likely representing a non-ruptured follicular cyst.
no evidence for torsion of either side.
no free fluid, no evidence for sub-endometrial fibroid.

عزیزم شما ادامه متن سونو را در پست قبلی تایپ نکرده بودید الان که تایپ کردید و دیدم این کیست شبیه فولیکولی بوده که به قصد بالغ شدن و تبدیل به تخمک شدن و آزاد شدن رشد کرده اما آزاد نشده؛ چنین کیستهایی هم اغلب ظرف یکی دو سیکل حتماً برطرف می شوند و نیاز به آن آزمایشاتی هم که عرض کردم زمانی پیدا می کند که کیستی 3 سیکل مقاوم بماند و تحلیل نرود.
در مورد سایزش هم خیلی بزرگ نیست چراکه زیر 3 سانت اصلاً کیست خوانده نمی شود و فولیکول است
در ضمن یک کیست نابوتین کوچک هم بخش تحتانی رحم موجود است
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “بيماريهاي داخلي”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 6 مهمان