نگراني در مورد جنين

با سلام و خسته نباشيد
پريد من هميشه منظم بود و هميشه در 8 هر ماه پريد مي شدم ولي در آبان ماه ماه گذشته بدليل استرس با چند روز تاخير و توسط آمپول پروژسترون در 18 آبان پريد شدم . و در آذر ماه هم تا 18 آذر منتظر شدم كه خبري از پريد نشد آزمايش بتا دادم ديدم بتام 390 هستش و نتيجه مثبت و به دكتر مراجعه كرده و آزمايش هاي مربوط به دوران بارداري را برام نوشت و خدا را شكر همگي سالم بود و بعد از م سونوگرافي گرفت و گفت از روي شكم چيري معلوم نيست و سونوي واژينال دادم گفت ساك حاملگي به قطر 14.2 ميلي متر با كيسه زرده قابل رويت است كه حاملگي 5 هفته و 4 روز را مطرح مي سازد و قطب جنين واضحي ديده نشد و يك كيست در طرف راست تخمدان مشاهده شد. سونوي دو هفته بعد برام پيشنهاد شد . ودكتر گفت كه ضعيف هستش ، الان از بي تابي دارم مي ميرم تو رو خدا كمكم كنيد اگه ضعيف باشه ديگه رشد نميكنه يا خداي نكرده جنين ناقص بدنيا مياد يا اينكه حاملگي پوج اتفاق مي افته
ديروز هم رفتم باز هم بتا دادم بتام در تاريخ 11/10/89 ، 880 شده و بعد من اصلاً خونريزي يا لك
ندارم ولي دكتر برام شياف پروژسترون داده آيا به نظر شما مصرف كنم در تقويت جنين موثر هستش يا نه
در صورت استفاده از واژن مصرفش كنم چون دكتر چيزي نگفت
با تشكر
خدا اجرتون بده انشاالله
سارا

سلام
سارا جان! اولاً تبریک من رو به جهت مامان شدنتون بپذیرید :P
در مورد پاسخ به سوالاتتون: شیاف از طریق واژن معمولاً تجویز می شود و در درمان لکه بینی های ابتدای بارداری که شک به کمبود پروژسترون می رود اما به هر حال تشخیص مصرف یا عدم مصرف با درمانگر بالینی شماست.
در مورد بارداری هم فعلاً سونوی شما یک سونوی نرمال بوده است و جای هیچگونه نگرانی ندارد همین که ساک درون رحم بوده (پس خارج رحمی نیست) اینکه کیسه زرده مشاهده شده حاملگی پوچ هم رد شده است(در موارد قریب به اتفاق) و اینکه قطر ساک هنوز به 20 نرسیده خیلی طبیعی ست که در چنین قطری ، فتال پل یا طناب جنینی دیده نشود و در قطر=20 منتظر آن و در قطر =25 منتظر ضربان قلب هستیم!
کیست منفرد در یک تخمدان هم در اغلب بارداری ها در سونوی ابتدای بارداری دیده می شود و به آن کورپوس لوتئوم می گویند که هیچ غیر طبیعی نیست و با گذشت بارداری خود به خود از بین می رود.
بارداری سلامت و معنوی رو براتون آرزو دارم.
از نتیجه ی سونوی بعدی هم مطلع کنید سارا جان!
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “بيماريهاي داخلي”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان