تپش قلب

با سلام و خسته نباشید

امروز در سونوگرافی باز هم دکتر گفت که آب کیسه آب کم است و باید 2 هفته دیگر نیز استراحت داشته باشم. اما جنین خوب بود و حرکت هم داشت . اما گفتند هر چه جنین بزرگ تر می شود ، کم بودن آب خطرناک تر می شود. و تنها استراحت و خوردن مایعات را تجویز کردندو اجازه چندمتر راه رفتن را هم دادند اما تپش قلب را عادی دانستند!!؟ فشار خونم 10 روی 7 بود که قبلا 9 روی 6 بود.
چه کنم تا آب کیسه آب جبران شود ؟ آیا واقعا تپش عادی است . البته گاهی اوقات عادی است و گاهی مرا اذیت می کند
با تشکر از زحمات شما

شیوای عزیزم سلام
همون طور که در پست های قبلی برات گفتم ، بارداری مخاطره آمیزی داری. البته همه جا استثنا هست و حتی من دیدم که بارداری های بسیار پرخطر به لطف خدا منجر به تولد فرزندی سالم شده . اما واقعیت علمی همان است که دکتر گفته . در این موارد راه کارها ، استراحت ، خوردن مایعات و احیانا داروهایی است که برای حفظ بارداری تجویز می شود .
فشار خونت موردی نداره .تپش قلبتون هم همان طور که گفتم می تونه به خاطر شرایط روحیتون که البته حق هم دارید باشه . به خصوص که عدم تحرک، تمرکز انسان را بر مسائل بیشتر می کند . خوب ترجیحا تا اون جایی که برای مادر ایجاد مشکل نکنه ، توصیه میشه دارو استفاده نشه .
شیوا جان ، کدوم کشور هستی ؟ آیا از نزدیکانت کسی پیشت هست یا با همسرت تنها هستید ؟ این مدت استراحت را چه می کنی ؟ حوصله ی مطالعه داری یا نه ؟
به هر صورت برات دعا می کنیم و از همه ی کسانی که این پست را می خونن می خوام که در این شب های استجابت دعا برای شیوا و افرادی که شرایط مشابه شیوا را دارن دعا کنن تا این دوران را با آرامش و راحتی بگذرونن.
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

Re: تپش قلب

سلام عزیزم. تپش قلب در دوران بارداری یکی از مشکلات رایج میان بانوان باردار است. تپش قلب در دوران بارداری اگر چه در بسیاری از موارد خطرناک نیست، اما گاها می‌تواند منجر به آریتمی‌های قلبی خطرناک گردد. به طور کلی، در طی فرایند بارداری، تغییرات فیزیولوژیکی در قلب بانوان رخ می‌دهد. این تغییرات می‌تواند از تغییرات هورمونی شدید در این دوران، بالا رفتن حجم پلاسمای خون و یا افزایش سطح آدرنالین و نورآدرنالین ناشی شود.

نارسایی‌ها و احساس تپش قلب در دوران بارداری ممکن است در اثر کانون‌های آریتمی نهفته که از قبل وجود داشته‌اند، به وجود آیند. در چنین شرایطی یک فرد باردار باید حتما زیر نظر یک پزشک متخصص قلب و عروق و آریتمی  قرار گرفته و وضعیت وی کاملا بررسی گردد.
ارسال پست

بازگشت به “بيماريهاي داخلي”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان