اغوز

#1
سلام خدمت شما

میخواستم بدونم اغوزی که در طی بارداری تولید میشه مقدارش ثابته و اگر قبل از زایمان از سینه ترشح بشه دوباره ساخته میشه یا نه؟

سواله دیگم این بود که اگه اب کیسه خیلی کم باشه چه اثراتی روی جنین داره و ریه های جنین رشد میکنن؟البته من در ماه هفتم 5امپول دکسومتازون زدم .خواستم بدونم برای نینی مشکلی پیش نمیادو ریه هاش رشد کاملشو کرده اگه زایمان قبل از هفته 37 باشه؟

با تشکر ازینکه وقتتونو میزارید و به سوالاتمون جواب میدید.


#2
1.ترشح اغوز ممکن است از هفته ی 16 بارداری شروع شود ولی به صورت واضح تر در ماه های آخر بارداری مشهود است .
2. در طول بارداری سینه ها مشغول ساختن آغوز هستند و ترشح از سینه ها موجب کم شدن آغوز نمی شود .بعد از زایمان افزایش برخی هورمون ها به همراه فشاری که بر سینه ها بر اثر مکش دهان نوزاد ایجاد می شود، باعث ترشح شیر خواهد شد .ترشح آغوز 3 تا 4 روز بعد از زایمان ، ادامه دارد .
*************************************************************
در پرسش قبلی شما ، نقش کیسه آب را توضیح دادم . به طور کلی وقتی میزان مایع آمنیوبیک بسیار کم باشد ، فشاری که ازاطراف به جنین وارد می شود بیشتر از حالت طبیعی است . در عین حال ممکن است رشد ریه ها کمتر از حالت طبیعی باشد . ولی همان طور که گفتم در موارد کاهش شدید مایع ، این اتفاقات می افتد.
تزریق دگزامتازون جهت بالغ شدن ریه های جنین است که برای شما این کار انجام شده است . زایمان بعد از هفته ی 34 بارداری ، احتمال خطرات احتمالی را کمتر می کند . زمان زایمان بسته به نظر پزشک و عملکرد جفت و وضعیت جنینی است.
توصیه های ما :
1.استراحت بیشتر 2. مصرف مایعات 3. دقت به حرکات جنین و مراجعه به پزشک یا بیمارستان در صورت کاهش حرکات ( همان گونه که در پست قبلی برایتان توضیح دادم) 4. حفظ آرامش که البته در این مسیر همراهی همسر بسیار موثر است .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی
ارسال پست

بازگشت به “آغوز”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان