چند نکته در مورد لوازم منزل که باید خانم ها بدانند

#1
نکاتی درباره نگهداری از لوازم خانگی

سلام خدمت دوستان و کسانی که این نوشته را مشاهده می کنند . بنده سارا مبینی کارمند حوضه آی تی نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در تهران می باشم .
در این مقاله سعی دارم نکاتی در مورد نحوه استفاده درست و نگهداری از لوازم خانگی را برایتان شرح دهم . هدف از این کار بالا بردن طول عمر لوازم خانگی و کم کردن هزینه ها بابت تعمیرات لوازم خانگی است . بدیعی است ، زمانی که یک دستگاه تعمیر می شود دیگر عملکرد سابق خود را ندارد . شاید این مسئله به چشم من و شمایی که به صورت مداوم از دستگاه خود مثلا جاروبرقی استفاده می کنیم نیاید . اما تحقیقات نشان داده ، راندمان کاری مثلا جاروبرقی که تعمیر شده ، پایین تر از یک جاروبرقی کارکرده اما تعمیر نشده است . حال باید چه کارهایی را انجام دهیم تا لوازم خانگی ما نیاز به تعمیر پیدا نکنند ؟؟؟
در همین تاپیک سعی می کنم هفته ای دو بار یکی از لوازم خانگی را مورد بررسی قرار دهم . در اولین جلسه به بررسی جاروبرقی و نحوه استفاده صحیح از آن می پردازیم . اگر به طور کامل این مقاله را بخوانید و به تمام راه کارهایی که به شما پیشنهاد می کنم عمل کنید نه تنها طول عمر جاروبرقی شما بیشتر می شود ، بلکه نیاز به تعمیر جاروبرقی را نیز تا حد قابل توجه ای کاهش می دهید . به طوری که شاید هرگز به تعمیر و اهیای دوباره دستگاه خود احتیاج نداشته باشید .
لازم به ذکر است که این نوشته برای اولین بار در وب فارسی انتشار داده می شود و نتیجه زحمات اینجانب می باشد . پس اگر قصد نشر آن را دارید لطفا منبع خود که همین تاپیک می باشد را نیز قید کنید .
وقت آن رسیده است که نحوه صحیح استفاده از جاروبرقی را برایتان شرح دهم . خواندن این مقاله 3 الی 5 دقیقه زمان میبرد . خالی از لطف نیست که آن را خوانده و توصیه ها عمل کنید .

جاروبرقی چیست ؟

جاروبرقی دستگاهی است که از طریق مکش ، آشغال ، کثافات و گرد و غبار را از روی سطح ریخته شده جمع می کند . این دستگاه انرژی مورد نیاز خود را از برق تولید می کند . بعضی از جاروبرقی‌ ها نیز به وسیله آب کار می‌ کنند و بیشتر برای شستشو مورد استفاده قرار می گیرند . اولین بار جاروبرقی توسط فردی به نام آیوز مک ‌گافی اختراع گردید و در ۸ ژوئن ۱۸۶۹ این اختراع در کشور آمریکا به ثبت رسید . ولی بسیاری از افراد بر این باورند که سازنده این دستگاه فردی آمریکایی به‌ نام دنیل هس می‌ باشد .
این دستگاه به دو قسمت اصلی تقسیم می شود . قسمت اول الکتریکی و قسمت دوم مکانیکی است . به طور مختصر می توان گفت که تمام بخش های جاروبرقی که رابطه مستقیم با برق دارند جزو قسمت الکتریکی به حساب می آیند . مانند : استاتور ، کلکتور ، جاروبک ها و ..... . اما قسمت مکانیکی دستگاه شامل زباله دان یا همان پاکت جاروبرقی ، فیلتر ، لوله و تمامیه اتصالات غیر الکتریکی می باشد .
تا حدودی با این دستگاه آشنا شدیم . در ادامه مطلب به نکاتی در باره نحوه استفاده صحیح از آن می پردازیم . کلیه این گفته ها حاکی از توصییات نمایندگی تعمیرات جاروبرقی می باشد .

8 نکته مهم برای جلوگیری از تعمیر جاروبرقی

اگر می خواهید پولی که صرف تهیه جاروبرقی خود کرده اید را هدر ندهید و در آینده درگیر مشکلات دستگاه خود نباشید به این 8 نکته ساده که برایتان شرح داده شده است عمل کنید . با رعایت این نکات نه تنها در هزینه بلکه در وقت خود نیز صرفه جویی می کنید .

نکته اولی که باید به آن توجه شود ، رفتار مناسب با کلیه لوازم خانگی است . در دستگاهی نظیر جاروبرقی ، هنگامی‌ که در حال نظافت و جارو کردن هستید ، دستگاه خود را با احتیاط و به‌ آرامی در محیط جابجا کنید . این کار باعث می شود تا خرطومی و لوله جاروبرقی شما سالم بماند . همچنین اگر سیم جاروبرقی شما کوتاه است ، و یا به محیطی که مد نظر شماست نمی رسد آن را به ‌زور به این‌ طرف و آن‌ طرف نکشید . با این کار نه تنها به سیم بلکه به بدنه دستگاه خود نیز آسیب می زنید . می توانید با کمک گرفتن از سیم رابط مشکل کوتاهی سیم جاروبرقی خود را برطرف کنید .

سعی کنید مدت‌ زمانی که از جاروبرقی استفاده می کنید و آن را روشن می گذارید حداکثر 15 دقیقه باشد . درست است که در مدت زمان تعیین شده نمی توان کل محیط را جارو کرد . شما می توانید هر 15 دقیقه ، دستگاه را خاموش و پس از چند دقیقه استراحت دوباره آن را روشن نمایید . به یاد داشته باشید که برای بالا بردن طول عمر دستگاه و جلوگیری از تعمیر جارو برقی باید این فواصل استراحت دادن به دستگاه را به خوبی رعایت کنید ..
دقت کنید از جاروبرقی‌ هایی که قابلیت مکش آب را ندارند ، به هیچ وجه در مکان های خیس و مرطوب از آن استفاده نکنید . برای جمع آوری آب ریخته شده از تی و یا دستمال استفاده نمایید . پاکسازی آب بوسیله جاروبرقی های معمولی آسیب جدی را به موتور و اجزا داخلی آن وارد می کنند .

کیسه و یا پاکت جاروبرقی خود را بیش از حد پر نگذارید . وقتی پاکت جاروبرقی خیلی پر باشد ، علاوه بر این ‌که دستگاه به‌ خوبی قدرت مکش ندارد و کار خود را به درستی انجام نمی دهد ، به موتور دستگاه نیز فشار بیشتری وارد می‌ کند . حتی در برخی مواقع ممکن است پاکت جارو به دلیل پر بودن بیش از حد منفجر شود و کار نظافت شما را چندین برابر کند . تکرار این مسئله در دراز مدت موجب کاهش طول عمر دستگاه و در نهایت تعمیرات جاروبرقی می شود .

هیچگاه برای جمع آوری اشیا نوک نیز و برنده بزرگ از جاروبرقی استفاده نکنید . انجام این کار موجب پاره شدن کیسه جاروبرقی و در برخی مواقع حتی خرطومی آن می شود .

هر چند وقت یک‌ بار اجزای قابل شستشوی جاروبرقی را مانند لوله خرطومی ، مخزن زباله ، فیلتر پشت جاروبرقی و … را با آب و کمی مواد شوینده ، به خوبی بشویید . این کار باعث مکش بهتر جاروبرقی و همچنین پرز گیری قسمت های مختلف دستگاه می شود .

پس از تمام شدن کار خود با دستگاه ، جاروبرقی را در جایی مطمئن و دور از دست کودکان قرار دهید . همچنین از نشستن کودکان خود بر روی جارو جلوگیری کنید .

در آخر این را هم به خاطر بسپارید که هیچ گاه جاروبرقی را در محیطی گرم مانند : اطراف شوفاژ و یا بخاری و آبگرمکن قرار ندهید .

با رعایت این 8 نکته می توانید از استفاده دستگاه خود لذت ببرید .

امیدوارم با نوشتن این مقاله توانسته باشم کمکی در رابطه با نگهداری لوازم خانگی به شما عزیزان بکنم. لطفا اگر قصد انتشار این مطلب را دارید نامی هم از من و شرکت تعمیرات لوازم خانگی ما ببرید .

به امید دیدار در مقاله بعدی ....


بعد این همه تاریکی ، روشنیه بی شک
ارسال پست

بازگشت به “ساير موارد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان