تفسیر ازمایش من

سلام خسته نباشید درمورد ازمایش ایا طبیعی است ما ازدواج فامیلی هستیم دختر دایی وپسر عمه
سن من 26 و وزن 65الان 12 هفته است باردارم جواب سونو crl=42mm
nasal bone=2.2mm
fetal heart reat =152 min
nuchal translucency=1.2mm
جفت فوندال قرار گرفته است

papp_a =2.65 1.01 corr.mom
fb-hcg =34.3 0 .66 corr.mom
risks at term

biochem.risk+nt<1:10000 belowcut off
double test<1:10000 below cut off
age risk 1:1270
trisomy 18+nt<1:10000 below cut off

ریسک بیماری های سندرمیک مانند تری زومی و ... و ریسک از نظر سن مادر همگی در حد طبیعی پایین .
استواخن بینی دیده شده است و مایع پشت گردن هم طبیعی بوده است.
ضربان قلب حنین هم خوب است. اما فکر می کنم طول سری دمیCRL به سن جنین نمی خورد این میزان جنین کمی کمتر از 11 هفته را نشان میدهد.
این مزان اختلاف کم است و ممکن است درمانگر شما بگوید که اصلاً طبیعی بوده اما مساله این است که اندازه گیری NT و NB باید از CRLبالای 45 میلی متر شروع شود و نه زیر آن.
تاکید می کنم تشخیص با متخصص است
كارشناس مامايي فيروز

البته من زمانی که برای سونو رفتم 11هفته و 3روز بود CRL=42.59MMبود ودرمورد NT,NB بیشتر توضیح دهید یعنی چه که از CRLبالای 45 دکتر به من گفت که طبیعی است وچیز دیگری نگفته اگه شما نکته ای می دانید به من اطلاع دهید واز نگرانی دراورید لطفا سریع جواب دهید متشکرم

سلام
دوست عزیزم اینقدر آشفته و نگران نباشید این که عرض کردم " اندازه گیری NT و NB باید از CRLبالای 45 میلی متر شروع شود و نه زیر آن. " این به این معنی نیست که نتیجه ی سونوی شما آنرمال است بلکه منظور این است که این سونو ها را بهتر است وقتی انجام دهیم که CRLبالای 45 میلی متر باشد(یعنی اینطوری ارزش تشخیص تست ما بالاتر است و دقیق تر اجرا شده است)
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

با تشکر ولی نگفتید که من کی برای سونو یا ازمایش بروم دکترم گفته 23 شهریور میخواستم بدانم دیر نیست یکی هم در نی نی سایت بارداری هفته به هفته نوشته بود جنین 11 هفته CRL=38,جنين 12هفتهcrl=50اونوقت جنين من نرمال است ببخشيد که اینقدر مزاحم میشم درک کنید انسان نگران میشه

سلام عزیزم قطعاً درک می کنم همه ی ما همینطور هستیم :wink: فقط امیدوارمکه قدری از نگرانی هاتون رو بتوانم برطرف کنم...
انتظار داریم که جنین 11 هفته تقریباً CRL = 45 میلی متر داشته باشد، آیا به تاریخ اولین روز آخرین قاعدگی تون مطمئن هستید؟
یک سوال دیگر: در نتیجه ی سونو سن جنین را بر حسب معیار سونو چه بیان بیان کرده؟
به هرحال عزیزم این میزان تفاوت عجیب و نگران کننده نیست چه در تفاوت سن بارداری و ...
سونو رو متوجه نشدم برای چه موردی قصد سونو دارید؟
منظورتون سونوی روتین است؟
كارشناس مامايي فيروز

اره 1خرداداخرین پریود من بود البته اولین روز اون وقتم با10 روز تاخیر پریود شدم که باید اول تیر پریود میشدم که نشد وحامله شدم سن جنین را نوشته 11=12 هفته سونو رو برای اینکه سن جنین چقدراست وشما گفتید که nt ,nb دقیق باید باشد راستی nt,nbچي هستند میشه توضیح بدین من الان 30 مرداد 12 هفته و5 روز است که باردارم

سلام دوباره!
دوست عزیزم دیگه لازم نیست سونو روتکرار کنید (معیاری که عرض کردم برای دقت بیشتر سونو ذکر می شود اما دیگه لازم نیست مجدد تکرار کنید علی الخصوص که پزشکتون هم لازم ندانستند)
اما سونوی NT ( یعنی نوخال تیکنس) به معنی اندازه گیری مایع پشت گردن می باشد و NB (نوزال بن) هم استخوان بینی می باشد .
هردوی این ها برای رد بیماری های سندرومیک ( داون و ...) به کار می روند.
که در سونوی شما هم هر دوی اینها در کوچولوتون نرمال بوده اند.
كارشناس مامايي فيروز

با عض سلام وخسته نباشید
من امروز 16 هفته است که باردارم از دو روز قبل وقتی به دستشویی میروم برای ادرار تصور میکنم رحمم میخواهد پاره شود انقدر درد میکند مامانم میگفت سرپا ادرار کن ولی باز هم درد میکند میشود علت را بفرمایید دکتر من رفته به ماموریت دسترسی ندارم ایا چیز نگران کننده است یا نه زیاد ادرار میکنم اول که ازمایش دادم عفونت داشتم ام بعد قرص مصرف کردم خوب شد ببخشید مزاحم همیشگی

دوست محترم سلام !
حتما لازم است شما به پزشک مراجعه کنید و مجدد آزمایش ادرار بدهید گاهی در بارداری عفنت های ادرای راجعه می گردند که حتما نیاز به درمان طولانی مدت دارد !
حتما پیگیری کنید !
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “ساير موارد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 46 مهمان