درد زیر شکم و سونو

سلام خسته نباشید من هفته 14 بارداری اولم هستم ویک هفتس زیر شکمم درد میکنه که هرشب یک شیاف پرژسترون میزنم .هفته پیش در سونوی ان تی ، جنین پوستریور مارژینال و طول کانال سرویکس 30 بود ک دکتر گفت باید هفته 15 یک سونو بدی اگه کمتر از 30 بود سرکلاژ بشی. ولی سونویی ک نوشته شکمی هست و واژینال نیست در صورتیکه من شنیدم میگن واژینال دقیقتر هست. ب نظرتون برم سونوی واژینال یا شکمی ؟؟ ولی واژینال باعث خونریزی نمیشه؟ و دوروزه قسمت داخل مثانه ام تیر میکشه . تو رو خدا راهنماییم کنید دارم دق میکنم

Re: درد زیر شکم و سونو

جفت پوستریور مارژینال بوده عزیزم
جفت مارژینال درجه متوسط از جفت سرراهی ست.اما تا زیر 28 هفته نگرانی ندارد و اغلب محل شان اصلاح می شود.
25 تا 35 محدوده ی مرزی ست و زیر 20 سرکلاژ قطعی.
استرس نداشته باشید عزیزم خود استرس مضر است
مشکل شما مشکل رایج بسیاری از بارداری هاست و اغلب آنها هم سلامت به انتها می رسند.
در ثانی مشکل حادی هم ندارید اصلا
به نظر من ، از متخصص حاذقی دیگری مشورت بگیرید و سونو را نیز در مرکز دقیقی بدهید.(به شخصه شاهد خطاهای سونوگرافی در اندازه گیری بوده ام )
مثلا یک مرکز کلا اندازه های طول سرویکس را کم گزارش می کرد و ...
كارشناس مامايي فيروز

عزیزم اینکه استراحت مطلق باشید یا در حد کم کردن فعالیت ، واقعا نظری ست که باید درمانگر بالینی هر مادری به او بگوید(چرا که نظر ها متفاوت است)
سونوی واژینال کلا دقیق تر است.اما این را هم برخی درمانگران در بعضی شرایط توصیه نمی کنند.
صرفا توصیه شخصی من این است که: در مرکز معتبر سونوی شکمی
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید به من در سونوی 13 هفته گفتن طول کانال 30 است و سونو برای 15 هفته دادن به گفته ی شما ب یک مرکز معتبر رفتم وسونوی شکمی انجام دادم ک گفت طول کانال 34ونیم است و جفت خلفی لولائی است .3 هفته اس به علت درد زیر شکم هر شب شیاف پرژسترون استفاده میکنم . و دکتر گفت سونو و آزمایشاتت خوبه اگه درد نداری شیافتو قط کن وگرنه ادامه بده منم یه شب درمیون استفاده میکنم . ولی من همچنان درد دارم گاهی زیرشکمم و گاهی واژنم . ب نظرتون من در مصرف شیاف چیکار کنم؟ و این دردا مال چیه ؟ خیلی میترسم . و من از 8 هفته از تهران به مشهد اومدم و خونه مامانم موندم ، حالا به نظرتون با این طول کانال و دل دردام میتونم برگردم تهران ؟
ارسال پست

بازگشت به “ساير موارد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 28 مهمان