Re: تفسير نتيجه پاپ اسمير

البته تیک نخورده و سبز هم نشده، فقط
shift in flora suggestive of bacterial vaginosis
bacteria morphologically consistent with actinomyces spp
cellular changes consistent with herpes simplex virus
اون خط اول که نوشته shift in flora هایلایت سبز شده، اون دو خط بعدی زیرش نوشته شده بدون علامت

سلام دوست عزیز
خط اول که میفرمایید هایلایت شده نشون میده که یه عفونت میکروبی در واژن شما دیده شده که به راحتی قابل درمانه. ولی برای تفسیر بهتر اگر براتون امکان داره تصویر صفحه رو برام ارسال کنید
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوست عزیز
میزان سلول برداشته شده از قسمت داخلی سرویکس در پاپ اسمیر شما کم بوده است ولی در این میزان سلول که بررسی شده خوشبختانه مشکل بدخیمی وجود ندارد و فقط عفونت دیده شده که به راحتی با مصرف داروی مناسب قابل درمان است. به دلیل کم بودن سلول ٣_۶ ماه دیگر پاپ اسمیر را تکرار کنید
كارشناس مامايي فيروز

سلام من يك سال پيش زمايش پاپ و hpvدادم كه پاپ منفي شد وهمه چي خوب بود ولي hpvداشتم تاپ 59,67,70,83بودن والان يك سال گذشته وتونستم واكسن بزنم يه ددُز زدم فعلا ومجددازمايش ها رو تكرار كردم امروز جواب پاپ اومد و من خيلي خيلي نگرانم ٢٧سالمه
جواب پاپ اينه ممنون ميشم راهنماييم كنين يعني داره ميشه سرطان؟
Endocervical/Tzone cell are seen
Atypical squamous cells of undetermined significance(ASCUS)
اين دوتاگزينه تيك خورده وبقيه تيك نخورده نمونه كه گرفتن هم مشكلي نداشته
خب الان يعني چي،چيكار كنم!؟
دوضمن سابقه زخم دهانه رحم وعفونت هم دارم

سلام دوست عزیز
نگران نباشید این گزینه معمولا در همه خانمهایی که hpvمثبت هستند گزارش میشود به خصوص در مواردی که زخم دهانه ی رحم و عفونت هم وجود داشته باشد. بهترین برخورد در موارد hpv مثبت، انجام کولپوسکوپی
است و ادامه درمان براساس نتیجه کولپوسکوپی. ضمنا از بین hpv ها معمولا تایپ ١۶ و ١٨ با احتمال بیشتری باعث ایجاد سرطان دهانه رحم میشوند که خوشبختانه شما با هیچکدام از این دو درگیر نیستید
كارشناس مامايي فيروز

سلام ببخشيد من بعد از يك سال كه از مبتلا شدنم به hpvميگذره تازه دكتر بهم قرص پاورفيت دادن و واكسن زدم ايا ديرنشده بعد از اين مدت؟؟؟
وواكسن ايراني تونستم گيربيارم بزنم اوكيه اين واكسن و چه تاثيري داري براي من مبتلا
ومن به تايپ ١٨،١٦واينا مبتلا نشدم تو سوال قبلي تايپ هامو گفتم

سلام دوست عزیز
خوشبختانه شما به تایپهای 16 و 18 مبتلا نیستید. سیستم ایمنیتون رو با ورزش کردن و خوردن غذاهای سالم تقویت کنید پاورفیت را استفاده کنید، از استرس دوری کنید و هرچه زودتر عفونت واژن و زخم دهانه رحم را درمان کنید، تا به امید خدا ویروسها از بدنتان پاک شود. تا به حال کارهایی که انجام شده عالی بوده، فقط کولپوسکوپی نیز انجام شود.
كارشناس مامايي فيروز

سلام .میشه لطفا نتیجه پاپ اسمیر منو تفسیر کنید
التهاب mild نگران کننده س ؟
ولی خب،تغییرات، عفونت ها و ارگانیسم هارو برام تیک نزده .. التهاب برای چی میتونه باشه؟
عکسش رو براتون فرستادم
پیوست ها
۲۰۲۳۰۵۲۹_۱۴۱۲۴۹.jpg
۲۰۲۳۰۵۲۹_۱۴۱۲۴۹.jpg (228.04کیلو بایت)مشاهده 9445 مرتبه
ارسال پست

بازگشت به “ساير موارد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 70 مهمان