Re: لطفا پاسخ بدین۳

[quote="هرمین"]با سلام خدمت کارشناسان محترم .مادرم ۴ ماهه پیش رحم و تخمدان راستشو بعلت فیبروم و میوم های رحمی دراورد کامل. حین عمل بعلت چسبندگی تخمدان چپ و لوله چپ باقی ماند و دکتر گفت تخمدان چب به روده چسبیده و دست نزده. پاتولوژی بعد از عمل سالم بوده. ۴ ماه بعد از عمل مادرم بعلت دردهایی که گاهی سراغش میومد به دکتر مراجعه کرده و سونو از واژن انجام داده و نتیجه سونو این بوده : تصویر ناحیه سیستیک مولتی لوکوله به ابعاد ۶۷×۵۴ mm دارای سپتا به دیامتر تقریبی ۳ میلیمتر و واسکولاریته مختصر عروقی متمایل در mid line متمایل به ادنکس سمت چپ مشهود است.
چک تومورمارکرها و mrI توصیه میشود. تو سونوگرافی پارسال این توده رو میوم ساب سروز پدانکوله گزارش کرده بودن. الان این چیه ؟ لطفا توضیح بدین.تشکر[/quo
سلام عزیزم
نگران نباشید در برخورد با موارد غیر روتین و ... بررسی های بیشتر جهت اطمینان از درست بودن تشخیص توصیه می شود
تومور مارکر ها برای همه کیست های غیر ساده درخواست می شود MRI هم کمک می کند ماهیت توده(کیست یا میوم یا ...) با دقت مشخص شود.
من هم توصیه به انجام این دو را دارم

كارشناس مامايي فيروز

Re: دارم سکته می کنم لطفا زود جوابمو بدید

سلام میشه لطفا جوابمو بدید سونو دادم نوشته
تخمدان ها هایپواکو و مختصری بزرگتر از نرمال شده که این در درجه اول مطرح کننده PID است که تشخیص افتراقی ان pco میاشد..
هورمون تراپی نیز میتواند چنین نمایی ب وجود بیاورد.. این یعنی چی 😔

سلام دوست عزیز
PID یعنی بیماریهای التهابی لگن.PCOیعنی تخمدان پلی کیستیک(تخمدانی که حاوی تعداد زیادی فولیکول میباشد).که در هردو این موارد اندازه تخمدان کمی بزرگتر از حد نرمال میشود.بعضی مواقع هم بعد از استفاده از داروهای تحریک تخمک گذاری مثل کلومیفن و لتروزول و...تخمدان بیش از حد تحریک شده و چنین نمایی پیدا میکند در هرصورت هر کدام از این موارد به راحتی قابل درمان است بهتر است جهت تشخیص قطعی و درمان ،درمانگرتان را در جریان قرار دهید
كارشناس مامايي فيروز

سلام و خسته نباشید
خیلی ممنون میشم اگه جواب سوال من رو بدید خیلی برام مهمه
مادرم به دلیل سوزش ادرار به دکتر مراجعه کرد.
دکتر با معاینه گفتن توی رحمت چیزی به وجود اومده که نمونه برداری هم کردن منتها من نمیدونم جوابش چی شد.
ولی این جواب سونوگرافی هستش
_______
سونوگرافی رحم و ضمائم به روش ترانس واژینال

رحم دارای اندازه و اکو طبیعی است و ضایعه فضاگیر
و میوم در آن دیده نمی شود (ابعاد رحم شصت و هفت در پنجاه و پنج)
یک توده هایپر اکو حاوی کانون های کیستیک کوچک به ابعاد چهل و پنج در چهل و دو در پنجاه و نه میلیمتر و حجم تقریبی ۶۰ سی سی در کاویته رحم دیده شد که به نفع کنسر اندومتر می باشد. بیش از پنجاه درصد لایه میومتر توسط توده درگیر شده شواهدی از گسترش توده به خارج رحم دیده نشد.
تخمدان ها کوچک و آتروفیک هستند. کیست یا MASS در آدنکس ها دیده نمیشود
مایع آزاد دیده نمی شود
_______
من خیلی نگرانم این مسئله ربطی به سرطان نداره؟
قراره به دکترش نشون بده ولی من اصلا نمیتونم صبر کنم و میخواستم نظر شما رو هم بدونم
هرچقدر هم توی نت جستجو میکنم کلمه ای به اسم هایپر اکو نمی بینم و نمیدونم اشتباه از تایپ بوده یا چی.
لطفا راهنمایی کنید. ممنونم از شما

سلام دوست عزیز
متاسفانه کیستی که در سونو دیده شده احتمال سرطانی بودن داره. ولی حتما باید جواب نمونه برداری بیاد تا تشخیص قطعی داده بشه و اینکه خوشبختانه این کیست محدود به رحم هست و حتی در صورت تشخیص قطعی احتمالا با خارج کردن رحم مشکل حل خواهد شد. سعی کنید آرامش داشته باشید و استرس رو به مادرعزیز منتقل نکنید. به امید خبرهای خوب از شما
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “ساير موارد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان