دوست عزیز سلام
عکس رنگی رحم زمان تخمک گذاری را نمی تواند تغییر دهد.
صحیح این است که مصرف کیت ها رو از زمانی که هنوز خط پایین نمودار نشده استفاده کنیم تا از اولین روز پیدا شدن خط پایین آگاه شویم-که 34تا36 ساعت بعد تخمک گذاری رخ می دهد- از بعد از ان اولین روز هم کم کم خط کمرنگ تر می شود.
پس سیکل بعدی زودتر شروع کنید.
به هر حال بله این امکان هست که 34تا36 ساعت بعد از روز 11 که خط پررنگ بود تخمک گذاری رخ داده باشد یعنی حول و حوش روز 12 یا 13ام.
از طرفی افزایش دمای بدن خبر از تخمک گذاری در 1 یا 2 روز قبل می دهد. یعنی 13یا 14 ام .در واقع یک روش گذشته نگر است. که البته جواب هر دو همخوانی دارد.
سیکل شما چند روزه است؟
در پناه خدا
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.

كارشناس مامايي فيروز

سلام دیروز یه کم نوار پاینی صورتی شد خیلی کم رنگ امروز که 17 دوباره نوار پایین خیلی خیلی کم رنگه
امکان داره که تست اشتباه کنه در صورتی که امروز من ترشحاتم بیشتر شده؟
من از مارک max14 استفاده میکنم
ببخشید با سوالهام اذیتتون میکنم :oops:

باسلام
من روز 16 نوارو دوباره كه چك كردم نوار پايين خيلي كم صورتي شده بود در روز 17 هم باز نوار پاييني خيلي خيلي كم به رنگ صورتي در آمده بود.امكان داره كه هنوز عمل تخمك گذاري انجام نشده باشه؟
من از كيت max14 و هر روز در ساعت 15.30 دقيقه استفاده ميكنم .

سلام
آرزوجان مسلماً دقت کیت های تخمک گذاری در حد 100% نیستند اما از طرفی افزایش ترشحات هم نشانه ای نیست که همه ی موارد را بر حسب آن بسنجیم. بلکه با کنار هم گذاشتن این شواهد شاید بتوانیم زمان تخمک گذاری را حدث بزنیم. اما در حال حاضر با اطلاعاتی که از کیت به دست آوردید سخت می شود روز تخمک گذاری را بیان کرد. چراکه خط پایین نوار کمرنگ ظاهر شده و از طرفی 2 بار در سیکل این اتفاق افتاده و ... پس توصیه می کنم سیکل بعد هم این کار را انجام دهید تا اینکه ببینیم در سیکل بعد به اطلاعات خوشایندتر و دقیقتری می رسیم؟
اما به طور کل از نظر علمی در یک سیکل 30 روزه، تخمک گذاری می تواند حتی در 20 ام سیکل هم اتفاق بیافتد.منظور این است که فاز لوتئال(فاصله ی تخمک گذاری تا قاعدگی بعدی) می تواند در هر هر فردی متفاوت باشد و الزاماً با گذشت روز 14 ام سیکل نباید ناامید شد. اما مهم این است که این تعداد روز فاز لوتئال در تمام سیکلهای آن فرد یکسان است یعنی مثلاً همیشه 14 روزه یا همیشه 10 روزه است.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام من یک دختر 17 ساله مجرد و باکره هستم. 2ماهه که در ناحیه زیر شکم سمت چپ درد شدیدی دارم به طوری که قادر به راه رفتن نیستم در ماه تقریبا سه بار به این درد مبتلا میشم و هر دفعه چهار ساعت الی 3 روز طول میکشه در دوران عدت ماهیانه درد شدیدی در ناحیه زیر شکم پهلوها کمر و سر دارم. مدت 6 ماهه که دو زخم یا التهاب کوچیک که با سوزش و خارش همراهه در ناحیه واژن دارم و در این 6ماه ترشحاتم زیاد شده و تقریبا چرکی و خونابه مانند هست. لازم به ذکر که من بهداشت رو رعایت میکنم. لطفا علت این مشکلات رو برام بیان کنید. اگه امکان داره جوابو به میلم بفرستید. ممنون
just_first_love.1993@yahoo.com

سلام ممنون از جوابتون. چه بيماري هايي مرتبط با اين علائمي كه من دارم هستن؟ منظورم اينه كه شما فكر مي كنيد من با توجه به اين علائم چه مشكلي دارم؟ آيا امكان تومور سرطاني يا غير سرطاني در سينه يا رحم دختر باكره وجود داره؟
اگه جوابو به ميلم بفرستيد ممنون ميشم
just_first_love.1993@yahoo.com

سلام .26 سالمه . و 2 ماه پیش نزدیکی که داشتم که بعد چند روز ترشحات زرد رنگی همراه با خارش داشتم . با شستشو با آب و سرکه رفع شد و دیگه مشکلی نداشتم . از طرفی در دوره قاعدگی که بعد از آن داشتم در روز دوم قاعدگی به علت اینکه مجبور بودم وارد آب شوم از تامپون استفاده کردم . که باعث شد کلا خون ریزی ام متوقف بشه و درد شدیدی تا دو روز در تخمدان هام احساس میکردم که فکر کردم برای سردی آب بوده .( البته سیکل دوره قاعدگی من همیشه 3 تا 4 روزه ) حالا بعد گذشت 2 هفته متوجه شدم ترشحاتم زرد تا سبز روشن و شفاف و حالت تیکه ای دارد یعنی آبکی نمی باشند .گاهی هم بوی زیادی دارند . تو اینترنت که گشتم به نظرم نگران کننده بود . تا هفته دیگر دکترم وقت نداشت .میخواستم بدونم خطرناکه؟ تا اون موقع کاری نمیتونم بکنم که تو بهبودم تاثیر داشته باشه ؟ از دوش آب و سرکه استفاده کنم ضرر داره ؟ چون از دیروز 2 بار استفاده کردم که احساس میکنم درد خفیفی در تخمدان هام ایجاد شده . اگه فکر میکنین ضروریه تا هفته دیگه صبر نکنم و پیش متخصص دیگه برم . کلا این نوع ترشحات خطرناکند ؟ امکان داره عوارض طولانی مدت داشته باشن ؟ ببخشید این همه سوال پرسیدم . خیلی نگرانم

سلام
هدای عزیز! نگران نباشید درسته که پیگیری و درمان عفونتی که پیدا کرده اید، ضروری ست و عفونت اگر مزمن شود و ماهها بماند عوارض بدی به همراه دارد اما این یک هفته دلیلی برای نگرانی ندارد!
كارشناس مامايي فيروز

سلام . ممنون از اینکه وقت گذاشتید . من رفتم دکتر . کرم واژینال مترونیدازول 0.75 % وکلوتریمازول 2% بهم دادند که شب و روز استفاده کنم .با قرص تینیدازول 500 هر 12 ساعت . ولی نمونه ای برای اینکه آزمایش بشه ازم نگرفتند و گفنتد چیزی نیست . فقط میخواستم بدونم اگه من بیماری که عامل باکتری یا حتی بدتر گرفته باشم ( از نزدیکی ) با معاینه مشخص میشه و نیازی به انجام آزمایش از ترشحاتم نیست ؟ بازم ممنون

سلام
نگران نباشید دوست عزیز! معمولاً در معاینه با دیدن ترشحات نوع آن(باکتری ست یا انگل یا قارچ) تشخیص داده می شود و طبق آن دارو تجویز می شود.
كارشناس مامايي فيروز

درد سینه وتخمدان ها

سلام.خسته نباشین. من 12 روز بعد از پریودم تخمدانهام وسینه هام شروع به درد کردن. امکان داره که باردار باشم?الان 20 روزه کخ از پریودم میگذره دردم بیشتر صبحاست میگیره و ول میکنه .من پریودم نامنظمه هیچ زمانی این دردهارو احساس نمیکردم 1سالی هست اقدام به بارداری کردم.تحت نظر دکترم هستم کیست دارم قرص متفورمین هم مصرف میکنم.

Re: درد تخمدان بدون هيچ علامتي

سلام خسته نباشید من یه زن25 ساله هستم که از 18 سالگی به بعد به خاطر درد شدید پرید معاینات و سونوهایی که انجام دادم کیست های ریز تخمدان رو در هر دوطرفم تشخیص دادند بعد از اون به جز درد های پریدی و سیکل تخمگ گزاریم که خیلی درد داشتم دیگه مشکلی نبود ازدواج کردم و دردام مثل همیشه بود و بعد از یه سال از گذر ازدواج ناخواسته بار دارشدم والان فرزندم 2 سالشه معایتان بعد از زایمان هم نسون داد که کیست ها همچنان وجود دارند تواین مدت جلو گیریم با ال دی بود که متاسفانه به علت افسردگی شدید بعد از زایمان به دستور روان پزشک که برام الکترو شک و دارو های دیگر که در حال حاظر مصرف میکنم تجویز کردن ال دی رو قطعش کردم هر چه قدر سعی کردیم نتونستیم از روش های طبیعی و کاندوم استفاده کنیم و همسرم وسط رابطه کاندوم رو بیرون میاوردو... چند ماهی با قرص اورژانسی و روش پیشگیری طبیعی سر کردم که دیدم فایده نداره اقدام به گذاشتن آیودی کردم کماکان درد داشتم سوالم اینه الان یه هفته از ایودی میگذره من خون ربزی ندارم ولی درد های خیلی شدیدی در هر دو تخمدان هام احساس میکنم که گاهی غیر قابل تحمله ولی خون ریزی و لکه که از الائمه ایودی هست رو ندارم فقط تخمدان هام بی دلیل به شدت درد میگیره ایا به خاطر کیسته تخمدانه ایا طبیعیه اقا اصلا با توجه به این کیست ها ایودی خطر ناک نیست اگه نه تا کی این درد ها ادامه داره؟؟؟؟
ارسال پست

بازگشت به “ساير موارد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 19 مهمان