جنین فریزی (ivf)

سلام کارشناس عزیز
من اسفند ماه 91 عمل iui داشتم (یزد- دکتر افلاطونیان) ولی چون تعداد تخمک ها زیاد بود ivf شدم 4 تا جنین تشکیل شد و ب خاطر پولیپ رحمی که داشتم انتقال نداند - اردیبهشت ماه هیستروسکوپی کردم و پولیپ رو برداشتند و گفتند دو ماه بعد از عمل برای انتقال برم ، و 3 هفته دیگه باید برم.
سوال: به نظر شما چندتا جنین انتقال میدند ؟
آیا با دفعه اول جواب میگیرم یا نه؟
آیا امکان داره وقتی که جنین ها رو ذوب میکنند به حالت ابتدایی بر نگردند؟
خواهش میکنم جواب بدید خیلی استرس دارم.
مرسی

Re: جنین فریزی (ivf)

سلام عزیزم .
منم به تازگی ivf کردم بابل چیزای که از این عمل میدونم برات میگم امیدوارم بدردت بخوره گلم تعداد جنین بستگی به سنت داره اگه از 30 کمتر باشی برات 2تا میکارن اگه از 30 بیشتر باشی 3تا گلم .
کیفیت جنین هم بستگی به خودتون داره اگه اسپرم شوهرت خوب باشه یعنی از نوع a باشه جنین خوبی تشکیل شده باشه خیلی بهتره من خودم 15 تخمک داشتم 10 تاش تشکیل شد و2تا رو کاشتم و1 تشکیل شدسری اولم بود وشکر خدا باردار شدم اصلا نباید استرس داشته باشی همه چیز رو بسپار به خدا ایشالله که نا امید بر نمیگردی.
جنین وقتی فیریز میشه کیفیتش کم میشه ولی اگه بخواد بگیره مگیره چون با فیریز کردن کیفیت کم میشه منم چند تا جنین فیریز کرده دارم و چند تا رو هم هدیه کردم به کسانی که نیاز دارن عزیزم اصلا نباید استرس داشته باشی چون باعث میشه جنینت نگیره باید بی خیال باشی بهش فکر نکنی امیدوارم تونستم راهنمایت کنم وخبر بارداریت رو تو سایت ببینم آمین.
کسی به فرجام زندگی آگاه نیست.............

سلام عزیزم
خیلی خوشحال شدم که که اینقدر با دقت جواب دادی - واقعاً ممنونم
من نمی دونم که کیفیت جنین ها چطور بود ولی خودم که از مسئول آزمایشگاه و جنین شناس پرسیدم گفت جنین ها خیلی خوبند چندبار ازش پرسیدم اون هم گفت خیلی خوبند حالا نمی دونم منظورش از خیلی خوب a بوده یا b
من 28 سالمه و 2 ماه دیگه میرم توی 29 سال فکر کنم برام 2 تا انتقال بدم ، از اونجایی که تحقیق کردم روش جدید فریز کردن طی 5 سال اخیر به صورت روش انجماد سریع می باشد که هنگام ذوب تا 90% احتمال برگشت هست. برام دعا کن
توی همون مرکز از دکتر پرسیدم که آیا جنین فریزی بدرد میخوره یا نه؟ شاید برای دلخوشی من گفت
بهم گفت : با جنین فریزی احتمال بیشتری وجود داره که باردار بشی ، چون 3 ماه بعد که بیای رحم خوب استراحت کرده و تحت تأثیر دارو نبوده حالا نمی دونم راست گفت یا نه؟
فعلاً که دلم و خوش کردم ، برام خیلی دعا کن ، دعا کن منم با بار اول نتیجه بگیرم.
دوست خوبم تو چند سالته و مشکلتون چی بود؟ :oops:

daki نوشته شده:سلام کارشناس عزیز
من اسفند ماه 91 عمل iui داشتم (یزد- دکتر افلاطونیان) ولی چون تعداد تخمک ها زیاد بود ivf شدم 4 تا جنین تشکیل شد و ب خاطر پولیپ رحمی که داشتم انتقال نداند - اردیبهشت ماه هیستروسکوپی کردم و پولیپ رو برداشتند و گفتند دو ماه بعد از عمل برای انتقال برم ، و 3 هفته دیگه باید برم.
سوال: به نظر شما چندتا جنین انتقال میدند ؟
آیا با دفعه اول جواب میگیرم یا نه؟
آیا امکان داره وقتی که جنین ها رو ذوب میکنند به حالت ابتدایی بر نگردند؟
خواهش میکنم جواب بدید خیلی استرس دارم.
مرسی
سلام
از نظر علمی هم:
در انتقال جنین تازه : 26 % انتقال ها به بارداری ختم شده و در انتقال جنین فریز شده: 10%
البته تحقیقات دیگر ممکن است آمار متفاوتی گزارش کنند. چراکه عواملی هم درافزایش و کاهش آن موثر هستند نظیر تعداد جنينهاي هفت تا هشت سلولي با بقاي بيش از هفتاد و پنج درصد و....

اما دوست عزیزم قبل از هرچیز ، می دونیم که همه چیز دست خداست و اگر او بخواهید روی دادی که حتی 1 درصد احتمال موفقیت داشته باشد ، اتفاق می افتد.
كارشناس مامايي فيروز

سلام و عرض خسته نباشيد من سه ماه پيش پانكچر شدم چون هايپر شدم بهم انتقال نداد گفتن برو بعد دوتا پريودي بيا من از ٢٠ تا تخمك ١٣ تا جنين برام تشكيل شد كه ٨ تاش Aگريد بود و سه روزه بودن روز انتقال كه رفتم براي انتقال گفتن هر ١٣ تا از بين رفته ايا منطقيه اصلا همچين چيزي امكان داره ؟ كه حتي يدونه هم جنين نمونه ؟ من مركز ناباروري مهديه ميرم
ارسال پست

بازگشت به “ساير موارد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 31 مهمان