کشیدن سیگار

کارشناس محترم و اعضاء با سابقه
سلام
من میخوام در دوره آینده یعنی حدود 15 روز دیگر اقدام به بارداری کنم.
در حال حاضر بصورت تفننی سیگار میکشم ایا اگر این عادت رو تا دو سه روز اول پریود دوره بعدم ترک کنم ، روی کیفیت تخمک ساخته شده در دوره بعد تاثیر داره؟
ترکش برام سخت نیست ولی ترجیح هم نمیدم.
در ضمن من یک بارداری در سال گذشته داشتم که ناخواسته بود و بعد از 3 ماه در سونو گرافی غربالگری به علت ابتلا جنین به هیدروپس کورتاژ شدم
آیا سیگار میتونسته در این مسئله نقش داشته باشه؟ البته من به محض فهمیدن حاملگیم یعنی در هفته دوم لب به سیگار نزدم

Re: کشیدن سیگار

. سلام
دوست عزیز! اولاً در نظر داشته باشید که استعمال سيگار قبل از بارداري با تاثير منفي بر تخمک ها؛‌ قدرت باروري زنان را کاهش مي دهد پس حتی 1 لحظه زودتر برای ترک سیگار هزاران کمک به ش ما خواهد کرد اگر قصد بارداری دارید از همین لحظه کنار بگذارید . همانطور که می دانید به مادری که قصد بارداری دارد از 3 ماه قبل تغذیه سالم (دور از کافئین و مواد مضر و نگهدارنده و سوسیس و کالباس و ... ) توصیه می شود تا بدنش تا پیش از بارداری پاکسازی شود. مسلماً سیگار ضرری بسیار بیشتر از این مواد دارد و باید هرچه زودتر بدن پاکسازی شود.
كارشناس مامايي فيروز

متشکرم.
اما به من نگفتید که ابتلا جنین به هیدروپس با منشاء کروموزومی تحت تاثیر سیگار میتونسته باشه یا نه؟
من و همسرم هفت پشت غریبه هستیم و تمام ازمایش های خون من نرمال بود.
الان تقریبا 9 ماهه که دارم اسید فولیک 5 هم میخورم. در سلامت تغذیه هم هستم جز همین یه مورد سیگار اونم واسه چند دقیقه ارامش قبل از خواب

همانطور که می دانید هیدروپس دو نوع ایمیون و غیر ایمیون دارد.
ایمیون : همان مادر RH منفی که همسرش مثبت است و در بارداری یا سقط یا ... قبلی ، مادر روگام نزده و بدنش نسبت به HR مثبت حساس شده و جنین فعلی مبتلا به هیدروپس از نوع ایمیون می شود.
اما غیر ایمیون هزاران دلیل می تواند داشته باشد که کروموزومی آن(که شما خواسته بودید) مربوط به سندروم داون و ترنر و ... می باشد که سیگار تا به حال دخالتی بر این مساله نداشته است
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “ساير موارد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 24 مهمان