تنبلي تخمدان و پريود نامنظم

عرض ادب
خانمي هستم 39 ساله و مجرد 3 يا 4 ساليست كه پريودي نامنظم و خونريزي خيلي كمي دارم يا بهتره بگم اين اواخر با خوردن ال دي سعي مي كنم كه پريود بشم ، 4 ماهي تحت نظر پزشك دارو مصرف كردم و نظر پزشكم تنبلي تخمدان بود ولي خوردن داروها اثري نداشت . هيچ مشكل خاص ديگه اي هم ندارم (مثل پرمويي يا . . . ) فقط خونريزيم خيلي كم شده . وقتي كه خونريزي ندارم و دير پريود ميشم از ناحيه سينه ، درد و سنگيني خاصي پيدا مي كنم . وقتي قرص مي خورم و كامل پريود ميشم سينه دردم هم از بين ميره . فقط نمي دونم درمان خاصي وجود داره براي اينكه دوباره مثل گذشته پريود منظم و خوبي پيدا كنم ؟ و اينكه با خوردن قرص براي پريود شدن مشكل ديگه اي برام ايجاد نميشه درآينده ؟ از راهنمايي شما بي نهايت سپاسگزارم

سلام
مهگل عزیز بی نظمی پریود و کاهش خونریزی می تونه علاوه بر تنبلی تخمدان به عوامل دیگری نظیر پرکاری تیروئید نیز مربوط شود.
آیا برای اثبات تنبلی تخمدان سونویی دال بر تخمدان پلی کیستیک داشتید یا خیر؟
در غیر این صورت آیا آزمایش هورمونی که در ان بالا بودن هورمون های مردانه اثبات شود، داشتید یا خیر؟
آزمایش هورمون تیروئید چطور؟ تا به حال انجام داده اید؟
منتظرم دوست عزیز
كارشناس مامايي فيروز

سلام و خسته نباشيد
خيلي خيلي ممنون از پاسختون ، در اسرع وقت حتما" اطلاعات آخرين آزمايشي كه تحت نظر پزشك زنان بودم رو براتون ميفرستم ، در سونوگرافي هاي مكرري كه پزشك معالج انجام ميدادند و تا جايي كه به خاطر دارم طبق گفته ايشان تخمك ها نارس از بين ميرفتند ، راستش يكسالي هست كه ديگه پيگير مشكلم نشدم ، چون داروهاي هورموني زيادي مصرف كردم ولي بي نتيجه بودند . از نظر تيروئيدهم مشكل خاص و حادي ندارم فقط يك مقدار خيلي كمي كم كاري داره كه پزشك معالج نيازي به تجويز دارو نديدند ، كم كاري تيروئيد مربوط به پارسال بوده ، درصورتيكه مشكل پريود من تقريبا" 4 سالي هست كه پيش آمده . خيلي خيلي متشكرم

سلام دوباره
مهگل جان بااین اوصاف بی نظمی پریودتون باید مربوط به عدم تخمک گذاری در سیکل باشه و بهترین کار اینه که با درمان درست تحت نظر پزشکی حاذق، ابتدا این تخمک گذاری رو به سیکلهاتون برگردانید تا اینکه خود به خود سیکلها منظم شوند. حتی اگر برای این کار مجبور به خوردن قرص به مدت طولانی باشید. چه بسا پزشکی که نزدش می روید مجدداً آزمایش هورمونی رو براتون تکرار کنند و اگر نرمال نباشد، تنظیم آنها با دارو ضرورت دارد.
درکتون می کنم که ممکنه از مصرف مداوم دارو خسته شده باشید و یا به اونها به چشم موادی که ممکنه به شما آسیب برسونند نگاه کنید اما به این فکر می کنید که افراد زیادی مانند شما درگیر چنین مسائلی هستند و دارو مصرف می کنند، درثانی اگر به واقع سیکلهاتون تخمک گذاری نداشته باشه، به طول انجامیدن آن به صلاح نیست.
البته در این راه لازمه که پزشک حاذقی رو با دقت انتخاب کنید تا در کنار توکل به خدا، با اطمینان خاطر به تصمیمی که براتون می گیرند دل بسپارید و از این جهت دلشوره نداشته باشید.
امیدوارم تمام مسائل آزار دهنده ی زندگیتون به سادگی و به لطف خدا هرچه زودتر کنار بروند.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

وقت بخير
بازم ممنونم از شما ، خيلي زود پاسخ داديد و تشكر از بابت اينكه وقت ميگذاريد و خيلي با حوصله به سوالات كاربراني چون من جواب ميديد. شما درست ميگيد بايد دوباره توسط يك پزشك حاذق حتما" مشكلم رو پيگيري كنم . آخرين تست انجام شده كه مربوط به مهرماه 87 بود : ********* Progesterone - 0.41 و Estradiol II - 179 ***********
اگر براتون امكان داره يك پزشك زنان خوب ترجيحا" خانم معرفي كنيد (لازم به توضيح است كه براي ناراحتيم به 3 تا پزشك مراجعه كردم ولي بي نتيجه) . يك سوال ديگه ، آيا با داروهاي گياهي هم امكان بهبودي هست يا خير ؟ از لطفي كه به من كرديد بي نهايت سپاسگزارم ، انشاءا... كه هميشه سلامت و موفق باشيد .

باسلام من 20سالمه 2ساله که ازدواج کردم اما باردار نشدم.رفتم دکتر سونو دادم ومشخص شد که من دارایpcoدرتخمدان سمت راست هستم وفولیکول غالب دیده نشده فقط چندعددفولیکول 4تا5میلیمتری درهردو تخمدان دیده شده.خواهشا جوابموبدین من خیلی استرس دارم راستی اما پریودیم منظمه فقط 2بارپریودیم بهم خورد اماخداروشکرالان خیلی خوبه باتشکرشیواازاهواز

سلام
شیواجانً اینکه سیکلهای منظمی دارید خودش عالی ست چراکه تخمدانی که تنبلی کامل داشته باشد اغلب قارد نیست سیکلهای منظمی ایجاد کند.
اما به هر حال در افراد pco باید درمان عوارضی داشته باشیم یعنی چنانچه هورمونها نامتعدل است تنظیم شود و چنانچه اقدام ناموفق برای بارداری داشته ایم یا درمان تحریک تخمدان کمکش کنیم. پس اگر اقدام بارداری ناموفق داشته اید تحت نظر پزشک حاذقی شروع کنید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام ببخشید مزاحمتون میشم مامانم 47 سالشه و5ساله که یک فیبروم بزرگ به ابعاد 77*103 بصورت اینترامورال دارد.ولی تاحالا باهیچ مشکلی برخورد نکرده لطفا راهنمایی کنید احتیاج به درمان دارد مثلا عمل.آیاخطرناک است؟راستی مامانم 6تا بچه دارد وهمشون زایمان طبیعی است.

سلام ببخشید مزاحمتون میشم مامانم 47 سالشه و5ساله که یک فیبروم بزرگ به ابعاد 77*103 بصورت اینترامورال دارد.ولی تاحالا باهیچ مشکلی برخورد نکرده لطفا راهنمایی کنید احتیاج به درمان دارد مثلا عمل.آیاخطرناک است؟راستی مامانم 6تا بچه دارد وهمشون زایمان طبیعی است.

سلام دوست عزیز! در چنین سنی اگر فرد خونریزی شدید نداشته باشد ممکن است تا زمان یائسگی برای او صبر کنند.
اما برداشتن فیبروم هم گاهی صلاح دیده می شود(در شرایطی که قابل برداشتن باشد یعنی به صورت منتشر و ... نباشد)
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “ساير موارد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 58 مهمان