iuiو شیاف سیکلوژست

با عرض سلام خدمت شما کارشناس محترم
سوال من مربوط میشه به عمل iuiکه انجام دادم و اینکه دکترم به من شیاف سیکلوژست نداده من در استان گلستان زندگی میکنم اما دوستای من که در رویان یا سایر مراکز ناباروری این عمل رو انجام دادن از روز 17 سیکل شروع به استفاده از شیاف سیکلوژست کردن
سوال من از شما اینه که با توجه به اینکه من یک بار سابقه ی سقط دارم که جفت از رحم جدا شده بود و آندومتریوزم رو امسال عمل کردم و تخمدان سمت راستم رو هم برداشتن و اینکه iui ماه قبلم هم با شکست مواجه شده به نظر جنابعالی من میتونم شیاف سیکلوژست رو بدون تجویز پزشک استفاده کنم و اگر جواب شما + هست روزی چند عدد؟و اینکه آیا مشکلی ایجاد میشه من بدون تجویز پزشکم شیاف رو استفاده کنم؟من این ما با 7 فولیکول در 2 مرحله iui شدم اندازه ی فولیکولها هم 2 تا 26 1 دونه 20 و 17-15 و 2تا هم 10 میلیمتری بود
پیشاپیش از وقتی که در اختیار من قرار دادین ممنون.
بی صبرانه منتظر پاسخ شما هستم .

فکرمیکنم یه لحظه ای هست که آدم هرچقدر هم خلافکار باشه روی دو تا زانوهاش می افته و بالا رو نگاه میکنه.
خدایا..........

سلام
دیاناجان! لااقل کار این است که به درمانگر بالینی دیگری مراجعه کنید تا ایشون در صورت نیز و با نسجیدن تمامی شرایط تجویز کنند.
شیاف سیکلوژست دارویی نیست که صرفا به iui مربوط باشد بلکه در خیلی از بارداری ها که احتمال کمبود پروژسترون در اوایل باردرای را بدهند این شیاف تجویز می شود.
كارشناس مامايي فيروز

سلام
خیلی ممنون که وقتتون رو در اختیار من گذاشتین
لطف کردین
من امروز پیش دکتر دیگه ای رفتم و ایشون گفتن اجباری به استفاده از شیاف نیست اما اگر بعداز +شدن ازمایش لکه بینی داشته باشی اون موقع حتما باید پروژسترون استفاده کنی

سلام :(
من 4شنبه و 5شنبه ي گذشته 2 روز پشت سر هم iuiداشتم و از شنبه دارم شياف سيكلوژست 400 استفاده ميكنم
اما الان يه لكه قهوه اي رنگ در حد 2-3 قطره روي لباسم ديدم
دارم سكته ميكنم چرا اينجوري شده؟
ممكنه به خاظر شياف باشه؟آخه شنيدم اگر باردار نباشي پرژسترون باعث قاعدگي ميشه و گر هم باردار باشي كمك ميكنه جاي ني ني سفت تر بشه
ازتون كمك ميخوام ممكنه لك لانه گزيني باشه؟(بعد از4- 5 روز از iui)
الان به دكتر دسترسي ندارم دكترم رفت مسافرت
پيشاپيش از وقتي كه در اختيار قرار ميدين ممنونم
فکرمیکنم یه لحظه ای هست که آدم هرچقدر هم خلافکار باشه روی دو تا زانوهاش می افته و بالا رو نگاه میکنه.
خدایا..........

لطف میکنید منو راهنمایی کنید؟
سلام من دوز شیافم رو دوبرابر کردم دیگه از دیروز تا الان لکه ندیدم
(یکی صبح یکی شب)
و الان یه سوال برام پیش اومده اگر باردار نباشم با شیاف پروژسترون قاعدگی زودتر اتفاق می افته یا ربطی نداره و حتما باید حول و حوش قاعدگی باشه تا پریود رخ بده
ممنون میشم راهنماییم کنید
خدایا..........

سلام خدمت کارشناس محترم
من همچنان منتظر پاسخ شما هستم
لطف میکنید اگر جواب سوالات منو بدید
خدایا..........

دوباره سلام
من یه سوال دیگه هم داشتم
اثر آمپول hcg تا چند روز توی بدن میمونه؟
من 2تا 5000 زدم
خدایا..........

DIYANA نوشته شده:سلام :(
من 4شنبه و 5شنبه ي گذشته 2 روز پشت سر هم iuiداشتم و از شنبه دارم شياف سيكلوژست 400 استفاده ميكنم
اما الان يه لكه قهوه اي رنگ در حد 2-3 قطره روي لباسم ديدم
دارم سكته ميكنم چرا اينجوري شده؟
ممكنه به خاظر شياف باشه؟آخه شنيدم اگر باردار نباشي پرژسترون باعث قاعدگي ميشه و گر هم باردار باشي كمك ميكنه جاي ني ني سفت تر بشه
ازتون كمك ميخوام ممكنه لك لانه گزيني باشه؟(بعد از4- 5 روز از iui)
الان به دكتر دسترسي ندارم دكترم رفت مسافرت
پيشاپيش از وقتي كه در اختيار قرار ميدين ممنونم
سلام
اگر زمان قاعدگی تون نزدیک نباشه حتی اگر آمپول پروژسترون هم بزنید بازهم قاعدگی اتفاق نمی افته عزیزم. مگر قرار نبود اگر ازمایشتون مثبت بود و لکه بینی داشتید سپس شیاف مصرف کنید؟
كارشناس مامايي فيروز

DIYANA نوشته شده:دوباره سلام
من یه سوال دیگه هم داشتم
اثر آمپول hcg تا چند روز توی بدن میمونه؟
من 2تا 5000 زدم
سلام مجدد
اغلب اینطور است که برای اطمینان از اینکه نتیجه مثبت کاذب نگیریم، تا زمانی که 2-3 روز از موعد قاعدگی نگذشته باشد آزمایش نمی دهند (گرچه اثرش زودتر از اینها برداشته می شود اما باید تا آن زمان برای نتیجه واقعی صبر کرد)
كارشناس مامايي فيروز

ممنون از لطف بی نهایت شما
آخرین ويرايش توسط 1 on DIYANA, ويرايش شده در 0.
خدایا..........

کارشناس عزیز ممنونم از وقتی که دراختیارم قرار دادید
وقتی به دکتر مراجعه کردم گفت میتونی استفاده کنی اگرخیالت راحت تر میشه اما اجباری و لزومی به استفاده نیست و بعد هم گفت اگر بعد از +شدن ازمایش لکه بینی داشته باشی اون موقع حتما باید شیاف یا امپول رو استفاده کنی
باز هم از لطفتون ممنونم
خدایا..........
ارسال پست

بازگشت به “ساير موارد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان