تغییر شرایط پریود

سلام..روز خوش

یه سوال از خدمتتون دارم.
من از سه ماه پیش شرایط پریودم کاملا تغییر کرده ..مثلا تا یک هفته ده روز تاخیر. بعدشم به میزان کم ...دوره ی من 5_6 روزه هست وقتی دوره تموم میشه بعد 2_3 روز دوباره و تا 3_4 روز ادامه پیدا میکنه(البته خیلی جزئی) که جمعا می شه 10_12 روز ...
این شرایط دقیقا بعد اینکه من یه مراجعه داشتم و تشخیص دادن که عفونت شدید دارم و و قرص و امپول قوی چرک خشک کن بهم دادن ...اتفاق افتاده
الان هم که ماه سوم هست زمان پریودی لکه بینی داشتم و فعلا هم که قطع شده(این جوری باز جدید بود :) )
به نظر شما این طبیعیه یا مشکلی هست"؟
مرسی از لطفتون

سلام
خسته نباشید....نمی دونم پیام منو ندیدید؟

کارشناس عزیز من الان نزدیک 20 روزه پریودم تواین 20 روز فقط 2 _3 خونریزی داشتم باقیش همش لکه بینی است...
می خوام برم دکتر ولی قطع نمیشه ...این می تونه علامت بیماری باشه؟؟؟
لطفا جوابم و بدین

سلام
بله عزیزم! این اصلاً طبیعی نیست! ممکنه یک عدم تعادل هورمونی در میان باشد با مراجعه به درمانگر حتماً باید آزمایشات هورمونی و نیز سونوگرافی تخمدانها را انجام دهید!
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوباره!
دکتر کلی برام ازمایش نوشت...تخمدانها سالم بودن....گفت احتمالا عدم تعادل هورمون هاست

البته هنوز یکم هم عفونت داشتم....یه قرصی بهم داد که 21 شب باید بخورم + قرص واژینال
و قرار شد ماه بعد دوباره برم

به من میگه بهتره زودتر حامله بشی .خطرناکه ...من 3/5 ازدواج کردم ..___ولی اصلا شرایط نگهداری بچه رو ندارم ...
هر دفعه میرم دکتر از این بابت نگرانم میکنن!!

از شما هم خیلی ممنونم که وقت می ذارید و پاسخگو هستید

سلام کارشناس عزیز

من دوباره همون شرایط برام تکرار شد با وجود مصرف یک ماه قرص هورمون شرایطم بهتر نشد و الان 13 روزه که خونریزی من ادامه داره
نمیدونم چرا دکترا اینجا نمیتونن تشخیص درست بدن .....من یکم می ترسم

شما همچین موردی دیدین تا الان؟ من باید چکار کنم؟

سلام
دوست عزیزم ! با احتمال نمی شود کار را جلو برد. باید پس از اینکه از نرمال بودن سونو مطمئن شدید ، یک آزمایش هورمونی کامل می دادید. حتماً از درمانگرتان چنین درخواستی کنید.اسم داروی 21 روزه ای که مصرف می کنید چیست؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام
ماه پیش ازمایش زیاد ازم گرفت ...چکاب کامل خون و تیروئید و اسکن تخمدانها ...دیگه نمیدونم توی اینا تست هورمونی هم هست یا نه ..
اسمش desogestrel and ethinylestradiol ..........یک بسته ی 21 تایی بهم داد که ماه پیش خوردم ...فکر میکنم اینو برای ضد بارداری اینجا می خورن...مثه ld ماست !

ممنون از توجهت عزیزم

سلام مجدد
سمیرا جان! این احتمال هست که با ادامه ی مصرف مشکل شما حل شود اما به هر حال ممکن است که ادامه هم پیدا کند. نظر من این است که اگر تا پایان دوره بعدی هم چنان این وضعیت لکه بینی و خونریزی نامنظم سیکل شما ادامه دار شد دارو را عوض کنید. حتی شده درمانگر حاذق دیگری بیابید.(چراکه من از اینجا حتی از جزئیات سونو و آزمایش هورمونی تون اطلاع ندارم در نتیجه هر نظری در مورد نوع درمان شما بدهم، علمی نخواهد بود)
كارشناس مامايي فيروز

lممنون عزیزم
امروز دوباره رفتم پیشش یه قرص(primolut) داده که فعلا خونریزی بند بیاد بعد گفت دوره ی بعد تو روز 3_4 پریود بیا...ولی دیگه همون قرص قبلی و بهم نداد نمی دونم شاید همین یکی هورمون هم باشه .....
.یک دوره دیگه صبر میکنم اگه نتیجه نگرفتم حتما دکتر و عوض میکنم
ارسال پست

بازگشت به “ساير موارد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Bing [Bot] و 27 مهمان