پریود

گاهی اوقات افسردگی، استرس و اضطراب و کیست های تخمدان باعث تأخیر در پریود میشه که با انجام سونوگرافی وضعیت تخمدان ها مشخص می شود.
معمولاً برای پریود شدن از آمپول پروژسترون استفاده می کنند. بهتر است به پزشک زنان مراجعه کنید.
عشق، سامان دادن به بی نظمی احساس و برهم زدن نظام عقل است.

Re: تاخیر در قاعدگی

sara69 نوشته شده:man 20 salame va 9 mahe pish rabeteye jensi dashtam.....daghighan hamon rooz period shodam....az ghable on ham period e monazami nadashtam...bade on ham hamintor...va mohajerat kardam be keshvare dge...alan bishtar az 2 mahe ke period nashodaM va az akharin rabetam 9 mah migzare...eelatesh chie?! mamnon misham age residegi konid
سلام
دوست عزیز! وضعیتی که ذکر می کنید با توجه به صفر بودن احتمال بارداری، باید با سونو و آزمایش به دنبال علت(از تنبلی تخمدان و تخمدان پلی کیستیک گرفته تا پرکاری تیروئید یا بالابودن آندروژنها و ...) باشیم.
برای اینکار مراجعه به درمانگر بالینی الزامی ست دوست عزیز!
كارشناس مامايي فيروز

سلام خدمت کارشناس عزیز با تشکر از توجه شما
من 5ماه از زایمانم میگذره دوماه پس از زایمان پریود شدم اما با اینکه قبل از بارداری پریود کاملا منظمی داشتم اما الان قاعدگی من کاملا بهم ریخته ماه گذشته با سه وز تاخیر و الان بعد از 4روز هنوز پریود نشدم با توجه به اینکه به دخترم شیر میدم آیا باید نگران این نامظمی ها باشم در ضمن کمی عفونت نیز دارم ممنون از توجه تون

البته این روهم ذکر کنم که ماه گذشته بعد از خوردن عرق رازیانه که برای ازیاد شیرم مصرف می کنم پریود شدم اما مطمئن هم نیستم که ازون باشه لطفا شما نظرخودتونو بفرمایین سپاسگزارم

سلام
ببینید دوست عزیزم اگر مشکل فقط این باشد که پریود شما در سیکل گذشته و جاری، با نهایتاً 5 روز تاخیر صورت می گیرد این بی نظمی نیست بلکه یعنی سیکلهای شما طولانی تر شده است.اما اگر این تاخیر طولانی تر شود و یا یکبار جلو بیافتد و یکبار با تاخیر این نیازمند پیگیری ست.
برای عفونت جداگانه حتماً باید مراجعه کنید.
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز

کارشناس محترم سلام
من باوجود گذشتن دو روز از آمپول زدن هنوز پریود نشدم،دکتر زنان از من تست بارداری گرفت که منفی بود و 4 تا آمپول داد و گفت که در هر نوبت دو تا رو باهم قاطی کنم،چقد طول می‌کشه تا پریود بشم ممکنه بگید مشکل از کجاس
در ضمن شش ماه از زایمان (طبیعی) میگذره و نوزاد هم از شیر خودم تغذیه میکنه،من از روز چهلم بعد از زایمان پریودهام شروع شده بود،ممنون!

ممکن است تا 1 هفته هم طول بکشد و طبیعی ست اما کلاً چون درذوران شیردهی هستید این قطع شدن ها و ... نرمال تلقی می شود. و نیز بی نظمی قاعدگی و ... در در صورت تکرار در سیکلهای بعد، برای تزریق می تونید نظر درمانگر دیگری را بگیرید.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “ساير موارد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 62 مهمان