مترونيدازول

وقت شما بخير
سوالي داشتم اميدوارم بتونم از راهنمايي شما استفاده كنم . چندي پيش به پزشك زنانم مراجعه كردم بعدازمعاينه وتجويز داروي مترونيدازول ( هم قرص هم ژل) براي خودم و قرص آنتي بيوتيك ديگه اي كه الان خاطرم نيست (فكر كنم افلكساسين بود يا چيزي شبيه اين اسم) را به همسرم و خودم هر12 ساعت تجويزكردند تعداد 20 عدد براي هركدوممون. بعداز پايان داروها با اولين نزديكي كه داشتم از فرداش دچارناراحتي درناحيه واژن شدم اين بود كه 7 روزي از كلوتريمازول واژينال استفاده كردم و كاملا" خوب شدم و مجددا" بعداز پايان كرم دوباره بانزديكي كه داشتم دچارناراحتي شدم . اينبار متوجه شدم مربوط به همسرم ميشه و قرصهايي كه خورده زياد تاثيرنداشته . و الآن 4 روز هست كه خودم از ژل مترونيدازول واژينال استفاده ميكنم و همسرم هم هر 8 ساعت قرص مترونيدازول ميخوره البته 20 عدد هر 8 ساعت . ميخواستم بدونم اين تعداد قرص مترونيدازول كفايت مي كنه براي ايشون؟ راستش ميدونم بايد دوباره به پزشكم مراجعه كنم ولي فعلا" امكانپذيرنيست براي همين خودم تجويز كردم ولي اگر واقعا" اينبار هم به نتيجه نرسم ديگه هرطورشده به پزشكم مراجعه ميكنم . ولي حالا كه شروع كرديم ممكنه شما راهنمايي كنيد كه به همين منوال داروها را استفاده كنيم يا نه و مقدارش چقدر بايد باشه؟ ممنون از راهنمايي شما

سلام
مهگل عزیز!این درمانی که پزشکتون تجویز کرده اند(یعنی مترونیدازول250 (روزی 4 عدد تا 7 روز) +ژل آن(1-2 بار در روز تا 5 روز)+افلوکساسین) درمان سرویسیت(التهاب دهانه ی رحم) می باشد که با واژینوز باکتریایی همراه شده است.
اما دوست عزیزم به هیچ عنوان درمان بدون تجویز انجام ندهید. درمان نکردن بهتر از درمانهایی ست که تازه بدن را نسبت به آن آنتی بیوتیک مقاوم کند و یک مشکل اضافه تر...
اصلاً چه بسا این عفونت به عفونت دیگری میکس شده باشد و نیاز به درمان آن باشد توصیه به مراجعه به درمانگر بالینی دارم دوست عزیزم
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “ساير موارد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 16 مهمان