Re: خواهشمندم تمامي مادران در اين بحث شركت كنند!

صنم جان چرا چشممون روز بد نبینه ؟!!!!!!!!!!
مگر زایمانت چطور بود میشه برام توضیح بدی گلم ؟ ممنونمئ

ساحل دلت را به خدا بسپار ، خودش قشنگ ترین قایق را برایت می فرستد

تاخدای بنده نواز است به خلقش چه نیاز ؟!!! میکشم ناز یکی ، تا به همه ناز کنم..

سلام کارشناس عزیزم
سوالی داشتم از خدمتتون ممنون میشم راهنماییم کنید باتوجه به نوع زایمان زایمان طبیعی بهتره یا سزارین؟
جوری که به من گفته شده زایمان طبیعی رو در کشورما اصولی انجام نمیدن وضرری که به بدن مادر وارد میشه بیشتر از زایمان سزارین هست
مثلا خاهرخودم تو بیمارستان کیسه آبش رو پاره کردن وبا توجه به مشکلاتی که براش بوجود اومد مجبور به سزارین شد ومن شنیدم که همین پاره کردن کیسه آب خیلی ضرر داره
یا مثلا سر بچه رو با واکنیوم بیرون میکشن ضرر داره ممنون میشم راهنماییم کنید چون بالاخره مسیری هست که همه خانم ها باید طی کن پس چه بهتر اصولی وراه صحیح رو انتخاب کنن درپناه حق سلامت وشاد باشید آمین

با سلام
من در 25 فروردین 90 بخاطر کوچیکی لگن مجبور به سزارین شدم
از همون ساعت اول آغوز داشتم بچه میخورد ولی حس میکردم سیر نمیشه
بعد 3 روز که اومدیم خونه بچه مدام گریه میکرد و بیشتر از 10 دقیقه نمیتونست بخوابه از بس گرسنه بود
هرقزص وکپسول و ... هم که خوردم و از طریق غذاهم زیاد نشد که نشد
بچه اونقدر میک زد که دوتاشونم زخم شدن و سر یکی از سینه هام افتاد
دکترش اصلا راضی به شیر خشک نبود منم میدوشیدم و باشیشه یا قاشق میدادم
تااینکه این بچه تب کرد و یه پزشک دیگه گفت بچه گرسنس
ویه شیر خشک واسش نوشت
یچه اونشب 5 شیشه شیر خشک خوردوتا صبح یه بند خوابید
من فهمیدم دیگه مشکلی جز گرسنگی نداره یک هفته بهش دادم وزنش تو اون یک هفتهعالی شده بود در صورتی که روزای اول یکمم کم شده بود
ولی دکترش دعوام کرد و من دیگه باشیشه شیر ندادم بهش و باقاشق کم کم دادم
بچه جری و دیوانه شد واصلا لب به هرشیر خشکی که دکتر خودش واسش نوشت نزدو تا
دو سالگی با شیر نا چیز خودم بزرگ شد
بچه معدش اونقدر کوچیک بود که هیچی نمیخورد هر قرص و شربت تقویتی که دکتر میدادبهش دادم
شکر خدا الان خانومی شده واسه خودش ویه سروگردن از همسنهایش بزرگتر است
موقع تولد3800 بود ولی الان 13 کیلو هست ودرست 26 ماهست
ممنون

باسلام
من از ماه 7 بارداری ترشح از سینه رو داشتم به وطریکه باید ازپد سینه استفاده میکردم به خاطر همین دکترم میگفت دلستر یا موادی که باعث میشه شیر زیادبشه نخور تا موقع زایمان منم اجرا کردم تا اغوزم هدر نره.
دخترم در روز 9 فروردین 92 در 36 هفته و 4 روز به روش سزارین اورژانسی با وزن 2600 گرم بدنیا اومد اما متاسفانه تا 3 روز محروم از شیر مادرم شد .من سزارینم به روش اسپاینال بود و اماده بودم که در اولین لحضات دخترم رو در اغوش بگیرم و شیر بدم اما متوجه شدم که دخترم تنفسش تند هست با اینکه تو محیط خشکی کامل بود کبود نبود و دکترم هم در تعجب بود که چرا باید به ان ای سیو منقل بشه
در ناامیدی بسی امید هست

متاسفانه اجازه ملاقات هم به من نمیدادند چه برسه به اینکه من شیر بدم کادرNICU بی خود و بی جهت دخترم رو 3 روز بستری کردند تا پول بیشتری دریافت کننند.خلاصه با رضایت خودمون در روز 3 مرخصش کردیم .لازم به ذکر هست که من در ابتدا با توجه به اینکه نگراان وضعیت سلامت دخترم بودم راغب به دوشیدم اغوزم نبودم اما با دلگرمی اطرافیان اغوزم رو دوشیدم که در حدود یه شیشه قنداق خوری شد و در اولین فرصت از اغوزم به دخترم دادم و سپس از سینه هام شیر دادم میشه گفت اغوز برای همان روز کافی بود و حسابی سیرش کرد.

در روز 5 به دلیل اینکه بیلی روبینش بالا رفت مجبور شدم بستری اش کنم حسنی که داشت من در کنارش بودم و هر موقع که نیاز میشد از سینه ام تغذیه میکرد شیر به نسبتا خوبی داشتم اما روز 7 تولد شیرم در اثر استراحت بسیار کمی که داشتم بسیار کم شد طوریکه دخترم با کمبود اب مواجه شد هرچقدر کادر ان ای سیو میگفتند باید شیرخشک بدم من گوش نمیدادم چون دوست داشتم از شیر خودم تغذیه کنه و شیرخشک رو بد میدونستم اما بالاخره حدود 60 سی سی شیر خشک دادم و حدود 60 سی سی شیر دوشیده ای که از قبل در فریزر داشتم رو دادم دخترم زردیش پائین اومد در کنارش اب جوشیده سرد شده هم میدادم تا دچار کمبود اب نشه .

بالاخره روز 8 مرخص شد .

تجربه ای که در این مدت کوتاه بدست اووردم این بود که ما با استراحت شبانه شیرم به مراتب زیاد میشه طوریکه باید حتما صبح از هر دو سینه شیر بدهم تا رگ نکنه و درناک نشه.

افزایش شیرم با خرما،شیر،ماهی ،چای بسیار کم رنگ نیم ساعت قبل از شیردهی هست،کپسول شیرفزا برام بهتر از قطره شیرافزاست.

سیب زمینی و ماکارانی که متاسفانه جز کربوهیدرات هایی هستند باعث افزایش وزن میشوند اما شیر من روخیلی زیاد میکنه
آخرین ويرايش توسط 2 on shirazi_so, ويرايش شده در 0.
در ناامیدی بسی امید هست

الان هم که دخترم حود 3 ماهه هست اکثرا در اول شب شیرم تا حدودی کم میشه چون دخترم هر 1 ساعت باید شیر بخوره و برنامه مشخصی برای شیرخوردن نداره .البته دخترم از کمکی هم استفاده میکنه چرا که دکترش معتقد هست با شیر خودم سیر نمیشه و خوب وزن نمیگیره
حالا مشکل از یا چرب نبودن شیرم هست یا چیز دیگری بالاخره من مجبور به استفاده از شیرخشک شدم.
آخرین ويرايش توسط 1 on shirazi_so, ويرايش شده در 0.
در ناامیدی بسی امید هست

مشکلی که من دارم این هست که از 22 کیلو اضافه وزنی که در دوران بارداری داشتم فقط توانستم 6 کیلو کم کنم با توجه به اینکه دخترم از شیرخودم هم تغذیه میکنه و این مشکلی برای من شده
کارشناس گرامی اگر راهنمایی دارید ممنون میشوم در اختیارم بگذارید تا من از راهنماییی های شما بهره ببرم
در ناامیدی بسی امید هست

KarshenaseMamaee نوشته شده:تا اینجای بحث نوع زایمان(طبییعی یا سزارین ) در شیردهی بی تاثیر بوده و نیز عوامل قوت کیقیت شیر توسط مادران:
(شوید، زیره سیاه، عرق رازیانه، هویج، شیره انگور به صورت شربت، مایعات فراوان ) ذکر شده است.
همچنان از دوستان دیگر تقاضا دارم تا در بحث تجربیاتشون رو به اشتراک بگذارند.
راستی صباجان! شما از روشهای بی دردی در زایمان طبیعی تون هم استفاده کردید؟
سلام کارشناس عزیز
من از روشهای بی دردی استفاده نکردم.
بخاطر نوسان فشاری که داشتم و مدام بالا و پایین میرفت بستری شدم و بدون شروع دردم!
پزشکم دهانه رحم رو تحریک کرد تا بدون آمپول فشار دردام خودبخود شروع بشه و همینطور هم شد و بعد از 2 ساعت کیسه آبم خودبخود پاره شد ، 4 ساعت و نیم کل درد کشیدنم بعد از پاره شدن کیسه آب بود یعنی چهار ساعت و نیم بعد بچم متولد شد. با وجود شکم اول بودنم پیشرفت خیلی خوبی داشتم و خیلی از زایمانم راضی بودم . از زمانی که دهانه رحم 4 سانت باز بود تا وقتی که فول باز بشه فقط 2 ساعت طول کشید!!! :)

من زایمان راحتم رو مدیون پیاده روی های مؤثری میدونم که در ماه نهم انجام دادم البته به فیزیولوژی بدن هم مربوط میشه. من بخاطر ضررهایی که از روش های بی دردی شنیده بودم هیچ وقت به فکر استفاده از این روشها نیوفتادم و در طی دوران بارداری سعی کردم اطلاعاتم رو بالا ببرم تا به ترسم غلبه کنم.
در ضمن کلاسهای آشنایی با زایمان طبیعی رو هم شرکت کردم که در انتخاب روش زایمانم بسیار مؤثر بود...

rozroz64 نوشته شده:سلام کارشناس عزیزم
سوالی داشتم از خدمتتون ممنون میشم راهنماییم کنید باتوجه به نوع زایمان زایمان طبیعی بهتره یا سزارین؟
جوری که به من گفته شده زایمان طبیعی رو در کشورما اصولی انجام نمیدن وضرری که به بدن مادر وارد میشه بیشتر از زایمان سزارین هست
مثلا خاهرخودم تو بیمارستان کیسه آبش رو پاره کردن وبا توجه به مشکلاتی که براش بوجود اومد مجبور به سزارین شد ومن شنیدم که همین پاره کردن کیسه آب خیلی ضرر داره
یا مثلا سر بچه رو با واکنیوم بیرون میکشن ضرر داره ممنون میشم راهنماییم کنید چون بالاخره مسیری هست که همه خانم ها باید طی کن پس چه بهتر اصولی وراه صحیح رو انتخاب کنن درپناه حق سلامت وشاد باشید آمین
رزی جون به نظر من زایمان طبیعی که خدا با توجه به توانایی بدن مادر براش قرار داده مناسبتره و زایمان سزارین فقط در صورت وجود خطر برای مادر یا جنین ویا مناسب نبودن فیزیولوژی بدن مادر ضرورت پیدا میکنه :D
پاره کردن کیسه آب ضرری نداره بلکه به پیشرفت زایمان کمک میکنه :D تازه ممکنه کیسه آب خودش پاره بشه...
پزشکا هیچ وقت بدون دلیل از وکیوم برای بیرون آوردن سر بچه استفاده نمیکنن و اگر واقعا به بچه در به دنیا اومدن سختی وارد بشه این کارو میکنن یعنی استفاده از وکیوم در اولویت نیست!!!
شاید بعضیا گفتن بهت که در کشور ما زایمان طبیعی اصولی انجام نمیشه منم میگم چرا انجام میشه من خودم تجربش کردم و خیلی راضی بودم...
خیلیا هستن که از زایمان سزارین راضی بودن خیلیا از طبیعی... برای همه نمیشه یک نسخه پیچید هر خانمی این مسیر سخت رو یکجور طی میکنه...
ولی کلا معایب سزارین از طبیعی خیلی بیشتره :mrgreen:

ممنونم صبا جان شما درست میگی عزیزم
آقا مهدیار گل رو بجای من خیلی ببوس قرررررررربانت

ba salam va poozesh az inke dir tooye in bahs sherkat kardam.ellatesh mashghaleye ziyade na inke fagaht bardari daghdagheye aslim boode bashe .
man 19 khordad sezarian shodam. shabe aval be dalile nadashtane shir va inke noke sineham hanooz baz nabood,bache bimarestano gozashte bod roo saresh inghad ke gerye kard shabe dovom ham hamintor .ama az shabe sevom ba mokafate ziyad (tahrike noke pestano feshar dadn o estefade az shir doosh) kheili kam aghoz dashtam ke kami geryehaye bache kam shode bood o mikhord ama kafi nabood. be khatere zakhme noke pestan nemitonestam ziyad behesh shir bedam ke zoodtar majraye shir baz she ama ba charb kardane noke sine ba roghan ya shire khodam kami behtar shod. shabe panjom tabe khafifi kardamo khoda ro shokr aghozam bishatr shod. man ba shir dosh midoshidam ke meghdaresh ziyad she va darde hasel az makidane bache ham kam she. taghriban ta 10 rooz aghoz dashtam o bade 10 rooz tabdil be shir shod. ba khordane ghatreye shir afza ,delester ya abjo bedoone ghandesh behtare,be gofteye madaram abgosht(alate fagaht chand ta nokhod mirizam toosh),kharboze,talebi,shir be hamrahe nabat meghadare shiram afzayesh peyda kard. vazn girish baraye mahe aval khob bood va doktor razi bood.bache man dokhtare o taghriban har1.5 sat shir mikhad albate age khab nabashe .alan ghatreye shir afza ro ght kardam o ba baghye mavaredi ke goftam shiram alhamdolelah khobe.khordane 2 livan shir dar rooz fek konam az hamashmoasertar bashe.man piazo sire khamo kaho o kalam nemikhoram ke shiram bad boo nashe va ghazahaye nafakh ham say mikonam nakhoram.shabi ye estekan ham araghe nana mikhoram.omidvram komak karde basham

سلام
بسیار ممنونم که از همگی دوستان که تجربه هاتون رو به اشتراک می گذارید
در ضمن تقاضا دارم مقاله ای که در رابطه با زایمان طبیعی یا سزارین در بخش مقالات فیروز هست رو نیز مطالعه کنید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام به دوستان و کارشناس محترم
من زایمان سزارین اورژانسی داشتم ولی تا 4-5 روز بعد از زایمان شیر نداشتم پرستارها که سینه من رو معاینه میکردن میگفتن غده های شیر دهی توش فعاله
بعد از سه روز که تب شیر کردم بهتر شدم ولی چون بلد نبود که چجوری باید شیر بدم کلی دردسر کشیدم
من نوک سینه نداشتم اطرافیانم بس که با سرنگ سینه رو مکش کرده بودن تمامش زخم شد
پسرم که زردی داشت رفتیم تو بیمارستان یکی از پرستارها که خدا خیر ش بده گفت اشکال نداره که نوک سینه نداری سینه رو طوری تو دهن بچه بزار که سرش باریک باشه و انگشت اشاره رو بالا و بقیه انگشتارو پایین
خدا روشکر از همون موقع به بعد تونستم به پسرم شیر بدم و هرچی که بیشتر مک می زنه شیر هم بیشتر میشه

سلام خانم کارشناس
من همون طور که قبلا گفتم شیرم بیشتر از نیاز پسرم بود از همون روزای اول که شیر بحد کافی تخلیه نمیشد احساس میکردم یه حالتی مثل توده تو سینه ام هست :cry:
الان هم هست :cry: :!: :!: :!:
بنظر شما باید چیکار کنم؟ :?: :?: :?: :?:
ممکنه بعدا برام مشکلی پیش بیاد ؟ :?: :?: :?: :?: :?:
یا رب دستانم را سوی تو می گیرم

اگر دستانم را بگیری

کسی مرا دست کم نمی گیرد
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شیر دهی ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 8 مهمان