خواهشمندم تمامي مادران در اين بحث شركت كنند!

سلام دوستان عزيز!
از كاربراني كه 1 زايمان و يا بيشتر داشته انددعوت مي كنيم تا حتماً در اين بحث شركت كنند :
هريك ذكر كنيد كه زايمان طبيعي داشته ايد و يا سزارين ؟ سپس كيفيت شيردهي خود را (از دقيقه اول شيردهي به نوزادتون تا انتهاي دوران شيردهي ) در حد مختصر شرح دهيد.
به عنوان مثال :
زايمان طبيعي : از ابتدا مقدار كمي آغوز ترشح مي شده و روز دوم جريان شير در حدي كه نوزاد سير شود برقرار شده است. و تا 2 سالگي شير خوبي داشتم
يا اينكه:
احتمال مي دهم 3 روز اول هيچ شير يا آغوزي وجود نداشت و كودكم با وجود مكيدن دائما بي قرار و گرسنه بود.
اما پس از 10 روز جريان شير برقرار شد و تا 1 سالگي شير براي نوازدم كافي بود.
منتظر به اشتراك گذاشتن تجربيات شما مادران عزيز در اين بحث هستيم...
با تشكر

كارشناس مامايي فيروز

Re: خواهشمندم تمامي مادران در اين بحث شركت كنند!

سلام
ممنون از انتخاب این موضوع
من دو فرزند دارم:
اولی متولد 7 آذر 85 ،سزارین
همان روز اول تولد همان لحظه که پسرم رو رو سینه ام گذاشتن چند قطره شیر آغوز خورد و تا فردا سینه ام پر از شیر شد
بطوری که پسرم نمیتونست بمکه و شیر و خالی کنه
من مجبور شدم کلی شیر با شیر دوش از سینه ام بکشم تا سفت نشه
یعنی شیر بیشتر از نیاز پسرم بود
تا آخر دوره شیر دهی من مشکل کمبود شیر نداشتم
در 22 ماهگی پسرم رو از شیر گرفتم اونم بخاطر اینکه وقتی شیر خودمو میخورد غذای کمکی نمیخورد مجبور شدم شیر ندم تا غذا بخوره
در ضمن من از 7 ماه و نیمگی پسرم رو گذاشتم مهد که شیر میدوشیدم براش میذاشتم
در طول دوره شیر دهی خیلی برای تغذیه خودم حساس بودم.
خداروشکر پسرم تابحال به سرماخوردگی سخت یا بیماریهای عفونی دچار نشده و همه رو مدیون شیر مادر هستم.
بچه دومم هم 7 فروردین بدنیا آمد دقیقا همان روال قبلی... :D
الانم پسرم خوب شیر میخوره و موقع تولد 300/3 کیلوگرم بوده الان 700/5 شده :D
انگار نوشته من شاهنامه شد :P
یا رب دستانم را سوی تو می گیرم

اگر دستانم را بگیری

کسی مرا دست کم نمی گیرد

متاسفانه مشکل شیردهی در بین مادرانی که تازه زایمان کرده اند بسیار زیاد است و ما در بیمارستان شاهد ناراحتی شدید مادران از نگرانی در مورد گرسنه بودن فرزندشان و در ادامه متاسفانه کمک گیری از شیرخشک و ... هستیم. امید داشتم با اشتراک گذاشتن تجربیات مادران؛ عوامل قوت و ضعف کیفیت شیر مادر را به طور عملی پیدا کنیم...
كارشناس مامايي فيروز

سلام
شکر خدا من مشکل کمبود شیر ندارم و خیلی به تغذیه ام حساسم
مشکل من اینکه غذا رو همراه ترشی یا سبزی خوردن میل میکنم الان بخاطر شیردهی ترشی نمیخورم نمیدونم خوردن ترشی در دوران شیر دهی مضر هست یا نه؟
ممنون میشم راهنمایی ام فرمائید بخصوص سیر ترشی
یا رب دستانم را سوی تو می گیرم

اگر دستانم را بگیری

کسی مرا دست کم نمی گیرد

با سلام خدمت کارشناس عزیزم
به دلیل محدودیت وقتم برای مراجعه به سایت نتوانسته بودم جواب این تاپیک رو بدم و باید ببخشید :D
من روز سه شنبه سوم اردیبهشت 92 زایمان طبیعی داشتم
در همان روز (سه شنبه ) و فردای آن روز (چهارشنبه ) آغوز به میزان خیلی کم داشتم که برای پسرم ناکافی بود و میتوانم بگویم ادرار اصلا نمیکرد :(
روز پنج شنبه که پیش پزشک بردیمش کمی زردی اش بالا بود و دکتر گفت اگر شیر شما برایش ناکافی باشد باید شیر کمکی بدهید تا این زردی از طریق ادرار دفع شود وگرنه مجبور به بستری میشویم :(
از همان روز (پنج شنبه ) شیر کمکی بهش دادم ولی از روز جمعه شیرم جریان پیدا کرد و سینه ام پر شد و برای اطمینان از رفع زردی تا روز شنبه در کنار شیر خودم شیر کمکی هم دادم
خداروشکر روز یکشنبه که آزمایش داد زردی اش پایین آمده بود ( البته 48 ساعت هم در خانه زیر دستگاه فتوتراپی خواباندیم )
هم اکنون فقط شیر خودم را میخورد و برایش کافی است و وزن مناسب را تاکنون بدست آورده است :D
به تغذیه خودم اهمیت میدهم و از موادی که باعث افزایش شیر میشوند بسیار استفاده میکنم مثل شوید، زیره سیاه، عرق رازیانه، هویج، شیره انگور به صورت شربت، مایعات فراوان
صبح ها و در طول شب شیر خوبی دارم ولی عصر و غروب شیرم کمتر میشود و پسرم خیلی با فاصله های کوتاه شیر میخواهد :roll:
آخرین ويرايش توسط 1 on sa89324ba, ويرايش شده در 0.
وقتی خداوند از پشت دستانش را روی چشمانم گذاشت
از لای انگشتانش آنچنان محو دیدن دنیا شدم
که فراموش کردم منتظر است تا نامش را صدا کنم...

نازی جون من شنیدم سیر خام و پیاز خام و کلم باعث ایجاد بوی بد در شیر میشود و ممکن است نوزاد شیر را نخورد. در مورد ترشی نمیدونم . من تاحالا نخوردم ولی اگه بدونم مشکلی نداره میخورم :mrgreen:
از سبزی خوردن هم نعنا و ریحون و شوید خوبن ولی شاهی و تره نفاخه ممکنه باعث نفخ بشه البته باید امتحان کرد روی بعضی از بچه ها اثری نداره :wink: !!!

تا اینجای بحث نوع زایمان(طبییعی یا سزارین ) در شیردهی بی تاثیر بوده و نیز عوامل قوت کیقیت شیر توسط مادران:
(شوید، زیره سیاه، عرق رازیانه، هویج، شیره انگور به صورت شربت، مایعات فراوان ) ذکر شده است.
همچنان از دوستان دیگر تقاضا دارم تا در بحث تجربیاتشون رو به اشتراک بگذارند.
راستی صباجان! شما از روشهای بی دردی در زایمان طبیعی تون هم استفاده کردید؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیزم
سوالی داشتم از خدمتتون ممنون میشم راهنماییم کنید باتوجه به نوع زایمان زایمان طبیعی بهتره یا سزارین؟
جوری که به من گفته شده زایمان طبیعی رو در کشورما اصولی انجام نمیدن وضرری که به بدن مادر وارد میشه بیشتر از زایمان سزارین هست
مثلا خاهرخودم تو بیمارستان کیسه آبش رو پاره کردن وبا توجه به مشکلاتی که براش بوجود اومد مجبور به سزارین شد ومن شنیدم که همین پاره کردن کیسه آب خیلی ضرر داره
یا مثلا سر بچه رو با واکنیوم بیرون میکشن ضرر داره ممنون میشم راهنماییم کنید چون بالاخره مسیری هست که همه خانم ها باید طی کن پس چه بهتر اصولی وراه صحیح رو انتخاب کنن درپناه حق سلامت وشاد باشید آمین
ساحل دلت را به خدا بسپار ، خودش قشنگ ترین قایق را برایت می فرستد

تاخدای بنده نواز است به خلقش چه نیاز ؟!!! میکشم ناز یکی ، تا به همه ناز کنم..

با سلام من سزارین شدم از دوران بارداری ترشح داشتم و اولش مشکلی نداشتم اما وزنگیری پسرم با شیرم کم بود و دکترش هم راضی به شیر خشک دادن نبود خلاصه من در 6 ماهگی پسرم شیرم کم شده بود و هرچی که خوردم فایده نداشت تا اینکه یه دکتر قرص متوکلوپرامید که واسه ضد تهوع هستش تجویز کرد و شیرم دوباره برگشت تا 22 ماهگی هم شیر دادم و خودم اون موقع از شیر گرفتم چون دکتر تغذیش میگفت شیر شما اصلا واسش فایده نداره منم قطع کردم. در ضمن چون با شیرم سیر نمیشد از ماه دوم هر دوساعت از ماه 6 هر یک ساعت بعضی وقتا هو نیم ساعت بیدار میشد شیرم زیاد شد با قرص اما سیرش نمیکرد یا به قول معروف اونقدر چرب نبود که نگهش داره شاید هم من اینجور قکر میکردم

با سلام خدمت دوستای خوبم و خانم کارشناس.
من زایمانم طبیعی بود(البته چشاتون روز بد نبینه ) از همون ساعتهای اول آغوز داشتم .تا تقریبا 4 روز فک میکنم دخترم با همون مقدار آغوز سیر میشد و از 4 به بعد شیرم خیلی زیاد شد و شکر خدا وزن گیری دخترم هم تا حالا خوب بوده . الانم که 8 ماهشه همچنان شیر خودمو میخوره به اضافه ی غذای کمکی.
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شیر دهی ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان