Re: چیکار کنم شیرم زیاد بشه?

S@H@R_70 نوشته شده:سلام دوستای گلم حالتون خوبه?
بالاخره بعد 9ماه انتظار نی نیم یک روزهستش که به دنیا قدم گذاشته و تو بغلمه.
فقط چون شیرم کمه همش گریه میکنه،تورو خدا کمکم کنید تا این مشکلم حل بشه.خواهش میکنم
مبارکه عززززززززززززززیزم
http://ghasedakemehr.blogsky.com

مبارک باشه عزیزم. اشکال نداره. همه همینطورن اولش. اول از همه حمام کن فقط یه دوش کوچیک زیاد زیر آب نمون. بعدش انجیر خشک خیس کن بخور. خرما هم خوبه. موز هم مزه شیر رو خوشمزه میکنه ولی زیاد نخور یبوست میاره. آب زیاد بخور چون شیر از آب تشکیل میشه . شیر وماست ودوغ بخور . جوجه مرغ محلی گیرت اومد بخور . برنج محلی بخور واگه تونستی لعاب برنج محلی بخور که شیر رو چندبرابر میکنه. من خودم خونه لعاب برنج میگیرم ومیخورم .منظورم همون آب برنج هست.وقتی قل میخوره. بریزش تو یه ظرفی آبش رو بعد برنج رو آبکش کن
خدایا بحق محمد وعلی وفاطمه وحسن وحسین (ع) مواظب نور چشم ما باش . . . سپردمش به خدا

S@H@R_70 نوشته شده:سلام دوستای گلم حالتون خوبه?
بالاخره بعد 9ماه انتظار نی نیم یک روزهستش که به دنیا قدم گذاشته و تو بغلمه.
فقط چون شیرم کمه همش گریه میکنه،تورو خدا کمکم کنید تا این مشکلم حل بشه.خواهش میکنم
سلام
دوست عزیزم ! مبارک باشه!
نگران نباشید در 3 روز اول ممکنه شیر مادران خیلی کم باشه، اما دادن همان آغوز به کودکتون مفید خواهد بود(البته چنانچه شیر در حدی کم باشد که ترس از گرسنگی و بی آبی شدید نوزاد و نیز احتمال تب و زرد شدن ، وجود داشته باشد؛ استفاده از شیر خشک در حد کم و بدون استفاده از شیشه شیر!!! با قطره چکان روی سینه مادر ریخته شود و ....توسط پزشکان توصیه می شود)
تا اینکه این چند روز اول که شیر کم است بگذرد.
اما در حالت عادی:
برای زیاد شدن شیر 2 باید دقت کنید که هیچ چیز به اندازه ی خواب و آب کافی برای مادر، شیر او را زیاد نمی کند. برنامه بسیار منظمی برای تامین نوشیدنی های بدنتون داشته باشید هر نیم ساعت... یا هر ....از آب چای کم رنگ، آب میوه طبیعی(که نفخ نیاورد) خاک شیرفراوان (که از زرد شدن نوزاد هم جلوگیری شود) و ....
ونیز مصرف سوپ جو در هر وعده غذایی بسیار کمک می کند.
و تاثیرش را در همان روز اول که استفاده کردید هم می بینید.
بدیهی ست که آب ماهیچه و ... نیز کمک بسیاری به مغذی بودنش می کند.
فراموش نکنید عزیزم که از شیردوش و... اصلآً استفاده نکنید.به زور نوک سینه ها را برای خروج شیر تحت فشار قرار ندهید.مراقب زخم نشدن نوک سینه به شدت باشید! مادرانی که شیر کمی دارند ممکن است سعی کنند به هر قیمتی نوک سینه را دهانه نوزاد گذاشته و تا 1 قطه شیر بیاید اما اگر تکنیک صحیح رعایت نشود نوک سینه زخم شده عفونت به بالا منتقل می شود و به راحتی به ماستیت و آبسه تبدیل می شود و به طور کل شیر دهی قطع می شود و کودک به تغذیه با شیر خشک می افتد!
دوست عزیزم ! این روند خیلی سریع اتفاق می افتد خواهش می کنم که مراقب باشید.
هشدار: به محض داغ شدن یا قرمزی سینه و یا لمس توده (به خصوص در 3 هفته اول شایع است) سریعاً به متخصص مراجعه کنید تا اگر نیاز است آنتی بیوتیک دریافت کنید.
كارشناس مامايي فيروز

sam ira نوشته شده:واااااااااااااي نيكي جون دوماه ديگه ني ني ات مياد بغلت؟؟؟؟؟؟
آخي عزيزم ايشالا همه چي خوب پيش بره و البته زود
حالشو ببر
موقع زايمانت مارو هم فراموش نكن لطفا
سلام سمیرا جون ممنونم ازت، برام دعا کن هنوز استراحت مطلق هستم.
همیشه دعاگوی همه منتظرها هستم البته اگه قابل باشم. حتما دعات می کنم عزیزم ایشالا قبل از زایمان من بیای و خوش خبری بدی .

niki63 نوشته شده:
sam ira نوشته شده:واااااااااااااي نيكي جون دوماه ديگه ني ني ات مياد بغلت؟؟؟؟؟؟
آخي عزيزم ايشالا همه چي خوب پيش بره و البته زود
حالشو ببر
موقع زايمانت مارو هم فراموش نكن لطفا
سلام سمیرا جون ممنونم ازت، برام دعا کن هنوز استراحت مطلق هستم.
همیشه دعاگوی همه منتظرها هستم البته اگه قابل باشم. حتما دعات می کنم عزیزم ایشالا قبل از زایمان من بیای و خوش خبری بدی .
نیکی عزیزم نگران نباش ایشالا که به سلامتی در آغوشش میگیری. برای منم دعا کن. بند ناف دور گردن پسرم پیچیده خیلی نگرانم :cry: :cry: :cry:
http://ghasedakemehr.blogsky.com

KarshenaseMamaee نوشته شده:دوستان عزیز! هر چه که حاوی رازیانه باشد از آنجا که هورمونی ست چنانچه نوزادتون پسر باشد توصیه نمی شود!! حتی قرص های شیر افزا هم همین طور هستند.
کارشناس محترم یعنی چه مشکلی پیش میاد ؟ من اون اوایل سر پسرم قرص و قطره شیرافزا خوردم :? :?
وقتی خداوند از پشت دستانش را روی چشمانم گذاشت
از لای انگشتانش آنچنان محو دیدن دنیا شدم
که فراموش کردم منتظر است تا نامش را صدا کنم...

نه عزیزم نگران نباشید.
سر این تئوری به طور کل اختلاف نظر زیاد است اما گفته می شود میزان زیاد مصرف آن در مادرانی که به نوزاد پسر شیر می دهند ممکن است در هورمونها اشکال ایجاد کند اما مقدار کم آن صدمه نمی زند. البته برخی ها احتیاطا ً در نوزاد پسر اصلاً مصرف نمی کنند.
كارشناس مامايي فيروز

سریعاً باید کاری کنید که زخم خوب شود عزیزم چراکه همین زخم سر سینه است که موجب می شود عفونت به داخل سینه کشیده شود و سپس ماستیت و آبسه وقطع شیردهی.
به شخصه بارها شاهد رخ داد چنین مشکلاتی آنهم متاسفانه به همین سادگی، بوده ام. ..و این در حالیست که اگر سریعا ًبه فکر بهبود جدی آن بیافتید و نیز اگر توده ای حس کردید سریع مراجعه داشته باشید که در صورت لزوم آنتی بیوتیک تا دیر نشده تجویز شود؛چنین مشکلاتی رخ نمی دهد!
هرگز از پد سینه در چنین مواقعی به خصوص استفاده نکنید. بگذارید روی سینه حتماً هوا بخورد و آنرا گرم و بسته و زیر چندین لایه لباس اصلاً قرار ندهید ، حتما لباس کاملاً نخی داشته باشید. 1 قطره شیر همیشه روی آن بماند و خشک شود.برخی پمادهای داروخانه ها هم کمک کننده هستند.از همه مهمتر صحیحِ صحیح شیر دهید اگر الگوی قرار دادن هاله در دهان نوزاد و درست در بغل گرفتن او را رعایت نکنید اصلاً بهتر نمی شود.اگر زخم زیاد است این سینه را با دست(البته بدون دست زدن به نوک سینه) بدوشید و نوزاد را از سینه دیگر شیر دهید تا یکی دو روز که بهتر شود
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مزایای شیر مادر”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان