احتمال بارداری در دوران شیردهی

با سلام و خسته نباشی خدمت کارشناس عزیز، من 43 روزه سزارین کردم و الان یک دختر دارم . یکبار نزدیکی بدون پیشگیری داشتم میخواستم بدونم آیا احتمال بارداری است با وجود اینکه بچه شیر میدهم تورا خدا زود جوابم بدهید تا بتونم از قرصهای پیشگیری اورژانسی استفاده کنم آیا این قرصها روی بچه تاثیر بد می گذارند؟ با تشکر

Re: احتمال بارداری در دوران شیردهی

شیردهی و باروری می‌تواند به همدیگر مرتبط باشند. در واقع تغذیه با شیر مادر می‌تواند از باروری مجدد مادر جلوگیری کند به شرطی که نوزاد شیر کافی از مادر دریافت کند و فقط از شیر مادر تغذیه کند (نه غذای دیگر). البته این در بدن زنان مختلف، متفاوت است. در این مقاله همه چیز درباره باروری مجدد یک مادر شیرده بیان شده است.
یک روش انحصاری برای جلوگیری از بارداری، تغذیه با شیر مادر است که روش آمنوره و یا LAM نامیده می‌شود. روش آمنوره (توقف قاعدگی) ناباروی طبیعی بعد از زایمان است و زمانی اتفاق می‌افتد که یک زن به دلیل شیردهی قاعدگی نداشته باشد. بسیاری از مادران اطلاعات متناقضی در مورد تغذیه با شیر مادر و باروری دریافت می‌کنند.
تناقض 1: شیردهی و باروری؛ برای جلوگیری از بارداری به تغذیه با شیر مادر اعتماد نکنید.
تناقض 2: شیردهی و باروری؛ هر گونه تغذیه با شیر مادر از بارداری جلوگیری خواهد کرد.
تغذیه با شیر مادر می‌تواند مانع از بارداری شود، اما در صورتی این معیار صحیح خواهد بود که تغذیه با شیر مادر به طور مناسب انجام شود.
در صورتی که تغذیه با شیر مادر به تنهایی باشد و موارد زیر به طور کامل رعایت شود؛ بارداری در دوران شیردهی حدود ۹۸-۹۹.۵ درصد کنترل می‌شود.
-کودک شما کمتر از شش ماه داشته باشد.
-دوره‌ی قاعدگی مادر هنوز برنگشته است.
-کودک فقط از شیر مادر تغذیه می‌کند (شب‌ها و روزها).

علائم سرطان استخوان، طول عمر بیماران مبتلا و نکات مهم دیگر
12 تا از بهترین متخصصان بیماریهای ریه (تهران و شهرهای بزرگ)
علائم ندول بدخیم تیروئید، اندازه های مختلف، درمان های گیاهی و نکات دیگر
8 تا از بهترین متخصصان چشم پزشکی (گلوکوم، قرنیه، لیزیک) در ایران

ارسال پست

بازگشت به “فعالیت جنسی بعد از زایمان ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 5 مهمان