آمنوره

سلام خدمت کارشناس محترم
من از زمانی که باردار شدم تاالان که حدود 5 ماهه بچم رو از شیر گرفتم پریود نشدم بعد از جستجوی فراوون خلاصه متوجه شدم دچار بیماری امنوره ثانویه هستم :?:
اگه ممکنه منو در حل و رفع این بیماری راهنمایی کنید

مریم عزیز سلام
هورمون "پرولاکتین " ، در دوران شیردهی مسئول تولید شیر مادر است . افزایش این هورمون باعث می شود که خون ریزی قاعدگی اتفاق نیفتد . زمان شروع قاعدگی بسته به بدن مادر و میزان شیردهی و بقیه عوامل مربوطه متفاوت است . به نحوی که ممکن است مادری دو ماه بعد از زایمان هم زمان با شیر دهی قاعدگی را تجربه کند و زن دیگری هم زمان با شیردهی طی 2 سال ، کاملا پاک باشد . با قطع شیردهی و پایین آمدن سطح هورمون پرولاکتین بایستی چرخه های قاعدگی از سر گرفته شوند .
و اما نکته بعدی :
امنوره ثانویه چیست؟
عدم وجود خون ریزی ماهیانه به مدت 6 ماه و یا 3 دوره ی قاعدگی پی در پی در خانمی که قبلا قاعده می شده است .
شلیع ترین علت آن ، بارداری است . در حال حاضر شما به هر مرکزی برای پیگیری مراجعه کنید ، اولین کاری که برایتان انجام می شود، تست خون جهت تشخیص بارداری است .
در صورتی که بارداری رد شود ، معاینه سینه ها از لحاظ ترشح شیر و یک سری آزمایشات هورمونی از جهت میزان پرولاکتین و آزمایشات سلامت تیروئید ، انجام خواهد شد . نسبت به میزان این هورمون ها درمان و یا آزمایشات تکمیلی صورت خواهد گرفت .
توصیه ما ، مراجعه به متخصص زنان از جهت بررسی های بالینی است . ممکن است درمان شما تنها در یک ویزیت و تجویز دارویی هورمونی برای از سرگیری قاعد گی ها ، انجام پذیرد . نتیجه را به ما اطلاع دهید .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی
ارسال پست

بازگشت به “تغیرات بدن بعد از زایمان ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان