اگر بعد اززایمان شکمی صاف می خواهید

#1
سلام دوستان یه مطلبی رو داشتم خواستم به شما هم بگم
اگر بعد از زایمان شکمی صاف می خواهید
مجموعه : رژیم و تغذیه


تمرینات زیر ماهیچه های شكمی، اصلی بدن و ستون فقرات را تقویت كرده و باعث می شود تا شكم صاف و تختی داشته باشید. با درگیر شدن ماهیچه های شكمی و اصلی بدن، وضعیت ایستادن شما بهبود یافته و بسیاری از دردهای شما كاهش می یابد. با یك حركت شروع كنید و به تدریج حركات بعدی را به برنامه خود اضافه كنید تا بتوانید تمرینات را بطور كامل انجام دهید. در پایان و هنگامی كه تسلط كافی برای انجام این حركات را بدست آورید هر حركت را 15 مرتبه تكرار كنید.

*حلقه وارونه

به پشت دراز كشیده، پاها را صاف و برای راحتی بیشتر كمی زانوها را خم كنید و شانه را فشرده نمایید. دست ها را در دو طرف بدن قرار داده (كف دست ها روی زمین قرار گیرد)، به آرامی پاهای خود را به سمت بالا برده بطوریكه باسن و ران با زانو زاویه 90 درجه تشكیل دهد، به آرامی دستها را به زمین فشار داده، عمل دم را انجام داده، سپس بازدم (بطور عمیق) بطوریكه با كمك ماهیچه های شكمی زانوها به سینه نزدیك شوند. یك لحظه در این حالت باقی مانده و بازدم را كامل نمایید، عمل دم را انجام داده و به آرامی به وضعیت اولیه برگشته، بطوریكه زانو و باسن در زاویه 90 درجه قرار گیرند.

*حركات نشسته با نوار پارچه ای

نوار پارچه ای مناسب حركات ورزشی را از درازا روی صندلی قرار داده و روی صندلی بنشینید بطوریكه یك سر نوار پارچه ای زیر باسن شما و یك سر دیگر آن روی پشتی صندلی باشد، سپس با دست سر آزاد نوار پارچه ای را بگیرید (از پشت) بطوریكه نوار به موازات ستون فقرات قرار گیرد، كف پاهای خود را بر روی زمین قرار دهید، آرنج ها را به سمت بالا برده بطوریكه نوار پارچه ای كشیده شود و مقاومت احساس كنید و عمل دم را انجام دهید. سپس ستون فقرات را كمی خم نموده و ماهیچه های شكم را منقبض و به سمت داخل جمع كنید، همزمان عمل بازدم را انجام دهید.، به آرامی به وضعیت اولیه باز گردید.

*حركت پلانك


زانوها و ساعد دو دست را روی زمین قرار دهید، ماهیچه های شكم را منقبض كرده و استخوان انتهای ستون فقرات را جمع كنید بطوریكه در امتداد شانه قرار گیرد. به آرامی زانوها را از زمین بلند كرده (می توانید ابتدا یكی از زانوها را از زمین بلند كنید) بطوریكه بدن شما از سر تا باسن صاف و در یك راستا قرار گیرند. اجازه ندهید تا شكم شما به سمت پایین متمایل شود. باسن خود را منقبض نگهدارید و بطور طبیعی نفس بكشید، به اندازه 2 نفس در این حالت باقی بمانید، سپس زانوها را به سمت پایین نزدیك كرده و به وضعیت اولیه باز گردید.

منبعش هم نی نی سایت بود.امیدوارم به دردتون بخوره.التماس دعا


Re: اگر بعد اززایمان شکمی صاف می خواهید

#3
sam ira نوشته شده:مرسي
البته بستن شكم هم كمك ميكنه
يه خانومي تو فاميل شوهرم هست كه يه پسر جوون داره و هيكلش خوبه مي گفت من بعد از زايمان شكمم رو با كتاب مي بستم!! :mrgreen:
مامان منم بعد زایمان کتاب محکم میذاشته رو شکمش و با شکم بند می بسته. الان خیلی هیکلش خوبه. 3 تا هم زایمان داشته، البته طبیعی.
http://ghasedakemehr.blogsky.com

Re: اگر بعد اززایمان شکمی صاف می خواهید

#9
z.m2000 نوشته شده:منم نیت داشتم که شکممو ببندم، یکی دو روزی گن بستم ولی انقدر به شکمم فشار آورد که بیخیالش شدم :mrgreen:
الان یه مدته تصمیم گرفتم برم با تردمیل ورزش کنم، ولی هنوز در حد همون نیته :mrgreen:
اصل نيته بقيه اش خود بخود درست ميشه :mrgreen:
خدايا مرا آن ده كه آن به
http://samyad.blogfa.com/

Re: اگر بعد اززایمان شکمی صاف می خواهید

#10
من با اینکه با شکم بند شکمم رو بستم به مدت 2ماه ولی یه مقدارش بیرونه.شل هم هست. :lol: :lol: اه اه بیچاره شوهرممممم :twisted: :twisted:
نه ماه انتظار،،،و یک عمر نگرانی،،،حس آزاد دخترانه را،،،به مهر مادری دادن،،،بزرگترین ایثار یک زن است..
ارسال پست

بازگشت به “تغیرات بدن بعد از زایمان ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان