هموروئید بعد از زایمان

سلام
دو هفته است که من زایمان طبیعی کرده ام و بچه اولم هست بعد از زایمان نتونستم اجابت مزاج کنم که بعضی از پزشکان گفتند هموروئید هست و داروهای مربوطه از جمله شربت ملین با شیاف هموروئید رو تجویز کردند و یک نفر هم گفت که آبسه هست و عمل جراحی مربوطه را انچام داد. البته برنامه غذایی که شامل میوه جات و غذاهای آبکی بود نیز بهم توصه کردند. و من هم کلیه موارد توصیه شده را انجام دادم ولی متاسفانه بعد از گذشت چند روز از خوردن داروها هنوز حالم خوب نشده است. دو سه روزی هم هست که داروی گیاهی ترنجبین، فلوس و خاک شیر به همراه شیاف هموروئید استفاده میکنم بعد از استفاده از این داروهای گیاهی در حد خیلی کم تونستم اجابت مزاج انجام بدم آیا استفاده از اینها همزمان ممکن است مشکلی ایجاد کند؟؟؟ تا کی می توانم از اینها استفاده کنم که ضرری برای خودم و بچه ام نداشته باشه؟؟؟ آیا شما پیشنهاد بهتری دارید؟؟؟
و اما مشکل دوم: دمای بدنم خیلی نامتعادل شده است. یه جورایی تب و لرز گرفتم البته بیشتر سردم میشه تا گرم تا حدی که لباس های زمستانی میپوشم و بعضی اوقات شدیدا عرق میکنم فکر میکنید مشکل چیه؟؟؟ و چیکار باید بکنم؟؟؟
با تشکر از شما

سلام
(این احتمال که می گویم کم است اما مهم است و و حتماً در مواردی که مادر بعد زا زایمان هیچ اجابت مزاجی ندراد باید بررسی شود. و آن این است که حین دوخت اپی زیاتومی به اشتباه رکتوم در دوخت گرفته نشده باشد)دوست عزیزم شما در این مدت معاینه هم شدید؟
البته احتمال اینکه یبوست ساده هم باشد هست اما به هر حال منتظر جوابتان هستم
كارشناس مامايي فيروز

سلام
فکر نمی کنم این مشکلی شما می فرمایید وجود داشته باشد. همانطور که عرض کردم بعد از مصرف داروهای گیاهی می توانم اجابت مزاج داشته باشم فقط این کار با درد بسیار زیادی همراه است و (با عرض معذرت) مدفوع سیاه رنگ و سفتی دارم. علت درد هم فکر میکنم به خاطر هموروئید (بواسیر) باشه که روده ام حدود 1 سانتی متر زده بیرون. من چیکار میتونم بکنم تا این درد از بین بره؟؟؟؟
با تشکر

عزیزم حتما به متخصص گوارش مراجعه کن.مدفوع سیاه رنگ همگام با خونریزی از نشانه های زخم در روده هاست و باید برسی شوبد .سعی کنید ار مواد فیبردار مثل کاهو و سیب در برنامه عذایی خود بگنجانید و همچنین از روغن زیتون استفاده کنید.خاکشیر یخمال و برگه قیصی و مایعات زیاد مصرف کنید .گاهی مدفوع سیاه نشانه طلانی ماندن آن در روده بزرگ است ضمتا اون روده بیرون نزده بلکه همروئید است میتونید از شیاف انتی هموروئید یا پماد رکتول استفاده کنید.
در ناامیدی بسی امید هست
ارسال پست

بازگشت به “تغیرات بدن بعد از زایمان ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان