مزايا ومعايب روش طبيعي

با سلام خدمت شما مشاور گرامي واين سايت خوبتان كه واقعا" جواب مشكلاتمان را دريافت ميكنيم
همسرم 30 ساله است،3 سال است كه ازدواج كرده ايم ودر طي اين 3 سال براي جلوگيري از روش طبيعي استفاده كرده ايم :
1-آيا ممكن است در طي اين سالها از قدرت باروري همسرم(تعداد اسپرمها)كم شده باشد؟
2-آيا ممكن است در طي اين سه سال وبا اين روش رحم من خشك شده باشد ؟(علايم خشك شدن رحم را لطفا بفرماييد؟
3-بهترين روش جلوگيري چيست؟
آيا مدت زمان زيادي براي بچه دار شدن ما لازم است با توجه به اينكه ما سه سال از اين روش استفاده كرده ايم؟
با تشكر

سلام
دوست عزیز این سوال که " چگونه می توان برای جلوگیری ، بهترین روش را انتخاب کرد؟ " ذهن بسیاری از خانم ها رو به خودش مشغول می کنه، و جالب اینه که همه ی اونها به دنبال یک پاسخ تک کلمه ای برای سوالشون هستند.
ولی واقعیت این هست که فرد ابتدا باید نیازهای شخصی خود را ارزیابی کرده و مشخص کند که:
1-آیا برای همیشه می خواهد پیشگیری کند یا اینکه قصد دارد تنها برای چند ماه یا چند سال در مقابل باروری مصون بماند؟
2-آیا مایل است به هر قیمتی که شده از حاملگی جلوگیری کند یا تنها قصد کاهش احتمال حاملگی را دارد؟
3-آیا همکاری همسر وی در این میان مورد اعتمادش می باشد یا تمام مسولیت امر به عهده ی خودش است؟
به این ترتیب، بهترین روش برای شما، به امکانات موجود و روش مورد نظرتان بستگی دارد. فقط پیش از به کار بردن روش انتخابی خود، باید امتیازات و نقیصه های آن را ارزیابی کنید. مثلا مواردی همچون احتمال باروری در عین داشتن یک روش خاص و ... از اهمیت بالایی برخوردار است : مثلاً هنگام مصرف قرص های ضد باروری : احتمال باروری کمتر از یک درصد ، نزدیکی منقطع: 16% و نزدیکی در دوره های ناباروری فیزیولوزیک زن: 16% می باشد.
اما در مورد سوالاتی که در مورد روش جلوگیری تون داشتید:
اولاً روش طبیعی هیچ عارضه ی جسمی در هیچ کدام از زوجین نمی گذارد ( اصطلاح خشکی رحم نیز بر هیچ پایه ی علمی استوار نیست). اما نکته ای که حائز اهمیت است و موجب می شود که به زوجین توصیه کنیم تا این روش را به مدت طولانی استفاده نکنند، این است که گاهی این روش در دراز مدت از لحاظ روانی بر زوجین به خصوص مرد تاثیر منفی می گذارد. به همین دلیل توصیه می شود تا به صورت دوره ای از این روش استفاده شود.و نه به طور دائمی.
ولی همونطور که ذکر کردم عارضه ی جسمی برای این روش ذکر نشده است. چه خشکی رحم و چه کاهش قدرت باروری مرد.
در پناه خدا.
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام
توضیح بیشتر در مورد سوال 2:
منظور اینه که به عنوان مثال انتخاب روش پیشگیری در خانم 40 ساله ای که صاحب 3 فرزند است و یا خانمی که به علت یک بیماری زمینه ای تحت درمان است و تا انتهای دوره ی درمان اجازه ی باردار شدن ندارد، با خانمی که 3 سال از ازدواجش می گذرد و قصد دارد ظرف چند ماه آتی برای بارداری اقدام کند، کاملاً متفاوت است.
چراکه در مورد اول و دوم: باید از روشی استفاده شود که کمترین خطا را داشته و احتمال باروری در کنار استفاده از آن روش بسیار پایین باشد. هرچند مجبور باشد از 2 روش به طورهمزمان استفاده کند.
اما در مورد سوم: نیازی به این همه سخت گیری نیست و ممکن است از روشهایی مانند روش طبیعی ویا کاندوم و ... استفاده شود. که این روشها به تنهایی هرگز برای مواردی مانند 1 و 2 ، ایمن نیست.
-منظورتون از سوال شماره 4 چیست؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام neg جان روش ناباروری فیزولوژیک یعنی در روزهایی تخمک گذاری صورت می گیرد نزدیکی نداشته باشید که این روش مطمئنی برای کسانیکه پری نامنظم دارند نیست چون ممکنه روزهایی که انتظار ندارند تخمک گذاری انجام شود.
در ناامیدی بسی امید هست

Re: مزايا ومعايب روش طبيعي

سلام خوبين? تورو خدا جوابمو بدین من ده ساله ازدواج کردم فرزندی هم ندارم چند ماه پیش یه سقط انجام دادم اونم ب خاطر این بود ک توو یه ماه با دو نفر رابطه داشتم ونميدونستم بچه از کدومه و مجبور شدم بندازمش، حالا این ماه قرار شد دارو استفاده کنم و ایشالا حامله بشم اما باز خطا کردم و امروز ک روز دوم پريودم بود رابطه داشتم اما منی بیرون ریخته شد ولی میترسم از پیشاب چون آلت آقا ب واژن من مالیده شد اما نمیدونم پیش آب داشت یا نه البته بگم دخول صورت نگرفت چیکار کنم میتونم واسه بارداری از همسرم اقدام کنم یا باز مثل سری قبل باعث دو دلی و سقط میشه.
ارسال پست

بازگشت به “روش طبیعی ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان