قرص یاسمین

سلام خسته نباشین من از این ماه باید قرص یاسمین مصرف کنم ولی یادم رفته که بعد از اتمام 21 بسته بلافاصله باید بسته جدید رو شروع کنم یا نه و اینکه این روش واسه جلوگیری از بارداری مناسب هست یا نه و اینکه کلا با مصرف قرص ها تا خیر در بارداری رخ میدهد یا خیز با تشکر

دوست عزیز سلام !
قرص یلسمین یکی از قرص های جلوگیری از بارداری است که نحوهی مصرف آن مثل LDاست یعنی 21 روز استفاده می کنید و 7روز قطع و بعد شروع بسته جدید !
معمولا 3-4 روز بعد از قطع دارو قاعدگی رخ میدهد !
بعداز قطع قرص ممکن است 2-3 ماهی زمان ببرد تا تخمک گذاری ایجاد شود !
كارشناس مامايي فيروز

من از روز اول پریودم شروع کردم به مصرف قرص طبق دستور دکترم ولی فک کنم دکترم گفت بعد از 21 عدد قرص که تمام شد بلافاصله بسته بعدی رو شروع کنم ولی دقیق یادم نیست ! بعد یه سوال دیگه اینکه من قرص اسپیرونولاکتون 25 میخورم اولا این قرص برای چی تجویز شده و سوال دیگم از وقتی شروع کردم به خوردن این قرص اشتهام کم شده و کمی هم بعد مصرف احساس حالت تهوع بهم دست میده قرص رو ادامه بدم یا با دکترم مشورت کنم؟ با تشکر فروان از کارشناسان محترم

دوست عزیزم سلام !
علت تجویز قرص یاسمین برای شما چه بوده ؟
بله در اندیکاسیو ن های درمانی خاص ممکن است لازم باشد بدن استراحت 7 روزه قرص را مصرف کنید !در مورد شما علت تجویز چه بوده ؟ کیست ؟ آندومتریوز ؟
اسپیرنولاکتون یک داروی آنتی اندروژن است و در مواردی در درمان سندرم پیش از قاعدگی استفاده می شود و گاهی نیز در درمان هیرسوتیسم یا موی اضافه در نواحی صورت !
در رابطه باعوارض و استفاده از داروی جایگزین با پزشک درمان گر خود مشورت کنید !
كارشناس مامايي فيروز

سلام من امروز روز 9 پری هستم و طبق دستور قرص یاسمین و اسپیرونولاکتون رو مصرف میکنم ولی نمیدونم چرا هنوز لک بینی دارم لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم ایا طبیعیه یا نه

من یک سری ازمایش هورمونی و سونو گرافی دادم و وقتی پیش پزشکم بردم این قرص ها رو به من داد حالا من از روز اول پریودم قرص یاسمین رو شروع کردم امروز که روز 9 هستم هنوز لک بینی دارم :? حالا چیکار کنم لک بینیم قطع بشه :|

دوست عزیزم متاسفاته شرح حال شما ناقص است و من نتایج آزمایشات و سونو را نمی دانم !
اما ممکن است با ادامه قرص ها لک بینی قطع گردد در غیر این صورت به پزشک خود مجدد مراجعه کنید !
كارشناس مامايي فيروز

رحم با ابعاد تقریبی 78*39*26
ضخامت اندومتر4میلی متر و در فاز mense قرار دارد
اکو میو متر یکنواخت می باشد
تخمدان راست با ابعاد تقریبی 36*21 میلی متر و تخمدان چپ با ابعاد تقریبی 35*24 میلی مترو قدری بزرگتر از نرمال میباشد و در پریفری انها خصوصا سمت چپ تعدادی فولیکولهای ریز نمایان است (مشکوک به p.c.o)
مایع ازاد در لگن مشهود نیست
ارسال پست

بازگشت به “انواع قرص های جلوگیری از باردای ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 6 مهمان