نداشتن درد در ماه نهم

سلام . وقتتون بخیر . من هفته 38 بارداری رو تموم کردم و تازه وارد هفته 39 شدم . اما هیچ درد شکم یا کمری ندارم . دهانه رحم هنوز باز نشده . هرروز 20 تا 30 دقیقه پیاده روی می کنم . تمرینات ورزشی آمادگی زایمان را هم انجام میدم . وضعیت من طبیعی ؟ هرچه پیش میریم استرسم بیشتر میشه، نمی خوام بیش از 40 هفته طول بکشه . آیا راهی برای باز شدن رحم و زودتر شدن موعد زایمان وجود دارد؟

سلام
نه عزیزم اصلاً مشکلی نیست، عجله نکنید و اتفاقاً بخواهید که حتماً تا 40 هفته کودک شما در جایی که برای رشدش به آن احتیاج دارد بماند. هنوز 2 هفته فرصت هست تا در ها کم کم شروع شوند. معاینه شده ایأ؟ سر داخل لگن است؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام. بله دیروز معاینه شدم . سر بچه پائین و کمی داخل لگن هست . دهانه رحم نزدیک 2 سانت باز شده و دکتر گفت لگن مناسبی برای زایمان داری . ولی با این حال هنوز هیچ دردی سراغ من نیومده و الان 11 روزه دیگه فرصت دارم .

یک سوال دیگه هم دارم اگه جواب بدید ممنون میشم . بیمارستانی که قرار زایمان بشم ماماهای خوب و ماهری داره ولی ممکن زمان زایمان پزشک خودت حضور نداشته باشه و پزشک های دیگه ای ناظر زایمان باشند. بیمارستان این امکان رو گذاشته که اگه در روز زایمان داشته باشی می تونیم با پرداخت هزینه ای دوبرابر پزشک خودمون رو داشته باشیم . به نظر شما من چی کار کنم . آیا پرداخت این هزینه ارزش دارد ؟ آیا کار اصلی را ماما انجام می دهد یا پزشک ؟ اگه نیاز به بخیه باشه بخیه را پزشک انجام میده یا ماما . (توجه داشته باشید که زایمان من اگه مشکلی پیش نیاید طبیعی است)میشه واقعا دوستانه راهنمائیم کنید.ممنون.
ارسال پست

بازگشت به “علایم شروع زایمان”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان