مشخص نبودن زمان زایمان

باسلام
من به حساب خودم و طبق چیزی که سونو گرافی NT برام زده امروز هفته 39 رو تموم کردم و وارد هفته 40 میشم. سونوی NT و سونوی هفته 37 که رفتم تاریخ زایمان رو 20 دی زده. اما امروز که دکتر رفتم و معاینه لگن شدم دکتر گفت هنوز کار داره و وقتش نیست سر بچه هنوز تو لگن نیومده. و دکتر میگه فکر نمیکنم 20ام زایمان کنی و تا 28ام جا داری. من قبل از سونوی NT یک سونو در 6 هفته انجام دادم و دکتر گفت اگر طبق سونوی 6 هفته بیای و حساب کنی میشه 28ام. اما سونوی NT باز گفته 20 ام . نمیدونم کدومش درسته این جواب سونو 6 هفته:
 در تاریخ 5 خرداد 98 نوشته بود که رحم محتوی ساک حاملگی با امبریوی زنده با ضربان قلب نرمال با سن حاملگی 6 هفته بر اساس CRL دیده می شود. حجم و حدود ساک نرمال می باشد. 

در ضمن تاریخ اولین پریودی هم 17 فروردین 98 است. 

ممنون میشم کمک کنید خیلی استرس دارم از وقتش رد نشه. 

Re: مشخص نبودن زمان زایمان

سلام دوست عزیز
معمولا سونوهایی که اوایل بارداری انجام میشود دقت بالاتری در تخمین سن حاملگی دارد و هرچه به انتهای بارداری نزدیک میشویم دقت سونو در تخمین سن حاملگی کمتر میشود به طوریکه شاید تا ۴هفته اختلاف با سونوی اول داشته باشد .طبق سونوی ۶هفتگی شما ۳۸هفته و ۲روزه باردارید بنابراین ۱۲روز زمان دارید تابه ۴۰هفته برسید.مراقب حرکتهای جنین باشید ،در صورتیکه کاهش حرکت وجود داشت سریعا به پزشک مراجعه نماییدو علائم زایمانی مثل پاره شدن کیسه آب و دیدن ترشحات خون آلود را نیز در نظر داشته باشید.آرزوی سلامتی برای شما و کوچولوی عزیزتان دارم
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “علایم شروع زایمان”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 22 مهمان