فوت جنین 21 هفته لطفا جواب بدید

سلام ضمن عرض خسته نباشید به کارشناس محترم و وقت بخیر سوالاتی داشتم که امیدوارم به اونا جواب بدید و منو از نگرانی در بیارید راستش متاسفانه من حدود یک ماه پیش در اولین تجربه بارداریم جنین 21 هفتم رو به علت نقص چشمگیری که داشت سقط کردم و جدا از رنجی که از لحاظ روحی دارم موضوعات دیگه ای هم ذهن منو در گیر کرده و اون اینه که پزشکی که این کار رو برای من انجام داد فقط کیسه اب رو باز کرد و بعد از اون به صورت یک زایمان طبیعی در زایشگاه جنین خارج شد من امروز در سایتی خوندم که کسانی که به صورت غیر قانونی این عمل رو انجام میدن ممکنه ویروسهای مختلفی مثل ایدز و هپاتیت وارد بدنشون بشه ایا ممکنه این اتفاق برای من بیفته؟ یه موضوع دیگه هم اینکه یک ماه بعد از سقط این جنینم یعنی یه هفته پیش کورتاژ شدم و برای بستری شدنم نمونه خون های زیادی برای ازمایش از من گرفته شد اگه میکروبی وارد بدنم شده باشه ایا تو اون ازمایش مشخص میشد؟ وایا من رو مطلع میکردن؟ خواهش میکنم اگه امکانش هست هرچه زودتر به سوالم جواب بدید من تحت فشار زیادی هستم لطفا کمکم کنید خیلی ممنون

سلاک
مریم جان می دونم تحت فشار بسیاری قرار دارید اما عزیزم اگر سقط قانونی و در بیمارستان انجام شده لازم نیست نگران عفونت و ... باشید این شرایط وحشتناک برای کسی تس که در مکان های غیر قانونی و غیر بهداشتی اقدام به سقط کرده اند نه بیمارستان و تحت نظر پزشک!
در مورد آزمایش ها من اطلاع ندارم که آن بیمارستان و به درخواست پزشکتون چه آزمایشاتی رو درخواست کردند اما عزیزم علائم عفونت اغلب فرد را دبعد از این همه مدت مطلع می کنند نظیر تب و عدم کاهش خونریزی و ...
فقط کاهی ست تحت نظر باشید و از نظرعلائم چک شوید.
سلامت و موفق باشید مریم جان
مطمئن باشید بارداری سلامت بعدی به زودی جایگزین خاطره این بارداری خواهد شد.
كارشناس مامايي فيروز

ممنون از راهنماییتون ازمایشاتی که برای کورتاژ داخل دفترچه بیمه نوشته شده اینا هستن CBC/DIFF و BG/RH و PT/PTT/INR و FBS و BUN/CR ایا اگه مشکلی بود این ازمایش ها نشون میدادن؟ ببخشید من یه سئوال دیگه هم دارم از دیروز که یک هفته از کورتاژم میگذره خونریزی دارم ایا ممکنه پریود باشه؟ یا اینکه مشکل دیگه ای هست؟ ضمنا امروز 40 روز از سقطم میگذره.( واقعا ازتون ممنونم لطف بزرگی در حقم کردین واقعا ادمایی مثل شما کمتر تو این دوره زمونه پیدا میشن امیدوارم خدا تو همه مراحل زندگی پشت و پناهتون باشه )

سلام دوباره به مریم عزیز!
دوست خوبم آزمایشاتی که برای شما درخواست شده به ترتیب شمارش کامل سلولهای خونی/ گروه خونی و Rh آن / ارزیابی فاکتورهای انعقادی/ قند ناشتا و BUN به Cr(در صورت بد عمل کردن سیستم کلیه ها این دو به اختلال می افتند) بوده است.
از عوارض مهم بعد از سقط از دست دادن خون شدید از مادر می باشد که با ازمایش بالا رد شده است و بعد از آن از مادر خواسته می شود در صورت تداوم خونریزی غیر عادی
تب یا افت فشار و ... حتماً مراجعه کند. معاینه از نظر چک عفونت هم ضرورت دارد.
بهتر است سونو جهت بررسی رحم و ضمائم هم انجام شود.
در طول این یک هفته خونریزی قطع شده بود؟(اگر پاسخ منفی ست وجودخونریزی در این زمان پس از کورتاژ اتفاق می افتد اما مسلماً باید رو به کاهش رفته باشد)
در کل فراموش نکنید که در خونریزی های پس از سقط برای اطمینان بیشتر باید پزشک بالینی تون رو حتماً مطلع کرده باشید و از نظرطبیعی بودن خونریزی مشاوره بگیرید.
مریم جان به خدا ممی سپارمتون
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز

مریم جان!
پاسخ رو در بالا اصلاح کردم و گذاشتم.
می دونم الان آنلاین نیستید اما امیدوارم که به هر حال نگرانی نداشته باشید و شب آرامی رو گذرونده باشید...
از ارمش دهنده ی قلبها براتون دنیا دنیا آرمش و ایمان رو خواستارم...
كارشناس مامايي فيروز

سلام خیلی ممنون از کمکتون خونریزیم از امروز صبح قطع شده چهارشنبه میرم پیش دکترم فکری که داره منو دیوونه میکنه اینه که شاید منو همسرم مشکلی داریم که بچمون اینجوری شد فامیل هم نیستیم ولی نمیدونم چرا اینجوری شد تا وقتی که بریم پیش مشاور ژنتیک احتمالا من دیوونه شدم از فکر و خیال تو رو خدا برام دعا کنین موقع افطار و سحر ما رو فراموش نکنین باز هم از کمکتون تشکر میکنم و براتون ازروی صحت و سلامتی دارم

سلام روزتون بخیر یه سئوال ایا ممکنه من و همسرم که باهم فامیل هم نیستیم مشکلی داشته باشیم و بهمون بگن که نباید بچه دار شیم؟ من انلاین هستم اگه میشه الان جواب بدید این فکر شده خوره جونم احساس میکنم زندگیم اینده ای نداره

باسلام و وقت بخیر خدمت شما.
من در هفته 21 بارداری بعلت مشکلات مربوط به جنین مجبور شدم که بچه را سقط کنم . اینکارو در بیمارستان انجام دادم و خدارو شکرجنین بدون پاره شدن کیسه آّب دفع شد. یعنی کل کیسه با هم اومد بیرون. حالا می خواستم بدونم ممکنه باز دفع کامل انجام نشده باشه و تکه چیزهایی مونده باشه؟ چون می ترسم کارم به کورتاژ برسه دوباره. لطفا جواب بدین. ممنون

سلام
تنها راه تشخیص باقی نماندن بقایای حاملگی، سونوگرافیست که اگر فرد لکه بینی و خونریزی غیر طبیعی یا مورد دیگری داشته باشید انجام آن ضروری می شود.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “فوت جنین ( بعد از هفته 20 بارداری ) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 8 مهمان