رحم دو شاخ

باسلام و خسته نباشید خدمت شما..
من ساحل هستم 24ساله..5ساله ازدواج کردم ولی متاسفانه 3ساله که اقدام به بارداری کردم ولی موفق نشدم..به مراکز ناباروی اصفهان مراجعه کردیم که بعد از واژینال و عکس از رحمم ،متوجه شدیم که رحم دوشاخ با مشخصات زیر میباشد..
بعد از تجویز ماده حاجب رحم ظاهر شده،موقعیت نرمال دارد.
رحم نمای دو شاخ دارد. Uterus Bicornis Unicollis
نقص پر شدگی در کاویته رحم رویت نشد.
لوله های فالوپ دو طرف باز بوده ودر ناژ ماده حاجب به فضای لگن مشهود است..
این جواب سونوی عکس از رحم بود.که بعد از مشاهده دکتر به من گفت باید رحمم رو عمل کنم بعد اقدام به IVF کنم..ناگفته نماند همسرم هم دچار کمبود اسپرم میباشد در یک میلی اسپرم همسرم 3میلیون اسپرم مشاهده شده..خانم دکتر لطفا ما رو راهنمایی کنید آیا با وجود مشکل خودم وهمسرم امکان نازایی وجود دارد؟؟؟؟ من از عمل خیلی میترسم دوسندارم رحمم دستکاری بشه از این میترسم که بعد از عمل بدتر بشه و دیگه هیچوقت بچه دار نشم...خانم دکتر خواهش میکنم بهترین راه ممکن رو به ما نشون بدین..با توجه به اینکه توان پرداخت هزینه هایIVF رو نداریم...تو رو خدا بهترین راه رو بهمون پیشنهاد کنید...
ممنونم وسپاس فراوان از لطف شما..

Re: رحم دو شاخ

سلام
دوست عزيزم ! مشكل همسرتون رو به طور موازي پيگيري و حل كنيد. اگر واريكوسل است براي درمانش و اگر با داروي كمكي بهبود حاصل مي شود؛‌اقدام كنيد. اگر تحرك و شكل اسپرمها نرمال باشد ممكن است با كمي افزايش تعداد،‌ موفقيت حاصل شود.
رحم دو شاخ هم لزومآً به تنهايي باعث نازايي نمي شود . ممكن است برخي ها پس از سقط و ... مشكل را رحم دو شاخ بيابند اما اينكه ابتدائا بارداري را ناممكن كند احتمالش كم است.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “فوت جنین ( بعد از هفته 20 بارداری ) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان