ارتباط ویروس ابله مرغان با مرگ جن

[size=12] [/size][font=Arial] [/font]امن 12هفته باردار بودم وبا کسی که ابله مرغان داشت تماس پیدا کردم ودرهفته 21بارداری مرگ داخل رحمی جنین داشتم درضمن من درکودکی این بیماری را گرفته بودمایا این ویروس باعث مرگ جنینم شده لازم بدونید من هیچ بیماری زمینه ای نداشتم من قبلا این سوال را پرسیدم ولی جواب ندادید.ماریا با تشکر

سلام عزيزم
اين اولين باري ست كه پرسش شما روز صفحه ي اصلي سايت ديده مي شه...
1- از اينكه در كودكي آبله مرغان گرفتيد، مطمئن هستيد؟
2- بعد از سقط، جنين از نظر آنومالي بررسي شده بود؟
منتظرم
كارشناس مامايي فيروز

با سلام کارشناس عزیز من در هفته 12 ازمایش از نظر انومالی روی جنین داده بودم که سالم بودودر کودکی ابله مرغان گرفتم این را مطمئنم باتشکر ماریا

سلام
ببینید دوست عزیز! پاسخ خلاصه این ی شه که: مرگ داخل رحمی علت های متفاوت می تونه داشته باشه و با احتساب ابتلای گذشته ی شما به این ویروس، احتمالاً علت، نمی تونسته ابتلا به آبله مرغان باشه.
اما در واقع تنها راه دقیق و مطمئنی که وجود داره: اندازه گیری" آنتی بادی IGM ویروس آبله مرغان" در زمان های حوالی تماس با فرد مشکوک می باشد. این فاکتور، نشان دهنده ی وجود یا عدم وجود فاز فعال آین ویروس در اون زمان خاص است. به عبارتی معلوم می شه که آیا در اون زمان، ابتلای جدید به این ویروس رو داشتید یا خیر؟
اما چنانچه این فاکتور رو در اختیار نداشته باشیم، بیانیه های علمی در این زمینه به این صورت می باشد:
آبله مرغان مادردر هفته های اول بارداری:
آبله مرغان مادرزادی می تواند از زن باردار به جنین وی سرایت کند. مشخصه این عفونت وزن کم هنگام تولد, آتروفی کورتکس مغز, حملات تشنج عقب افتادگی ذهنی, آب مروارید , کوریورتینیت , میکروسفالی, کلسیفیکاسیون های داخل مغزی و جوشگاه های سیکارتریس بدن و اندام ها می باشد.
بطور کلی احتمال اینکه آبله مرغان مادر باعث ناهنجاری زنتیکی بچه بشه.. 2/2% هست…
اما در مورد شخصی که سابقه ی ابتلا به ویروس آبله مرغان را داشته:
ذکر می شه که:
"اگر در دوران ۰-۲۰ سالگی واکسن آبله مرغان را تزریق شده یا اینکه بهر حال حد اقل یکبار ابتلا به بیماری صورت گرفته ، بدن به اندازه کافی سلول دفاعی داره تا اگه مجددا ویروس وارد بشه دفاع کنه… "
از طرفی: احتمال داره همین فرد مبتلا به" زونا "بشه.
-بیماری زونا: گاهی‌ پس‌ از طی‌ شدن‌ سیر بیماری‌ آبله‌ مرغان ‌، ویروس‌ در بدن‌ به‌ حالت‌ خفته‌ باقی‌ می‌ماند (احتمالاً در ریشه‌ اعصاب‌ نزدیک‌ نخاع ‌). این‌ ویروس‌ خفته‌ ممکن‌ است‌ سال‌ها بعد دوباره‌ بیدار شود و بیماری‌ زونا را ایجاد کند.این بیماری ناشی از فعال شدن دوباره ویروس واریسلا زوستر در رشته عصبی نخاعی است که با درد شدید و ضایعات پوستی مشخص می‌شود ._
:roll: اما چیزی که تشخیص رو سخت می کنه اینه که: نظر بعضی از متخصصین این هست که: احتمال داره مادر باردار مبتلا به همین زونا بشه اما بی علامت...!
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “فوت جنین ( بعد از هفته 20 بارداری ) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google [Bot] و 9 مهمان