احتمال سقط در هفته بیستم بارداری چقدر است؟

#1
بیشترین احتمال سقط در اوایل بارداری وجود دارد که به مرور زمان و با گذشت هفته‌ها این خطر کاهش می‌یابد. البته گاهی ممکن است حتی در میانه بارداری و حدود هفته بیستم بارداری هم این اتفاق رخ دهد. هرچند که از هفته دوازدهم به بعد ریسک سقط جنین به 5 درصد کاهش می‌یابد اما همچنان 5 درصد ریسک بروز چنین اتفاقی وجود دارد چراکه همیشه احتمال وقوع پیچیدگی‌هایی در بارداری وجود دارد.

بارزترین نشانه سقط هم خونریزی و انقباض‌های رحمی است که در ناحیه شکم، لگن و بخش پایینی کمر احساس می‌شود. البته بعضی از خانم‌ها در دوران بارداری دچار لکه‌بینی یا خونریزی سبک هستند؛ چند قطره خون یا روان شدن مقدار سبکی خون قهوه‌ای یا قرمز تیره هم لزوما به معنی بروز مشکل نیست اما اگر دچار خونریزی به رنگ قرمز روشن آن هم در مقدار زیاد شدید، حتما با پزشکتان تماس بگیرید.

با وجودی که انقباض در بارداری‌های نرمال هم رخ می‌دهد اما اگر شدید باشد یا بیشتر در یک سمت لگن رخ دهد، باید به پزشک‌تان مراجعه کنید.

به گفته پژوهشگران بیشتر سقط‌ها به خصوص در حوالی هفته بیستم بارداری به خاطر مشکلات ژنتیکی یا سایر عوامل تهدیدکننده سلامت و خارج از کنترل است؛ بنابراین در چنین مواردی کاری از شما یا پزشکتان ساخته نیست. بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید، کنترل سلامت بدن‌تان پیش از حامله شدن است.

به توصیه متخصصان بیماری‌های زنان و زایمان پیش از بارداری بهتر است به این نکات توجه کنید:

رژیم غذایی متعادلی را دنبال کنید.
منظم ورزش کنید.
دور مصرف الکل، مواد مخدر و سیگار را خط قرمز بکشید.
مصرف کافئین روزانه‌تان را در حد 200 میلی‌گرم یا کمتر در روز نگه دارید.
برای چکاپ مرتب به پزشک‌تان مراجعه کنید.
اگر نگران بروز مشکلات کروموزومی هستید، می‌توانید قبل از باردار شدن با پزشک‌تان برای انجام آزمایش ژنتیک مشورت کنید. یک نمونه خون ساده از پدر و مادر کافیست تا از بروز بزرگترین اختلالات ژنتیکی جلوگیری شود.


چگونه حافظه پنهان برنامه های گوشی سامسونگ را پاک کنیم؟
خرید اینترنتی ۴ تا از بهترین سی دی ها و دی وی دی های آموزش فتوشاپ (۲۰۲۰)
آموزش عکس گرفتن از صفحه کامپیوتر مک (ساده ترین روش)
دانلود ۱۴ درس مهم و کاربردی آموزش روتوش حرفه ای عکس در فتوشاپ
 


ارسال پست

بازگشت به “فوت جنین ( بعد از هفته 20 بارداری ) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 4 مهمان