10 روز بعد از سقط

با سلام خدمت کارشناس مامایی
من 10 روز پیش با استفاده از آمپول پروستادین بچه ام را در هفته 5 بارداری سقط کردم. و در همان روز استفاده از آمپول بعد از 5 ساعت درد و خونریزی لخته به اندازه 2 بند انگشت و گوشتی شکل با رنگ قرمز پررنگ به همراه زائده صورتی رنگ از من دفع شد.در این مدت خونریزی به شکل خونابه داشتم تا 2 روز بعد از تزریق آمپول هم زائده صورتی رنگ به اندازه یک گردو از من دفع شد و از آن روز به بعد هم خونریزی (به شکل خونابه) کمتر شد ولی دفع لخته خون به میزان کم تا به امروز ادامه دارد. به صورتی که از 4 روز پیش تا به الان که 10 روز می گذرد. در طول 24 ساعت خونریزی ندارم و بعد خونابه به همراه دفع لخته خون برایم اتفاق می افتد و دوباره خونریزی قطع می شود . 24 ساعت بعد خونابه به همراه دفع لخته خون را دارم. آیا نشانه بقایای جفت می باشد؟ امروز هم خونریزی خیلی کم و سیاه رنگ دارم. هنوز سونو نرفته ام و منتظر قطع خونریزی برای انجام سونو هستم. تا کی صبر کنم و بعد برای تشخیص باقی ماندن بقایای حاملگی به سونو مراجعه کنم؟

سلام
سحر عزیز! تا 8-10 روز پس از سقط داشتن خونریزی در حد قاعدگی طبیعی ست که گاهی عفونت و مواردی دیگر موجب افزایش طول مدت آن میشوند.
اما در هر موردی باید بالینی تشخیص طبیعی بودن یا نبودن وضعیت مشخص شود.
پس با مراجعه به درمانگرتان، هم از نظر عفونت، هم میزان خونریزی مطمئن شوید و هم زمان انجام سونو را پیگیری کنید.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مول (بچه خوره) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 7 مهمان